כרטיס אישי

נועה שריג

מאמנת אישית. בוגרת לימודי פסיכולוגיה, פילוסופיה וטיפול באומנות. משלבת בין התיאוריה האדלריאנית, שיטת ימימה וכלים נוספים לצמיחה אישית בתהליך קצר טווח.

052-6570750 
[email protected]

שתף

נועה שריג

מה מעודד אותי

27.06.12
"כולנו זקוקים לעידוד כמו לאוויר, מים ומזון"   ענת סרגוסטי

חבר טוב שלי מחפש עבודה כגנן בגן ילדים ועובר עליות ומורדות תוך כדי התהליך. הוא מספר לי שברגעי השפל הוא מוציא את ספר ההקדשות שהכינו לו הורי הילדים בגן האחרון שבו עבד. שחור על גבי לבן מופיעות עדויות אישיות, מרגשות על היכולות והעוצמות שלו מפי אנשים אחרים. כך הוא מתעודד.
חברה אחרת שנסעה לחופשה ללא הילדים קבלה לסמארטפון שלה שיר מוקלט במתנה מבנה בן השש ובו הוא מביע בדרכו הילדותית הקסומה את אהבתו וגעגועיו אליה. זו דרכה להתעודד.
מה זה בעצם עידוד?
עידוד, על פי אלפרד אדלר הוא כל דבר המעלה את ערכו של אדם בעיני עצמו, ובמילים אחרות – כל דבר המזכיר לנו את הטוב שבנו.
"מה מעודד אותי?" זו שאלה ששווה לתת עליה את הדעת שכן התשובה עליה שוות ערך לתרופה אנטי דיכאונית רק ללא תופעות לוואי ובחינם.
מה בעצם עושה את ההבדל בין רגעי השפל לרגעי השיא שלנו? ברגעי השיא אנחנו נזכרים בטוב שלנו, שקיים שם תמיד וברגעי השפל אנחנו שוכחים את ערכנו למרות שהוא קיים באותה מידה. החכמה היא לזכור, גם ברגע השפל, שבה המציאות, על פרטיה, משכנעת אותנו שאנחנו לא טובים שזו לא אמת. מרגע שהבנו והפנמנו שפרטי שמציאות לא קובעים את ערכנו, שיש לנו ערך אבסולוטי, שאינו תלוי בחוץ, אנחנו נפטרים מהצורך להתבונן במציאות החיצונית בציפייה שהיא תעניק לנו קבלה והערכה לעצמנו.
אני ממליצה לכל אחד למצוא רגע מעודד כזה ולקחת את ה"תרופה" כשאנחנו ברגעי השכחה. וגם כשלא.
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©