כרטיס אישי

יעל בריסקר

אם, אמנית ומאמנת של תקשורת מקרבת להורים וילדים. המסע של החיים שלי עובר דרך בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב , קורס וויפאסאנה בגיל צעיר , יוגה, צי'גונג, אמהות לתאומים בחינוך ביתי חופשי,אוטו דידקטית בהתפתחות ילדים בגיל הרך, לימודי תקשורת מקרבת לא-אלימה , והעבודה של ביירון קייטי. כעת בהשתלמות ארבע שנתית בביו סינתיזה( פסיכותרפיה גופנית). לאט אבל בטוח יוצרת את הסינתיזה שלי בין היצירה שלי לבין אהבתי הגדולה לחיים מתוך ערנות לשיח הפנימי והחיצוני שלי עם העולם, ולכוחה המרפא של אמפתיה לעצמינו ולאחרים. דבריו של הנזיר טיך נאת האן מהדהדים בליבי: "אין דרך לשלום - שלום היא הדרך" את כל אלה מביאה לעבודתי

[email protected]

שתף

יעל בריסקר

תקשורת מקרבת- כשמה כן היא...

19.01.12
 בתאריך 22/1/12 אתן סדנה/הרצאה על תקשורת מקרבת. ההרצאה תתקיים ב”בבוקשופ דינה” בר’ח רמב”ם 8 רעננה. יש להרשם מראש בטלפון 09-7415620. ההרצאה ללא תשלום

בשנת 2009 יצא בתרגום לעברית “תקשורת מקרבת - שפה לחיים”, ספרו של ד’ר מרשאל רוזנברג - . פסיכותרפיסט יהודי אמריקאי מהזרם ההומניסטי
בספר מראה לנו המחבר הלכה למעשה, כיצד ניתן לחיות את משנתם של מהטמה גנדי ומרתין לות’ר’ קינג.

הוא מלמד את המודל, אותו ניסח לפני 35 שנה, ומביא דוגמאות חיות ותרגילים, והרבה מאוד מתוך ניסיונו

תקשורת מקרבת גורסת כי אלימות, או כל ביטוי אלים, הוא ביטוי טראגי של צרכים שאינם מתמלאים. לגישתו, אין טוב או רע, "בסדר" או "לא בסדר". כל מה שאנחנו עושים, מרגע לידתנו ועד מותנו, הוא ניסיון למלא את הצרכים הפיזיים, הרוחניים, והרגשיים שלנו.

תקשורת מקרבת מרחיבה את אפשרויות התגובה שלנו ועוזרת לראות את האדם, הרגשות והמניעים הטהורים שמאחורי ההתנהגויות.

באיזו סיטואציות “תקשורת מקרבת” יכולה לעזור?
  • כאמא , תקשורת מקרבת עזרה לי להבין טוב יותר את ילדיי כשהיו בשלב ה”לא” בגיל שנתיים. היא עזרה לי להבין, שמעשיהם הם לא נגדי, אלא מענה טהור לצרכים שלהם. למדתי את משמעות המילה ;”אמפתיה” וכיצד היא יכולה לסייע לי להמיס מצבי מתח.
  • לחבר, שהוא מטפל הוליסטי, עזר המודל להבין את המילה חמלה וכיצד ליישם אותה עם מטופליו, שכן תקשורת מקרבת נקראת גם: “חמלה בפעולה”
  • תלמיד שלי, נהיה “האוזן הקשבת” בחברה גדולה בה הוא עובד, לאחר שלמד תקשורת מקרבת, ועוזר לפתור קונפליקטים שעולים בין העובדים שם.
  • חברה אחרת פנתה אליי לפני שיחה קשה שעמדה לנהל עם מדריכת האימון של בתה, והצליחה בהדרכתי ליצור אווירת אמון ושיתוף פעולה, במקום התנגדות וקושי.

אז כפי שאתם רואים, יש למודל יישומים רבים בתקשורת שלנו עם אנשים סביבינו. ומי מאיתנו לא נתקל ברגעים שאנחנו לא יודעים מה לומר, או איך להבהיר את עצמינו?

בערב הזה אספר כיצד הספר והגישה הזו נגעו בחיי ואלמד כמה טיפים בדוקים שיעזרו לכם במגוון מצבים בחיים. כמו כן אלמד את המודל באמצעות דוגמאות מהחיים .

מי אני? למי שאינו מכיר אני יעל בריסקר, אמנית ומורה לתקשורת מקרבת, מתמחה בביוסינתיזה (פסיכותרפיה גופנית), ואם לתאומים שגדלו עם שפת התקשורת המקרבת. אני מעבירה הרצאות וסדנאות, ועובדת גם בליווי פרטני.

להיכרות נוספת עם יעל, מוזמנים לתר

http://connectingwithempathy.blogspot.com

אפשר למצוא אותה גם בפייסבוק בדף שיצרה

קישורי אמפתיה
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©