כרטיס אישי

יעל בריסקר

אם, אמנית ומאמנת של תקשורת מקרבת להורים וילדים. המסע של החיים שלי עובר דרך בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב , קורס וויפאסאנה בגיל צעיר , יוגה, צי'גונג, אמהות לתאומים בחינוך ביתי חופשי,אוטו דידקטית בהתפתחות ילדים בגיל הרך, לימודי תקשורת מקרבת לא-אלימה , והעבודה של ביירון קייטי. כעת בהשתלמות ארבע שנתית בביו סינתיזה( פסיכותרפיה גופנית). לאט אבל בטוח יוצרת את הסינתיזה שלי בין היצירה שלי לבין אהבתי הגדולה לחיים מתוך ערנות לשיח הפנימי והחיצוני שלי עם העולם, ולכוחה המרפא של אמפתיה לעצמינו ולאחרים. דבריו של הנזיר טיך נאת האן מהדהדים בליבי: "אין דרך לשלום - שלום היא הדרך" את כל אלה מביאה לעבודתי

[email protected]

שתף

יעל בריסקר

מה המטרה של תקשורת מקרבת , בעצם?

13.03.12
בימים האחרונים הקשבתי והסתכלתי בשקיקה בסרטון שמתעד הרצאה/סדנא שד"ר מרשאל רוזנברג נתן בפני קהל גדול בשנת 2000 בסן פרנסיסקו. אתם יכולים לצפות בזה כאן.
אני עוסקת בתהליך הזה, בתקשורת המקרבת,( במקור תקשורת לא-אלימה), כמעט עשור.  כשילדיי היו בני שנתיים, גיליתי אותו דרך מאמר שנקרא: "לשמוע את הכן מאחורי הלא" , ונשביתי באפשרות המדהימה שהתהליך הזה מציע לנו.

בהרצאה של מרשאל הוא אומר בפשטות: המטרה של התהליך הזה היא להזכיר לנו משהו שאנחנו כבר יודעים, וזה הטבע האמיתי שלנו, החומל והרוצה לתת ולקבל מהלב. ולמה אנחנו צריכים משהו שיזכיר לנו? כי במשך אלפי שנים הורגלנו, או לימדו אותנו, את מה שהוא מכנה: "שפת התן" - שפה אלימה, וטראגית שאינה עוזרת לנו לקבל מענה לצרכים שלנו. התן היא חיה טורפת ומיללת, והאנלוגיה היא  לשפה המאשימה, מביישת, שופטת, מתייגת, וגורמת לנו להרגיש "לא בסדר". היא שפה הגורמת לנו לציית, לא מתוך רצון חופשי אלא מתוך פחד מעונש, או מבושה.

לעומת שפת התן ישנה "שפת הג'ירף" שלה הלב הכי גדול בין החיות - ששוקל 7 ק'ג, והיא חיה עדינה, שגובהה הרב מאפשר לה לראות למרחקים, לרוחב ולעומק, מעבר למילוי צרכים מיידי, כמו התן. השפה הזו, היא שפת הלב, שפה שבה אנחנו מדברים ברגשות ובצרכים. ומכוון שצרכים הם אוניברסליים, ומשותפים לכל בני האדם, הם יוצרים תשתית של אמון, וכל אחד יכול להבין ולהתחבר אליהם. אין קונפליקטים ברמת הצרכים, אך ברמת האסטרטגיות שאנחנו בוחרים בהם, למילוי הצרכים הללו.

זהו תהליך בן ארבעה צעדים פשוטים, אך משנים חיים, אפשר לומר, עושים מהפכה בתודעה שלנו וביחסים בינינו לסביבה.

עם  יד על הלב אומר זאת: עם כל הידע והאהבה שלי לתהליך, מצאתי את עצמי לא פעם במצבים בהם פשוט לא הייתי מסוגלת, מסיבות שונות, להשתמש בו. אך אני לא חדלה מלהאמין בו, לתרגל אותו ולרצות להעבירו הלאה לעוד אנשים, שיכירו את האפשרות הזו.

לכן, אני פותחת קבוצה ללמידה ותרגול של המודל הזה. הקבוצה תפגש אחת לשבועיים באווירה החמה והביתית של "בוקשופ דינה", מקום עבודתי מזה שנה, וכל פגישה תיערך שעתיים בקירוב. מחיר מפגש יהיה 40 ש'ח בהתחייבות לחמישה מפגשי יסוד, ולאחר מכן נדבר על ההמשך.

למי שמעוניין בפרטים נוספים, מוזמנים ליצור איתי קשר ב 0507480561

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©