כרטיס אישי

עדן פלד

עדן פלד מטפלת פסיכותרפיה הוליסטית, מרצה לצמחי מרפא ולפילוסופיה רוחנית "חוכמת הלב" של מרכז "תודעה".
[email protected]

אתר הבית שלי

0587496222

שתף

עדן פלד

הטעות תוביל להצלחה

12.01.13

פעם באחד משיעורי הפילוסופיה הייחודית "בדרך הלב", סיפר המורה שלי, אביב, על הטעות כדרך להתחלה חדשה. כאחת שהלכה חיים שלמים וחיפשה במה היא לא משהו, לא ירדתי עד סופו של העניין, והלכתי לפתור את זה באופן מעשי יותר, במציאות שלי.
מאז עברתי הרבה גלגולים, והיום אני מחפשת בעיקר עוד ועוד מקומות שבהם אני כן משהו, ופחות מזדהה עם החוסרים שלי, ובינתיים, מנסה להבין את עניין הטעות.
בחיפושיי אחרי מקור הבעיה ראיתי שאנשים הולכים במין דרך כזו של חיפוש אשמה, בתוכם או מחוץ להם, ומתנערים מהאחראיות, שאליה, נגיע מיד...

בעולם פרחי הבאך
בהסתכלות שלנו בין תמציות פרחי הבאך, אנחנו מבדילים בין שתי תמציות אשמה: האשמה העצמית שהיא ה- PINE, והאשמה שמופנית כלפי חוץ, ה- HOLLY.
האשמה כלפי פנים מתבטאת בהלקאה עצמית, ומלווה בהמון בעיות בריאות מגוף ועד נפש שמתעוררות בשל הקושי הזה, ואכן נראות כמו מחטים של אורן שדוקרות עד זוב דם (החלק האבסורדי, שמא נאמר ה'פולני' שבנו, הוא שלפעמים גם הסביבה שלנו נדקרת מההאשמה העצמית הפנימית שלנו). ההשלמה של התמצית למקום הפגוע המדובר, היא היכולת לקבל את עצמך, ולהכיל בחסד את הבעיות שלך כחלק מהמורכבות שלך, להכיר בנסיבות מסביב, שהובילו למצב מסוים, ולגדול לשלמות עצמית שבפשטות, עושה רק טוב. 
ההאשמה החיצונית מתבטאת בכעס, שפעמים רבות פוגע ודורס, עד כדי כוחניות לשמה. ההשלמה היא היכולת להסתכל על אחרים בחסד, להכיל את המורכבות שלהם ושל עולמות מגוונים שמקיימים חוזים בלתי כתובים על פני האדמה לגדול יחד ולתמוך אחד בשני בהתפתחות לשלמות עצמית.
 
הפן הנוסף לשני סוגי הההאשמה האלו הם חוסר המרוצות וההתנערות מאחראיות. מה זאת אומרת? חוסר מרוצות פנימי שמגיע ממקום של אי קבלת אישור, ובשל כך אין ממש סיכוי להיות מאושר, תרתי משמע. חוסר המרוצות החיצוני מביא למצב של מרמור ואי השתלבות בעולמות השונים, במערכות יחסים וברבדי חיים שונים. גם כאן אין ממש סיכוי לצאת מאושר, כי כדור השלג סוגר עלינו באותה מידה.
האחראיות היא מידת ההסכמה לקבל את המציאות, להכיל אותה ולעבד אותה למשהו שאפשר לעבוד איתו, הן מבחינה נפשית והן מבחינה נשמתית. ההתנערות ממנה היא אי ההסכמה לפרוש חסות על העולם שלך, על המציאות שיצרת, ועל המצבים שזימנת לחייך. אתה נותן למציאות לשלוט בך, ולא גדל ומתחיל לייצר אותה בכח ליבך. וכמו שאנחנו מתארים לעצמנו כעת, זה מביא לחוסר מרוצות, שמייצרת אשמה.

איפה כאן הטעות נכנסת?
אוקיי, אז הטעות היא זו שמחולת טוויסט. כאן המקום לשבור את הלופ, או להמשיך את הרצף. טעות יכולה להוביל להכרה אמיתית ברגע שקורה משהו, או בטשטוש חושים ובלבול להביא להמשך הרצף השלילי שיצרנו, ולהעמיק את הטעות, ולייצר לה אחיות קטנות שעשויות לגדול ולהתעצם עד למצב של קטסטרופה. 
כשהטעות מביאה לשבירת הלופ, יש כאן הצלחה. הצלחה היא תולדה ישירה של טעות ש'הצליחה'. 
כשהטעות רק מאשרת מציאות עקומה שנוצרה, אנחנו נגררים להמשיך רצף של כשלונות שמתפרשים כ'טעויות' על הצד השלילי שלהן, שהרי אין בהם טוב, כביכול.
בעידן החדש מדברים על הכוח שבנפילה והשברון כדי להתעורר, וזו ההסתכלות - לצאת מתוך הסבל (כן כן, ההוא שבודהא דיבר עליו כל כך הרבה), ולהכיר ברווח שיצא מזה, לא מתוך התפשרות, אלא מתוך עוצמה.

הטעות הקריטית הזו שעשיתי בעבודה, או בזוגיות או בדרך שלי, הובילה למודעות ולרגע שבו העולם עצר מלכת, וכמו בשעשועון טלוויזיה אמריקאי, כיוונו לי פרוז'קטור שאילץ אותי להתמודד עם העניין- כאן ההצלחה! פה הרווחתי את הכל, ולפעמים, זה שווה פי אלף מכל הצלחה שבאה בכזו קלות.

אנחנו מרוויחים את החוויות שלנו כאן, מציירים ביד אמן את החיים שלנו כמו שלבנו מבקש, ומי שמקשיב, בשקט בשקט, יכול בבת אחת, לראות את הדרדסים וכל יצורי היער הקסומים, ואף לקבל פרופורציה חדשה על המציאות.
בדרך זו, נתעורר לעולם אחר, שהתגבר על חטא גן עדן ושב שלם עם עצמו, ישר עם עצמו, ולוקח אחראיות על המציאות שלו - אל אותו גן פלאי.

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©