כרטיס אישי

עדן פלד

עדן פלד מטפלת פסיכותרפיה הוליסטית, מרצה לצמחי מרפא ולפילוסופיה רוחנית "חוכמת הלב" של מרכז "תודעה".
[email protected]

אתר הבית שלי

0587496222

שתף

עדן פלד

לפרום את הקשר

28.07.12

לאחרונה ראיתי חברה שפורמת  את הראסטות שלה בהחלטיות רבה, מפרידה קצוות שיעור מעוד אחת שלידה, מורידה חרוז וצדפים שנצמדו בדבק הזכרונות אל השערה, ומשילה מעליה מעטה של עבר שרצה לחזור הבייתה, מאיפה שהוא בא. נזכרתי בעצמי עומדת מול המראה לפני שמונה שנים, שחזרתי מהודו, עטוית ראסטות והגדרה עצמית. עמדתי ופירקת אותן בנחישות,  בעזרת מרכך הוואי ירוק, שהיה מצוין, דווקא בשל העבודה שאין בו שום דבר טבעי באמת, חוץ מהשם. לאחר המעשה, נעמדתי משוחררת מעבר ופניי לעתיד החדש שבחרתי, והתחלתי ללכת.

במציאות שלנו היום אני רואה את אותה פרימה של ראסטות (ויסלחו לי כל עוטי הראסטות שאני אוהבת ביותר, הן מבחינת מראה והן מבחינת מה שהם משדרים) כמשל לפרימה של קשרים של קושי וסבל שאינם מחוייבים. היכולת שלנו ללכת מאושרים היא בחירה. והראסטות התחילו כסמל לכת הראסטאפארי שהייתה מכוונת על מהפכת צדק, שלום ואהבה. אז לא בכדי בחרתי להתחיל את המשל בסיפור על ראסטות. ואיך ממשיכים?

קשר הוא דבר חשוב, קשר מסמל חיבור בין שני אנשים, בין שני רעיונות, ולפעמים אינו מוטל בבחירה, אלא מבטא הקשר אנרגטי שקיים ומקיים אחד את השני. כמו אלוהים ודת למשל, קשר שאינו מחויב, אך אין ספק שעד היום רוב המאמינים באלוהים בחרו באיזושהי דת שתתחום את הגבולות והחוקים שלהם, כדי שידעו היכן ואיך ללכת. היום זה כבר לא מחוייב, ולא כל המאמינים מרגישים כך, מכיון שיש עידן חדש והתעוררות של אמונה בלתי אמצעית שאינה מחויבת בהיררכיה דתית שאף התגלתה לרוב כפחות נאורה משהיינו רוצים. ניתן לתאר קשר כמו למשל הקשר בין ביצה ותרנגולת, כי הרי ברור שהתרנגולת מטילה ביצה והיא מצידה אמורה לגדל תרנגולת קטנה בתוכה. לפעמים היא נאכלת ואז נקטע הרצף, לפעמים היא ביצה של עוף אחר, ולפעמים אנחנו נזכרים שאכן זהו המעגל, ומכבדים את ההקשר. ואפילו ניתן לתאר קשר כמו הקשר בין ג'ורג' האריסון והביטלס, שהרי ברור שהוא צמח שם בלהקה הפורייה הזו, אבל גם בפני עצמו, בקונצרט ביתי עם רווי שנקר הוא מפליא לעשות. 

ניתן לראות את היופי שבקשר בקשרים רבים, כמו הקשר בין שני אנשים שאוהבים, שהוא כמובן קשר מבורך מלא באהבה, או קשר בין שני אנשים שיש להם מערכת יחסים מסוימת, כמו הבוס בעבודה ואני, בעלת הבית והדיירים או מוכר בחנות וקונים - כולם מחזיקים באיזושהי הגדרה עצמית ומקיימים הקשר מסוים. ההקשר הזה משתנה במשך היום והחיים, ונפרט לכל מיני עולמות שאנשים מחזיקים. אם למשל המוכר בחנות הולך הבייתה, הוא נהפך להיות בעל ואבא לילדים, ומתנהג בהקשר שיבטא את ההגדרה העצמית הזו, הוא אינו מבקש כסף תמורת הארוחה שהכין לדוגמא.

ומה לגבי הקשרים הבעייתיים, אלו שלא נפרמים בקלות?
לפרום את הקשרים כדי להסתכל על המציאות בעיניים זאת מטרה שלוקחת את כל ההקשרים, מכמתת אותם יחד ומפיקה את המירב.ועם זאת, פותחת ונותנת לאור להכנס. האור לא נכנס לכלי מלא או לקשר, אלא לתוך מקום מרווח ומלא מרחב שיאפשר התחוללות. קשר של אנשים למטרה מסוימת הוא חשוב מאין כמוהו ומבורך ביותר, אך לפעמים מרוב שהוא צפוף, אינו נותן לאחרים להכנס, או למטרה שאליה מייחלים להכנס.
כמו שהים נע בגלים, כמו שהרוח נישאת בגלים, כמו שהירח משנה צורה ומשתנה כל הזמן ואף משפיע על הגלים, כך גם המציאות שלנו נעה בגלים, וכולנו חלק ממחזוריות שאינה נפסקת אלא לא מפסיקה להשתנות. ככל שנתאים את עצמנו לתנועה הגלית, נדע שיש רגעים שעלינו לחבר ולקשור את עצמנו, ויש רגעים שעלינו לפרום את הקשר, ופחות להתהדק, אלא לשחרר...

ישנם רגעים שעלינו למצוא את ההקשר, וישנם רגעים שעלינו לשחרר - הכל לפי אורך הגל שאנחנו עליו עכשיו. 

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©