כרטיס אישי

שרוני כהן

מלווה רוחנית ומפתחת שיטת "מדרגות להצלחה" למימוש הפוטנציאל הטמון בך, המבוססת על תורת עץ החיים.
מלווה יחידים וקבוצות בתהליכי התפתחות אישית ורוחנית בנתיב יעוד הנשמה. מתמחה באיזון מערך הכוחות הפנימי, עולם הרגשות ודפוסי החשיבה והגשמה העצמית
[email protected]

www.sharonicohen.com

שתף

שרוני כהן

להיות האני האותנטי

12.10.12אותנטיות – מושג שמשמעותו דומה למשמעות המושג "אמת", זוהי אמת אישית פנימית הנכונה לגבי כל אחד בנפרד ואינה אמת כללית המוכתבת על ידי אחרים. אותנטיות משמעותה פתיחות לאין סוף האפשרויות הגלומות בפנינו, ומתוכן בחירתה של זו המשקפת את האמת שלי.

רוב בני האדם יוצרים לעצמם הפרדה ב "אני" שלהם.

יש את האני האמיתי/ האני האותנטי : פנימי, אמיתי

והאני השקרי: מסכה כלפי חוץ, התנהגות בהתאם לנורמות חברתיות, מאפשר התמודדות קלה ביום יום, עד לשעת משבר, אימוץ חיצוני של ציפיות החברה וחיפוש אחר אהבה ובטחון מבחוץ.

להיות האני האותנטי פירושו לחיות חיים שאינם מקובעים ומרובעים, אלא חיים שהם תגלית יום – יומית על עצמנו ועל העולם.

להיות האני האותנטי משמעותו לקחת סיכון באיבוד הבטחון המוכר והידוע.

לחיות את האני האותנטי עלול להיות מאתגר אך מעשיר במוטיבציה ומרגש.

מדוע בוחרים אנשים לחיות חיים שאינם אותנטיים?

חיים אותנטים עלולים להיות מאתגרים, אם העולם המוכר והידוע הוא כזה שמקבע וממסגר ויוצר חוסר אינדיבידואליות, הליכה בתלם שמעניקה לנו "ביטחון" מדומה, הרי שלהיות אותנטי יגרום לנו מן הסתם בהרבה פעמים לסטות מן השבילים המוכרים והידועים והכל בחיינו יכול להפוך להיות חדש ולא מוכר.

אנו נמצא את עצמנו צועדים בשבילים שאחרים לא צעדו בהם ותחושת הביטחון במוכר והידוע תעלם ותתחלף בתחושה של חוסר ודאות שרק אנשים בעלי ביטחון עצמי גבוה ואומץ יכולים להנות ממנה.

להיות האני האותנטי פירושו להיות אחראי על חייך, לבטוח בעצמך, לסמוך על עצמך להעריך את עצמך מספיק ולאהוב את עצמך מספיק ולהיות נאמן/ה לעצמך ולא לעולם בחוץ דבר שהוא מאוד מאתגר לרב האנשים בעולם.

את המפלט מאחריות "מפחידה" זו אנו מוצאים בזולת ובחיים שהם חיים של "אוטומט". יחד עם הליכה בתלם שאולי לא הכי עושה לנו טוב אבל משאירה אותנו חלק מ"העדר" ובמקום נוח ומוכר שלא שם עלינו סימני שאלה ומגדיר אותנו כ"נורמלים".

אנשים מקריבים את האותנטיות שלהם עבור תחושה של "ביטחון מדומה" , נוחות ושגרה.

חיים אותנטים מביאים עימם מוטיבציה, התרגשות והתלהבות, לעשות היטב את מה שבא בתוכי, חיים אותנטיים מלווים בתחושה של אמת וסיפוק עצמי.

חיים שאינם אותנטיים מלווים בתחושה שכופים עלינו לעשות דברים ובתחושה של חוסר מלאות פנימית, תסכול ואכזבה. כאשר מישהו חש מנוכר מעצמו או
מחיי היום יום שלו קרוב לוודאי שהוא חי חיים לא אותנטיים, חיים שאחרים מצפים ממנו דבר שמוביל להעדר מוטיבציה ותחושה שאינך זה המושך ב"חוטים של חייך". אדם אותנטי נוהג בעצמו ברכב של חייו.

כדי לחיות את האני האותנטי האינדיבידואל חייב/ להיות מחובר לעוצמה האלוהית שקיימת בתוכו ולפעול מתוך הערכה עצמית , ביטחון עצמי, ואהבה עצמית.

באהבה רבה שרוני כהן


שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©