כרטיס אישי

ליאת דיין

החופש להיות מאושרת - יצירתיות, אהבה ומה שביניהם. יצירתיות אפשרית לכל אדם והכרחית בכל תחום בחיים.  אנו יכולים ליצור את החיים עליהם אנו חולמים, ואנו יכולים לממש  את הדחפים היצירתיים שלנו. יכולים זו לא המילה הנכונה. אולי חייבים?! מהי יצירתיות? כיצד ניתן להיענות לאתגריי החיים בקלות? מה הופך אדם ליצירתי באמת? מה הקשר בין יצירתיות לדיכאון?  איך עוזרים לילדים להישאר יצירתיים?.  מנחה לפיתוח יצירתיות, מלווה ומאמנת אישית לאמנים, יוצרים ולכל אדם המבקש להוציא לפועל את כישוריו האישיים ורעיונותיו.

052-5201718

[email protected]

www.creativelife.co.il

 

שתף

ליאת דיין

גלעד שליט- הלוחש לנשמת היקום.

21.10.11


גלעד שליט האהוב, איני יכולה לתאר לעצמי מה עברת בשבי, בימים ובלילות. מהן המחשבות שחלפו בראשך ומהיכן שאבת את הכוח לשמור על חיוך נצחי.

אני מזהה בך כוחות נפש אדירים, ומוצאת שכוחות הנפש שלך הם אלה שאיחדו את העם כולו ואת העמים האחרים. התחושה היא שלחשת לנשמת היקום ששחרורך הוא הצעד הנכון ואת נשמת היקום לבני האדם.

לחשת שזהו הצעד הנכון למרות כל הסיכונים הכרוכים בכך, עבור חייך היקרים מפז אך לא רק עבורך אלא גם עבור המין האנושי כולו הצמא לדעת שאהבה היא הדבר החשוב באמת. 

אני עוטפת אותך בליבי בכל רגע בו אתה אוסף את כוחותיך לשם החלמה, ריפוי והתחזקות.

* * * 

צפיתי בחדשות בהתרגשות והדמעות לא הפסיקו לזלוג. גלעד שליט חזר הביתה.  
 
חיבקתי את הכרית, מקרבת אותה אליי כאילו היא הייתה הוא. כה מרגש היה לראות את אותו נער צעיר, חיוור פנים, צנום, ישר וכנה, כה שמח לקבל חיבוק, חום ואהבה, ושכעת סוף סוף נמצא בשטח המוגן של ביתו.  

חשתי גאווה להיות חלק מהעם שלי
מלחמות נכון לשלב זה הן חלק מהדרך של המין האנושי, ואני מתפללת ביחד עם כולם שהיום הזה, בו השלום יתגלה כמציאות היחידה, יגיע בקרוב. בעיתות של מלחמה לכל אחד מהעמים ישנה בחירה כיצד לנהוג, בחירה זו מעידה על הצביון שלו, ובו זמנית מעצבת את תודעת המין האנושי בכללותה. 

אני מצאתי שהחזרתו של גלעד שליט היא אחד מהאירועים החשובים ביותר שהתרחשו על פני הפלנטה בעידן זה. מצאתי שהחזרתו של גלעד שליט מעידה על טבעו של העם היהודי-ישראלי, על טבעה של המנטאליות שלנו ועל טבעו של הלב הפועם בקרבנו: לב רך, אמהי, משפחתי ואוהב. ההתגייסות של כל העם והאומץ של ביבי נתניהו לקבל את ההחלטה לפעול למען שחרורו, יצרו אמירה משמעותית לגבי ערך האהבה וערכם של החיים.  

מעולם לא הרגשתי שייכות כה גדולה לעם שלי, למדינה שלי, כפי שחשתי באותם רגעים. חשתי גאווה. היה ברור שהחזרתו היא פועל יוצא של הלב הפועם בקרבנו. שהחזרתו היא שמחתו של אלוהים. 

החלטתו של ביבי נתניהו
אומרים הרבה על ביבי נתניהו - על הדחף שלו להופיע בכל תמונה, על האגו הגדול שלו. אמנם כל אלו לא נסתרים מעיניי, אך באותם רגעים כשצפיתי בגלעד חבוק בזרועותיו של אביו ברכות, הם לא הפריעו לי.  הודיתי לביבי נתניהו בליבי על היכולת להנהיג ולקבל החלטה, שהיא לכל הדעות אחת ההחלטות הקשות ביותר שניתן לקבל. ההחלטה הייתה שם לאורך כל הדרך, השמיים והארץ כבר אמרו את דברם ובכל זאת היה צריך אומץ רב על מנת לשמוע אותה, להניע את הכוחות הנכונים ולממשה בפועל, ועל כך מגיעה לו הערכה.  

הלב נרתם למען מטרה נעלה
מעוררת השראה הייתה גם ההתגייסות של אנשים רבים למען המאבק להחזרתו של גלעד. אנשים אשר עזבו את חייהם למען המטרה הנעלה, לימדו אותי שלב האדם מחפש באופן טבעי מטרה נעלה ונשגבת שלשמה הוא מוכן להניח את חייו האישיים בצד. כשהלב מזהה שיש באמת בשביל מה לקום בבוקר, למען מטרה כגון הצלת חיים, הוא עושה זאת ללא פחדים וספקות, ללא מעצורים או עכבות, הוא מוביל את המהלך וכל ההוויה נרתמת בעקבותיו.

החיים האישיים שלנו, המרוכזים בצורך בפרנסה והישרדות או בחשיבה על כיצד לפתור בעיה כזו או אחרת, מסתבר, אינם מספיקים על מנת לעורר את תחושת המשמעות. אותה תחושת משמעות שהרגישו בוודאי כל משתתפי המאבק.

אני מקווה שנשכיל ללמוד כמין אנושי שאיננו זקוקים יותר למלחמות על מנת להתפתח וללמוד מהי אהבה. 
שנשכיל לוותר על שטחים למען שלומם ובטחונם של ילדינו הרכים, ושנמצא את מטרת הלב והמשמעות באופן רציף בחיינו.  

ליאת 

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©