כרטיס אישי

Balanced View

תנועה גלובלית של הציבור הרחב המציעה הנחיות ומערכת תמיכה לגילוי יציבות מנטלית ורגשית מלאה, בהירות אינסופית, חיים חופשיים ממתח ואנרגיה אדירה להיות לתועלת. באמצעות הסתמכות על העוצמה והנינוחות של האינטליגנציה הפתוחה, האנושות כולה מתעלה מעבר לקיום אנוכי אל השקפה המתמקדת בטובת הכלל. אנו, בני האדם, נמצאים בראשיתו של העידן הבלתי נידלה של התועלת האדירה. תפקידנו בעידן זה הוא ליצור ידע ותועלת בלתי מוגבלים. לכל אחד מאיתנו יש את הכוח לתרום לשינוי אותו אנו רוצים לראות בחברה האנושית.
לאתר הבית

[email protected]

שתף

Balanced View

עולם מלא פתרונות

19.03.12

מפגש פתוח ויום לימוד ביום שישי 30/3 10:00-14:00 בהאב ת"א.
הנה מאמר של תכני הלימוד והרלוונטיות שלו ליומיום שלנו. תהנו!

הכוח לשנות את העולם
יש בידינו הכוח לשנות את העולם באמצעות רגעים קצרים של אינטליגנציה פתוחה, וזה מתרחש ממש ברגע זה. העולם כולו נמצא בתהליך של שינוי. התרבות האנושית נמצאת בתהליך של שינוי שיביא לשפע אינסופי. לא מדובר כאן בשינוי נוסף שאין לו כל ערך מוסף, אלא בשינוי שיביא להשתבחותה הנצחית של התרבות האנושית.

השתמשו בכוח התודעה שלכם ברגע זה! כוח זה של אינטליגנציה פתוחה שייך לכם; זוהי הזכות המולדת שלכם. ההתפשטות החודרת של האינטליגנציה הפתוחה היא שווה וזהה, בכל מקום. אין אף לא יצור אחד שאינו חלק מההתפשטות החודרת של האינטליגנציה הפתוחה.

מהי האינטליגנציה פתוחה?
זוהי אינטליגנציה פתוחה רבת עוצמה שאינה תלויה בנסיבות. על מנת להתוודע לאינטליגנציה הפתוחה באופן ישיר, הפסיקו לחשוב – רק לרגע. מה נשאר? תחושה של ערנות ואינטליגנציה פתוחה נשארת – אינטליגנציה פתוחה וערנות רבות עוצמה הפתוחות כמו השמיים הבהירים. בכל פעם שנדמה לכם ששכחתם מהי האינטליגנציה הפתוחה, יהיה לכם קל לזהות אותה, עד שהיא תעשה ברורה ועיקרית כל הזמן.

ההצהרה הבאה היא נקודת מפתח חשובה ביותר: מצב ללא מחשבות חדור באינטליגנציה פתוחה, וגם מחשבות חדורות באינטליגנציה פתוחה. האינטליגנציה הפתוחה נוכחת במצב ללא מחשבות כמו גם במחשבות. האינטליגנציה הפתוחה היא סוג אינטליגנציה מקיף יותר; היא מכילה חשיבה כמו גם אי-חשיבה. באמצעות הסתמכות על האינטליגנציה הפתוחה לרגעים קצרים, אנו לומדים להשתמש באינטליגנציה הפתוחה כבסיס שלנו, במקום להסתמך רק על חשיבה או על אי-חשיבה. האינטליגנציה הפתוחה מביאה להשקפה מאוזנת בתוך האינטליגנציה האנושית.

עולם מלא פתרונות
האינטליגנציה הפתוחה היא כל כך עוצמתית, ואף אחד אינו זר לה. כולם אהובים. באמצעות הסתמכות על האינטליגנציה הפתוחה, אלה הן העיניים שמהן אנו מתבוננים: אף אחד, בשום מקום אינו בבחינת זר. בכל מקום אנו מרגישים בבית. יתכן שנחווה זרימה של נתונים מסוגים שונים – מחשבות, רגשות, תחושות, דיעות ורעיונות - אך עדיין נרגיש בבית ומחוברים. הנתונים שלנו יותר אינם עומדים בדרכנו. איננו מביטים יותר בעיניים של תיאור בלתי-פוסק של נקודות המבט שלנו. במקום זאת, אנו מביטים בעיניים המועילות לגמרי של האינטליגנציה הפתוחה המתבוננות בכל, ואז מגיעים למסקנה מועילה.

כיוצרי תועלת בלתי מוגבלת, עיננו רואות עולם מלא בפתרונות. כל שאנשים אולי צריכים זו הכשרה מעטה כדי לראות שהם אכן כאלה - יוצרי תועלת בלתי מוגבלת. בנקודה מסוימת ראיתי שלא הייתה הנחיה זמינה כדי להעצים יוצרי תועלת בלתי מוגבלת, ואז, מה לעשות? צריך ליצור אותה! הנחיה פשוטה וישימה: רגעים קצרים של הכרה באינטליגנציה הפתוחה במקום ההרגל של הדגשת זרמי הנתונים.
אתם יוצרי תועלת בלתי מוגבלת; עליכם לזהות את הידע ולצעוד אל תוך המרחב שלו. אתם יכולים לראות זאת בעצמכם ואתם יכולים לראות זאת באחרים. אתם רואים את הכוח הזה בפעולה; אין יותר כל צורך בשכנוע.

רוח של פתיחות ואחריות בחברה האנושית
אתם רואים שקל ונעים הרבה יותר לחיות חיים של כבוד הדדי והכרת תודה מאשר חיים של תחרות ויריבות. באינטליגנציה פתוחה אדירה זו כולם נמצאים יחד והמניע של כל פעולה הוא "מה יביא תועלת מרובה לכל?", כך אנחנו חיים יום אחרי יום; איננו מתמקדים עוד ב"אני", משום ששחררנו את האנרגיה של לנסות להבין את כל הנתונים. כעת האנרגיה הזאת כולה משמשת לתועלת, ליצירת פתרונות מועילים, לא משנה באיזה מצב אנו נמצאים – אם זה אישי, מקצועי, חברתי או פוליטי - האינטליגנציה הפתוחה היא הסמכות הראשית.

בעבר דברים שונים שימשו כסמכות הראשית בעסקים ובחברה בכלל, והאינטליגנציה הפתוחה לא שימשה כסמכות הראשית. אם אנו מתבוננים בהתרחשויות האחרונות, אנו יכולים לראות שמצב עולם העסקים מצריך שינוי כלשהו - מסכימים איתי? אולי מצבים פוליטיים, גם הם מצריכים שינוי?! אולם, מי אחראי לכל זה? אנחנו. אין כל "הם" העושים את כל זה. ה"הם" הוא אנחנו! ברוח זו של אחריות ופתיחות, כוח שופע זה המגיח מתוך החברה האנושית הוא עידן של תועלת אדירה המופיע יחד עם חברת האינטליגנציה הפתוחה.

כוח שופע זה מופיע ממש עכשיו, וזה כך כבר במשך שנים. לאורך חיינו, כל יום, למשך כל חיינו, אנו נראה זאת יותר ויותר. אנו נחוש זאת יותר ויותר בכל אחד ואחת מאיתנו כיוצרי תועלת בלתי מוגבלת, ונראה יותר ויותר זריחה של תועלת טהורה בחברה ובעולם כולו. אנו אכן נכנסים אל עידן של תועלת בלתי נדלית, תועלת שאי אפשר לכבות, וזו הדרך שבה בני אדם יחיו תמיד.

Balanced View היא תנועה עולמית שבה אנשים יכולים ללמוד על כוחה של האינטליגנציה הפתוחה – כוחה של האינטליגנציה הפתוחה שלהם עצמם להשפיע על התודעה שלהם, הדיבור שלהם, הגוף שלהם, האיכויות שלהם והפעילויות שלהם – ועל כך שדרכי הלימוד והאמצעים לשם כך הם מאוד מאוד פשוטים. ממשק המשתמש הישיר הוא פשוט לנוח עמוקות בכוחות התועלת האדירה האלה, להסתמך על רגעים קצרים של אינטליגנציה פתוחה החוזרים ונשנים פעמים רבות עד שהיא נהיית אוטומטית, ולהסתמך על מקורות התמיכה הנוספים הזמינים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע און-ליין ופנים-אל-פנים.


למידע על הכשרת Balanced View בארץ: http://www.balancedview.org/training/languages-hebrew-trainings
לפרטים נוספים: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©