כרטיס אישי

Balanced View

תנועה גלובלית של הציבור הרחב המציעה הנחיות ומערכת תמיכה לגילוי יציבות מנטלית ורגשית מלאה, בהירות אינסופית, חיים חופשיים ממתח ואנרגיה אדירה להיות לתועלת. באמצעות הסתמכות על העוצמה והנינוחות של האינטליגנציה הפתוחה, האנושות כולה מתעלה מעבר לקיום אנוכי אל השקפה המתמקדת בטובת הכלל. אנו, בני האדם, נמצאים בראשיתו של העידן הבלתי נידלה של התועלת האדירה. תפקידנו בעידן זה הוא ליצור ידע ותועלת בלתי מוגבלים. לכל אחד מאיתנו יש את הכוח לתרום לשינוי אותו אנו רוצים לראות בחברה האנושית.
לאתר הבית

[email protected]

שתף

Balanced View

גישה ישירה לידע חדשני

29.10.11

יצירת ידע חדשני – יצירה בלתי מוגבלת של ידע ויצירה בלתי מוגבלת של תועלת – נמצאת בבו-זמניות של האינטליגנציה הפתוחה וזרמי ההנתונים בדיוק כפי שהם. למעשה במשך כל חיינו התמקדנו בנתונים - מחשבות, רגשות, תחושות וחוויות אחרות, אך כעת אנו רוצים שהפתיחות של האינטליגנציה עצמה תהיה במוקד חלל האינטליגנציה שלנו. אנו רוצים את הנוכחות הברורה שלה. אנו רוצים להפעיל את הכוח הבלתי נפרד שלה ואת ההדדיות שלה. לשם כך עלינו להשתמש באמצעים שיש ברשותנו: לא להתמקד יותר בנתונים, ובמקום זאת לאפשר לאינטליגנציה הפתוחה – המבט – לפרוח מתוך הנתונים. כאשר אנו מאפשרים לעצמנו לפרוח באמצעות רגע קצר, מכאן והלאה אנחנו לא יכולים שלא להמשיך לנוח בטבעיות ובעוצמה.

לרוב אנו ממיינים את כל המידע הנגלה בתוך האינטליגנציה הפתוחה והנרחבת שלנו לשלוש קבוצות – נתונים חיוביים, שליליים או ניטרליים – ואז אנו מחליטים לעשות עם נתונים אלה את אחת מארבע הפעולות הבאות: האחת, אנו יכולים לשקוע במידע, יהיה אשר יהיה; השנייה, אנו יכולים להימנע ממנו; השלישית, אנו יכולים להחליף אותו; הרביעית, הנתונים נפתחים אל כוחה של התועלת האדירה. כאשר נתון מופיע, אנו מאפשרים לאינטליגנציה הפתוחה והאינסטינקטיבית להיות ברורה באופן ספונטני, והיא מעצימה את התועלת שלו תוך השקפה מאוזנת על ההיבטים שלו המבוססים על ראיפיקציה. נתונים נעלמים בטבעיות, מבלי להותיר סימן, כפי שחלק אחד של השמיים מתמזג באופן טבעי ואחיד אל תוך מרחב השמיים כולו. השמיים הם בלתי ניתנים להפרדה. באופן דומה, נתונים - מחשבות, רגשות, תחושות וחוויות אחרות -  אינם יכולים להתגלות כבעלי טבע, כוח או השפעה עצמאיים משלהם, כמו שמיים בתוך שמיים. האינטליגנציה הפתוחה היא רצופה. ודאות באינטליגנציה הפתוחה מופיעה ומאירה, כמו אור השמש הממלא את השמיים. ישנו מעבר ישיר מאינטליגנציית נתונים אל האינטליגנציה הפתוחה והנרחבת ואל המגוון הנפלא שלה של איכויות ופעילויות ספונטניות מועילות של התודעה, הדיבור והגוף כל הזמן.

אנו מסתמכים על כוחה של התועלת האדירה ברגעים קצרים של אינטליגנציה פתוחה כדי לאפשר לכל להיפתח לרווחה, ורואים הכל כפי שהוא – לפתוח לרווחה נתונים ולראות מה באמת נמצא שם. מה שאנו מגלים הוא שאנו איננו מוצאים דבר! כאשר אנו עוזבים את הנתון כפי שהוא, הוא נפתח לרווחה, ואנו מגלים שאין לו טבע עצמאי ונפרד מהאינטליגנציה הפתוחה.

אנו מבינים שאנו איננו מערכת סגורה; אנו מבינים שהאינטליגנציה האנושית היא אינטליגנציה שמתרחבת לנצח, ישות אינטלגנטית מתרחבת באופן בלתי נידלה בתוך אינטליגנציה פתוחה ונרחבת. בתוך אינטליגנציה פתוחה ונרחבת זו, הכל מלא בנתונים מכל הסוגים – כל סוג שאתם יכולים לדמיין לעצמכם וכל צורת מידע שהיא יכולה ללבוש. הכל מורכב מנתונים, ואם הנתונים הם רועשים ושליליים או ממש נהדרים ונפלאים, בכל מקרה הם בעלי ערך-אמת. הם בעלי ערך-אמת משום שהם קיימים כאינטליגנציה הפתוחה, בתוכה, באמצעותה, והם שייכים לה.

אנו מתחילים להתרחק מרעיונות הגורסים כי ערך-אמת תלוי בבחירת נתונים חיוביים כלשהם. אנו לא מאמינים יותר כי רק לנתונים חיוביים יש ערך-אמת. אנו רואים כי לכל הנתונים ערך-אמת, וכי אמת אותנטית וידע אמיתי אינם נמצאים רק בנתונים חיוביים.

עלינו לגלות בחוויה הישירה שלנו את כוחנו להיות לתועלת. כפי שרבים, כאן או במקומות אחרים, גילו זאת בעצמם; בחוויה הישירה שלכם עליכם לראות כי ישנו מבנה פשוט שניתן להתבונן בו על מנת להבין באופן ישיר ביותר את הטבע של המציאות שלכם ועד כמה אתם מועילים באמת.

למידע על הכשרת Balanced View בארץ : www.balancedview.org
ביום שישי הקרוב, 4/11 בין 10-14 יתקיים מפגש פתוח ולימוד מבוא ביפו.
לפרטים נוספים: [email protected]


שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©