כרטיס אישי

נטע להנר

איש קטן-גדול
נוגע בכל
מרטיט את נימי הלב
אוהב וכואב

מטפלת בביואורגונומי ורייקי, קבוצות מודעות ומדיטציה
www.netalehner.com

שתף

נטע להנר

גיוון בגינת השכונה

25.09.11

השבוע נתקלתי בסרטון נפלא ונהיר על פרמקלצ'ר, הנה פה
בסרטון מדובר בין השאר על מגוון: מגוון של צמחים שונים באותה ערוגה, זה נקרא גידולים משולבים... מתוך הבנה שכל ירק מושך דברים אחרים מהאדמה בשביל לצמוח... ולכל ירק יש את הערך התזונתי שלו... מגוון גורם ליציבות.

עברו כמה ימים מצפיה בסרטון, וחלמתי בלילה חלום. בחלום אח שלי מציג תמונה אביבית מהטבע, ובה עצים, שיחים, פרחים, והכל גדל ביחד בהרמוניה. אני אומרת לו, כן, זה המגוון של הצמחייה שיוצרת את ההרמוניה, ומוסיפה, ככה זה גם בזוגיות, השוני בין בני הזוג יוצר את המגוון. זה גם מעלה מאמץ שאנחנו בני האדם מפרשים כקושי (ככה אני מסבירה לו בחלום), אבל לצמחים זה פשוט אתגר, ששכרו בצידו.

וזהו, ככה התעוררתי הבוקר, ותובנת הגיוון החדשה עוטפת אותי. ישבתי את ישיבת הבוקר, חצי שעה. בדיוק בזמן שילדי השכנים מתארגנים לבית הספר, אותה שעה כל בוקר של רעש, צעקות אחד על השני הרבה פעמים, מתח, הרבה הרבה לחץ – סיוט לשמוע את זה כל בוקר, כמעט כל בוקר מחדש.
אני קוראת שוב את המשפטים מהפרמקלצ'ר, ודברים מתחילים ליפול למקום שלהם. יש מקום לכל אדם, ולא רק שיש מקום, יש צורך בכל אדם, בכל מוזרות, בכל כיוון, בכל סטייה מהדרך, בכל, יש, בכל רגע ורגע, צורך, בכל מה שמתרחש כרגע סביב. זה הכל בשבילך...-

כולם שחקנים באותה ערוגה. לכל אחד תפקיד מדויק להפליא לעזור לעצמו ואחד לשני. זה הרבה יותר קל לדבר על זה מטאפורית מאשר לחיות את זה מרגע לרגע. אבל בכל זאת, לפעמים תובנה מסויימת מתיישבת לנו במוח, והיא טובה לנו, היא מקדמת אותנו. לא כל מה שהוא "מחשבה" הוא רע. הריגוש הוא לתרגם את התובנה, המחשבה, לרגע הזה, שוב ושוב.

אדם אחד משתלב עם כל היופי שלו וגם עם כל הזבל שהוא מייצר עם האדם השני, יופי תודעתי, זבל תודעתי. לעיתים השילוב לא בא טוב ולעיתים הוא מושלם לצמיחה שלנו. אולי החכמה שלנו היא להבחין - לא אם קשה לי, כי קשה הרבה פעמים וזה לא בהכרח רע, אלא אם זה באמת מקדם אותנו באהבה למקום שבו אני רוצה להיות, זה משהו יותר אינטואיטיבי כניראה. אני מוצאת שמדיטציה של פשוט להיות ברגע מאד מפתחת את האינטואיציה הזו בדיוק.
כל אדם מושך דברים אחרים מהאדמה בשביל לצמוח...

ולכל אדם יש את הערך התזונתי שלו...
מגוון השכונה שלי גורם ליציבות??? מהמורות עם בן הזוג ומשיכה לכיוונים שונים אמור לגרום ליציבות??? אם זה הדבר הנכון, אם אני נמצאת במקום הנכון, אם אני עם הבן זוג הנכון - אז כן, חד משמעית מהנסיון שלי, אחרי מהמורות קשות, באה יציבות ואהבה שעוד לא חווינו קודם לכן. אכן, ערוגה מגוונת ורק בזכות זה מאד מושקעת ושווה.

זה מעורר בי הכרת תודה, שמביאה רוגע ונחמה. זה לא קורה לעיתים קרובות שבאופן טבעי נוחתת עלי תחושת ההודייה, אבל כשזה אמיתי וספונטני, אני מאמצת בשתי ידיים!

שלכם באהבה ושנה טובה ומגוונת :)
נטע
 

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©