כרטיס אישי

דורית בר

מטפלת מינית ומטפלת זוגית, מומחית למיניות ומערכות יחסים. מפתחת ויוצרת השיטה למיניות מודעת המשלבת כלים ומיומנויות מעולם הפסיכולוגיה, הסקסולוגיה והמדיטציה. מלווה נשים וגברים יחידים וזוגות להעצמת התשוקה, העונג והאהבה במערכות יחסים באמצעות הרצאות, סדנאות וטיפולים אישיים. [email protected]
www.doritbar.com

שתף

דורית בר

להיוולד כאלה שאני

30.01.12
מי אני כאישה? מה התפקיד האמיתי שלי בעולם? כיצד תיראה נשיותי במלוא עוצמתה והגשמתה?

השאלות הללו החלו להטריד אותי לפני מספר שנים. בתחילה, ככל שהן נשאלו בתוכי – עלו מן האוב מחשבות, רגשות ותחושות שליליות. ביניהן סוג של התכחשות לנשיותי, חוסר הבנה מה זה בכלל אומר להיות אישה, תחושה שיש הרבה מאד ציפיות חברתיות שאני לא ממש עומדת בהן (כמו הקמת משפחה והבאת ילדים לעולם), ואווירה פנימית כללית של הדחקה והכחשה.

באותה נקודה הבנתי – שאני לא מבינה ושאני לא יודעת מה זה אומר להיות אישה.
למעשה עד אז חייתי במין תחושה של חוסר חיבור עמוק למהותי, כאילו חייתי "ליד" הנשיות שלי, ולא חקרתי אותה כלל באופן ישיר.

הדחף להתחיל לבוא במגע ישיר עם הגוף שלי, עם המיניות, עם תחושות ורגשות שעולות מול גברים – הלך והתעצם. הבנתי שזה הזמן, שזה הזמן להיוולד כאישה. הבנתי שלא די בכך שיש לי איברי מין נשיים – אלא ישנן איכויות מסוימות שגלומות בתוכי שמבקשות שאכיר בהן מתוך מודעות ישירה.

התחלתי לחקור, ללמוד, קראתי, העמקתי, נגעתי, התחלתי לשים לב לתבניות נשיות שחוזרות על עצמן אצלי ואצל חברות שלי, ואולי אצל נשים בכלל – כמו למשל הכמיהה העמוקה לאהוב, לצד היקשרות בתוך מערכות יחסים; חווית התלות הרגשית בגברים; הצורך להיות נאהבת על ידי גבר או בכלל על ידי אדם אחר; תחושות של פגיעות מאד עמוקה בכל מה שקשור למיניות ואהבה.

ככל שלמדתי יותר התגברה בתוכי תחושת החיבור לגוף עצמו – ממש למבנה הפיזי שלי, לנרתיק, לרחם, לבטן, לכל. התחלתי להרגיש אישה.

בשלב הזה, התחלתי בעבודת ריפוי עמוקה דרך תרפיות חיוביות  – כדי לרפא כל כאב, תחושת כיווץ ופחד שהיו חבויים בגופי ובתפישתי כאישה. הרבה מאד תמונות בתודעתי ביקשו להירפא, כל הפעמים שבהם חדר לתוכי גבר שלא ברשותי המלאה, כל הפעמים שבהם לא נכחתי במעשה האהבה ולא ביטאתי את צרכיי ורצונותיי, כל הפעמים שבהם לא אהבתי, ואיפשרתי לסקס לקרות בצורה שלא הלמה אותי.

הריפוי הנפשי קרה במקביל להעמקת הקשר הישיר עם גופי, עם היכולת שלי להתענג ולשמוח מעצם היותי אישה. ככל שנסחפתי לתוך הגילוי והעונג – כך נשכחתי בתוך תחושות חדשות של דממה, עומק, חיבור ואהבה. ככל שאלה קרו יותר התחלתי להביא איכויות חדשות למערכות היחסים שלי – ראיית האחר, יצירת מרחב של ריפוי עבורו, הקשבה מעודנת, שחרור מצרכים רגשיים ותלותיים וחיבור לעוצמה נשית נוכחת ושקטה.

ברגעים האלה הבנתי שאני מתחילה להיוולד כאלה שאני – ישות שהיא גדולה הרבה יותר מגופה ומסך החוויות שלה, כזו שמבינה שיש לה תפקיד בעולם לשרת ולהעניק, ושבזה מגולמת שמחתה האמיתית, התחלתי להרגיש אחריות הולכת וגדלה להעביר את הידע הלאה לנשים וגברים, לתמוך במי שרוצה בכך בתהליך הגילוי של עצמנו ברבדים המסתוריים של מיניות, אהבה ומערכות יחסים.

כך נולדתי כמורה של אהבה.


דורית בר - מטפלת מינית ומטפלת זוגית, מפתחת ויוצרת השיטה למיניות מודעת המשלבת כלים מעולם הסקסולוגיה, המדיטציה והפסיכולוגיה להעצמת התשוקה, העונג, השמחה והאהבה במערכות יחסים. לצפיה בסרטון על השיטה למיניות מודעת    
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©