כרטיס אישי

עדן פלד

עדן פלד מטפלת פסיכותרפיה הוליסטית, מרצה לצמחי מרפא ולפילוסופיה רוחנית "חוכמת הלב" של מרכז "תודעה".
[email protected]

אתר הבית שלי

0587496222

שתף

עדן פלד

מצאת חן בעיני

14.04.12

למצוא חן בעולם הזה זה חתיכת אתגר, אבל גם ממש לא.
חן היא אנרגיה עדינה ואוורירית של פלא, היופי שבין הדברים, הנופך שמעניק לחיים משמעות.

חן היא אחת משבע האנרגיות האדירות שאיתם נברא העולם, נעמדת בחן מיד אחרי העושר, מקדימה את הזרע, שפותח את שבת המלכה.
בדרך אבסטרקטית ניתן לומר הרבה דברים, והנה חלק מהם:

למצוא חן פה במציאות, מותנה בכל מיני תנאים שחלקם יותר מרגשים, וחלקם מוציאים את כל החשק.
לפתוח את הלב כמובן זה התנאי הראשון, ומי שיש לו שם ענינים שהעלו אבק ומאיימים לרטוט בכל פתיחה, לא משנה באיזה רוחב, ממציא לעצמו דמיונות מפה ועד לפלנד. התנאי הזה הוא על פניו מפחיד ומלחיץ משהו, אך למי שעובר באומץ את דרך החתחתים הזו, ומוכן להתייצב מול המראות של עצמו, ואולי פשוט נולד מספיק חזק לשם כך, יש רווח מופלא שאין כמוהו, והלב שמנווט את הדרך, יודע אותה הרבה יותר טוב, אז הדרך בעצמה נהיית יותר קלילה בכל מקרה.

לפתוח את הלב לא אומר טקסים מסביב למדורה בפסטיבלים רוחניקיים כאלו או אחרים, אלא להיות אמיתי עם עצמך, ולהגיע למצב שרוב המודעות שלך מרוכזת באיזור הלב הפיזיולוגי, שם ממוקמת צ'אקרת הלב, המרכז האנרגטי שיודע למשוך את אור הלב, ולהתרחב ולהתרחב ולהתרחב עד שאתה מרגיש שאתה על סוג של סם הזיה של אהבה, מרגיש שאתה מתמלא בנפלאות החן שקיימים פה בעולם ומתעצם, עד שאתה יכול לרוץ לחבק עצים, שיחים, whatever, העיקר לתת את האהבה הזו שקיבלת הלאה, לעזור לנשים מבוגרות בסופר, להצחיק ילדים קטנים שבוכים, לחייך לכל מיני אנשים סתם, כי בא לך, פשוט להפתח לעולם ולתקשר איתו, כי בכולם יש חן.

עוד תנאי מפתח לראות את החן הוא עושר פנימי, היכולת להתבונן בעולם מתוך שלמות עצמית שמקיימת עולם עשיר בפרטים, בחוויות, ברגשות, בתשוקות, בתחושות. עולם שחש את העולם סביבו, מושיט שתי ידיים ומבקש לבדוק ולהכיר כל דבר וכל עניין, כל אדם וכל פלא שבדרך, ולהפיק ממנו חוויה, רגש, משמעות.
החוסר שמבקש להתמלא בעולם הפנימי מייצר את הדרישה לקבל עוד, אך רב מי שעולמו עשיר, מפתח תכונות חקר אינסופיות, ואין הוא נעצר בנקודת מפתח זו או אחרת, אבל תמיד יש מקרים מפתיעים של אגוטריפ זה או אחר.

תנאי חביב עלי ביותר, הוא התנאי של החכמה, המתגלמת בלב. אין מדובר בבינה נשגבת, חדה, מפענחת סודות במציאות מתוך פירוק לגורמים או הכרת כל המרכיבים והקשר אחד פשוט שמחבר אותם ל.. למה? אינטיליגנציה טהורה ללא הפרעות או הסחות דעת של .. לב.. אם כך כבר ראיתם מה המקום של הבינה בעולמי או בכלל.. באדם בעיני. החכמה הינה פלא נשגב, יכולת לחוש את העולם מתוך הלב, ואם ברצונו לדייק את עצמו בכלי הבינה הוא מתקרב מעט מעלה, אל הדעת, המשלבת בין בינה וחכמה. חכמה היא היכולת להכיל את המציאות על רובדיה כולם, ולראות בהם את הלב, את העומק, את המהות. בחכמה נבראה העולם מבראשית, ואחריה באו כוחות אחרים כדי לדייקו ולעשותו מופלא כמו שהוא כעת.

ישנם עוד תנאים ועוד כל מיני גבולות, ועוד מלא תבניות והמון כלים, אבל זו לא דרכו של החן, וכאן מתחיל להתפוגג החן והפשטות שלו, שהיא בין הדברים, בין הגבולות, בין העולמות.

מצאת חן בעיני, אמרתי ולא אמרתי למישהו שמצא חן בעיני, כי בעולם שלנו כבר הכל התבלבל..
זה מוצא חן בעיני, אמרתי על חולצה שמצאתי בהאנגר יד שניה, וקניתי שניה אחר כך. כאן כבר מותר כי לחולצה אין פחדים מהתחייבות.
זה מוצא חן בעיני אמרתי לאחיינית הקטנה והיפה שלי, שענתה לי על שאלת ריפוי שגדולים ממנה לא יכולים לראות כל כך בהיר כמו שהיא, בחכמת לב ונצח של גלגולי גלגולים, ענתה לי ופתרה שאלה של שבועות.

ובאופן כללי, הלכתי הפסח הזה, ומצאתי את החן בהכל.. בפאבים אפלים שאנשים שם מבקשים לאהוב, ופורצים קליפות של קושי מתוך האמונה שאפשר, וכמה צ'ייסרים של בוש מעולם לא הרגו אף אחד. ראיתי את החן בבתי קפה בפלורטין בין אנשים ששותים קפה בלילות ומדברים על תרבות, ובין חברים שיושבים במרפסת של בית ילדותי בקיבוץ, ומדברים על עולמם הפנימי ועל תרנגולות שמטילות ביצי חופש. ראיתי את החן ב"ברקה"- סרט על נפלאות העולם שצולם במשך 12 שנה, ומשאיר אותך המום מכל החן שיש כאן בינינו.. לידנו.. בתוכנו.. ראיתי אותו בהופעות מוסיקה מרגשות, בסיפורים על חכמת המרכבה, בפסטיבל של היפים צבעוניים בגליל, ועל חוף נהר הירדן, לצל עצי אקליפטוס.

ראיתי את החן באהבות שמרגשות, בכאבים שנחווים עמוק, ובחלומות שמתגשמים, ואשליות שמתפוגגות. ראיתי את החן במתנה לפגוש אנשים באמת, גם אם לתקופה קצרה, גם אם לרגע, שבו כל העולם נהיה אמיתי והלב נפתח.. אפילו לרגע.
ראיתי את החן באחיינית שלי שחגה יומולדת, בארוחת ערב משפחתית ומתנות לפסח מכל עבר. ראיתי את החן בחברי אמת שנקראים לדגל פעם אחרי פעם ותמיד שם, אוהבים, מחבקים, מקסימים.
ראיתי את החן בלהכיר את עצמי, החן בינות לדברים, עולם מופלא שמתחולל בתוכי ומסביבי, ואני חלק ממנו.

השיר של לואי ארמסטרונג (או בוב טייל אם תרצו) תמיד מרגש, ואני חייבת לשים אותו כאן, אפילו אם שניה אחרי זה , תפתחו youtube ותשמעו אותו.
למצוא את החן בעולם הזה, ולאהוב.. לאהוב מכל הלב!

i see trees of green.. red roses too
i see em bloom.. for me and you
and i think to my self.. what a wonderfull world

i see skies are blue.. and clouds of white..
bright blessed days.. dark secred nights..
and i think to my self.. what a wonderfull world...

איזה עולם יפה.....
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©