כרטיס אישי

רונית טוירמן

רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע" (אלברט איינשטיין).
כל חיי אני מנסה לראות כמה רחוק אוכל להגיע. ניסיתי המון דברים, חוויות וסוגי טיפולים. כל אלו עוזרים לי לראות את העולם והאנשים בו מזוית קצת אחרת.
כיום אני עוזרת לאנשים להתרגש מחייהם באמצעות הכלים שרכשתי בתור מאמנת אישית ועסקית, מרצה ומדריכה.
מוזמנים לכתוב אלי בכל שאלה, בקשה או דבר חוכמה:
[email protected]

שתף

רונית טוירמן

שונה זה הכי, אחי

17.07.11

אתמול אירחנו לארוחת ערב זוג קרובי משפחה שאחד מהם הוא משותק בגפיים התחתונות בגלל מחלת פוליו בה חלה בילדותו. איש מדהים משכמו ומעלה. השיחות זרמו והגענו לדבר על מה זה להיות שונה וחריג בחברה שלנו.
אני בחרתי לחיות את חיי בצורה קצת אחרת מהמקובל, והוא היה בין הראשונים שתמכו בבחירותיי ובדרך בה אני הולכת. הוא הבין אותי בזכות היותו שונה כל חייו. כי להיות חריג או שונה, מבחירה או שלא, מזמן לנו התמודדויות לא פשוטות. עם זאת, דווקא השונות היא זו שהופכת אותך לאדם מיוחד ומעניין.
דווקא מי שחריג נאלץ להיות מחובר לעצמו בצורה החזקה ביותר, כי החברה והסביבה מזכירים לו כל הזמן שהוא שונה. היא לא מאפשרת לו להתמזג בשקט בהמון ולהיעלם, אלא מכריחה אותו להתמודד עם מי שהוא, לשאוב מעצמו כוחות מבפנים ולהתמודד עם העולם מנקודת מבט ייחודית שהיא רק שלו.

כשאנחנו ילדים כל מה שאנחנו רוצים זה להשתלב. שיקבלו אותנו, שנהייה כמו כולם, שיאהבו אותנו. כשאנחנו מתבגרים אנחנו עדיין רוצים שיאהבו אותנו, אבל אנחנו מנסים למצוא את הדרכים והאנשים שיאהבו את הייחודיות שלנו, את מי שאנחנו.
כשאנחנו בוגרים ושלמים יותר, אנחנו כבר פחות מחפשים את הדרכים והאנשים מבחוץ שיאהבו את הייחודיות שלנו ומקבלים את עצמנו. לקח לי הרבה שנים לקבל את עצמי כמו שאני ולא לחפש את האהבה הזו בחוץ כמו קבצן שמחפש נדבה. דווקא כשהפסקתי להילחם בעצמי וברצונות שלי, קיבלתי יותר אהבה ושקט פנימי.

ילדים הם טבולה ראסה ומה שהם רואים בבית או בסביבתם נראה להם כצורתו של העולם. קשה להם לקבל משהו או מישהו שונה מהם או ממה שהם רגילים. לא משנה אם זה שניצל בצורה אחרת או ילד עם קביים והליכה מוזרה. החוכמה היא ללמד אותם כבר בגיל צעיר את השונות שיש בעולם ואת הייחודיות של כל אדם. קרוב המשפחה שלי לימד אותי, כשכבר לא הייתי ילדה, מה זה לקבל את השוני בך ולחבק אותו.

אני מתכוונת לנסות להעביר את זה לילדי בגיל כמה שיותר צעיר, ואתם?


 

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
18/07/11 00:11
19/07/11 13:22
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©