כרטיס אישי

דורית וגדי

דורית ציירת, אומנית, סופרת, מתרגלת כבר שמונה שנים הבראה יומיומית מסרטן. גדי מהנדס אלקטרוניקה ומטפל בדמיון מודרך, רייקי, המסע, ושחזור גלגולים

[email protected]
dorit-rishoni.com

שתף

דורית וגדי

בינתיים הוא ישן

03.11.11

מי אתם שואלים ? הסרטן.

להבדיל מכל מיני מושגים של מלחמה או נצחון, הסרטן הוא משהו שצריך לחיות לצידו.
כל ניסיון לנצח אותו או להלחם בו, יביא אותו דבר ממול. זה חוק פיסקלי (השלישי של ניוטון) שמול כח שאתה מפעיל, באותו זמן פועל כח נגדי זהה.
אם אתם לא מתחום הפיסיקה, אפשר להסביר בפשטות שהכלל הזה מסביר איך העולם שלנו בסופו של דבר מתאזן.

בעניין הסרטן אין מה לנסות לנצח אותו (שלא לאמר להלחם). צריך להבין שהוא חלק ממך ולמצוא את הדרך לאהוב אותו כחלק מגופך וממך. להתנגד לו פחות, כדי שהוא ילחם פחות – שהוא "ירדם בשמירה", ושילך לישון.

בטח כבר שמעתם את זה, שאצל כולנו מתפתחים תאים סרטניים. אצל אלו שמוגדרים כחולים, הגוף שלהם ובראשו המערכת החיסונית שלו, לא מצליחים להתגבר ולפנות מהגוף את תאי הסרטן בקצב שבו הם מתפתחים.

בגלל זה אסור לעשן. עישון יוצר עומס אדיר על המון מערכות בגוף (כמו מערכות הלב, כלי הדם, הריאה והנשימה) ועומס זה מחליש את המערכת החיסונית, לוקח ממנה משאבים להתמודות עם זיהום העשן, וכך יש פחות משאבים לטפל בתאים סרטניים.

אז זהו, שדורית אימצה את האסטרטגיה הזו, וכיוונה את התזונה שלה לכזו שתיצור מינימום עומס על הגוף, ובמקביל תספק לו מקסימום חומרים מזינים ומקלים, כמו אנטי- אוקסידנטיים רבים.

התוצאות לא אחרו להגיע, בהתחלה בתחושה פנימית, ואחר כך, בהעלמות מיחושים שונים בגוף, ולפני חודש גם התקבל אישור ממיפוי עצמות תקופתי. לא רק שאין התפתחויות נוספות של הסרטן, אלא שגם סימנים חשודים מהעבר נעלמו.

התשובה השלילית מהמיפוי היתה מאוד משמחת. במיוחד לשמוע את תגובת האונקולוגית: "מזל" היא אמרה.

מזל ? כן ולא.
לא מזל – כי דורית יצרה שינוי משמעותי בחייה, באופן מאוד מכוון ועקבי, שייצר שינוי משמעותי בגופה ( חוק שלישי של ניוטון – איזון שכזה .... )
כן מזל – כי לכל אחד יש את הגנטיקה שלו, ואת הפסיכוגנטיקה שלו ( המטען שהוא הביא מבית הוריו). וכל אחד שנתקל במחלה או משבר משמעותי, וסרטן בפרט, צריך לצאת למסע לגילוי השינוי הדרוש לו.

אז למה מזל? כי לא תמיד מוצאים את השינוי הנכון בזמן.

למזלנו הרפואה המערבית הצליחה לייצר כל מיני בולמי סרטן. לא ממש מצליחה לפגוע בסיבה להתפתחות הסרטן. כן מצליחה להקשות עליו, ביצירת תנאים סביבתיים פחות נוחים להתפתחותו ( כמו טיפול הורמונלי) ולפגוע בו ישירות (כמו עם כימו, הקרנה, ניתוח).

בזכות בולמי הסרטן הללו, חולים מקבלים זמן נוסף כדי לגלות את השינוי הנדרש להם, בחייהם, כזה שירדים את הסרטן שוב.
אז האם זה רק שינוי בתזונה ? זהו שלא בדיוק.

זה לא רק שינוי בתזונה. התלווה לזה גם שינוי התפתחותי אישי, בכל הקשור לתפיסה העצמית, סדרי עדיפויות, והתרחקות מכל דבר שיכול לגרום לסטרס מיותר. שימוש בכלים של מדיטציות ודמיון מודרך, ועבודה של מודעות עצמית והתפתחות אישית.

העיסוק היומיומי בתזונה חריגה, מחייב העמדת גבולות, פיתוח משמעת עצמית, להיות פחות נורמטיבי, ומזכיר יום יום שעה שעה, שיש עניין לטפל בו. להרדים את הסרטן.

היכולת לעמוד בדרישות של התזונה החריגה, גם משפיעה על הדימוי העצמי והאמונה ביכולות האישיות, ואלו רק מתעצמים עם ההבנה שהסרטן נרדם.

באהבה
גדי

דורית מוסיפה:

הגישה הנוכחית שלי להילחם בסרטן היא שינוי סדר היום, וסדר המחשבה, ועדיין אני עורכת מחקרים מעמיקים באינטרנט לחפש חומר על תזונה ותוספי תזונה שיכולים לעזור.

מרגע שהתגלה הסרטן בבלוטות הלימפה ברור לרופאים שיש תאי סרטן בגוף. לא ברור מתי והאם הם יהפכו לגידולים, משמע לגרורות.
אני מאמינה שאורח החיים שלי משפיע על האפשרות של אותם תאים בודדים, לשגשג או להשתעמם לבדם מבלי להמשיך להתחלק.

נכון להיום, אני מתחילה את הבוקר מוקדם, בשתיית עשב חיטה, לפעמים מקלחת קרה קצרה, אחר כך מדיטציה עם או בלי נר, עם או בלי מוסיקה.

במדיטציה אני נותנת למחשבות לעלות, ואחרי כרבע שעה מדמיינת את הגוף שלי מולי, ואת כוחות הריפוי שואבים לתוכם את כל הנקודות השחורות המפוזרות בגוף, לפעמים זו יד שמלטפת ואוספת גרגרים שחורים, לפעמים אלו אנשים בסרבלים לבנים שאוספים את הלכלוך, הכל נאסף לתוך שקיות המחוברות לבלוני הליום שנעלמות לחלל אחרי הניקיון. אני עוברת על הגוף לאט וביסודיות. לפעמים זה יכול לקחת שעה שלמה.

אחרי המדיטציה/ דמיון מודרך אני מתרגלת את חמשת הטיבטים – אני בתחילת התירגול אבל נהנית מאד, ומשלימה את התירגול ביוגה.

אחר כך שותה תה עם לואיזה ולימונית ויוצאת לעבוד בגינה, אפילו עשר דקות בשביל להזיע, זה מנקה את הגוף, אם יש לי כוח אני קופצת עוד קצת על הטרמפולינה בחצר, ולא מתחילה לאכול לפני 10 בבוקר. על קפה ויתרתי, גם על סוכר לחם חלב ביצים. עברתי לאכילת מזון חי בלבד – כלומר ירקות פירות ונבטים.

אחת לשבוע אני נפגשת עם מדריכה רוחנית, יחד אנחנו בודקות את האספקטים המנטלים בחיי, ומחפשות מקומות של מכשולים ומהמורות.

ארבעת השומרים שלי:
התעמלות – יוגה ונשימות
תזונה
מדיטציה ודמיון מודרך
ליטוף הנפש
ובפעם הבאה – השומר החמישי – תוכניות לעתיד....

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©