כרטיס אישי

קרני צור

אסטרולוגית, מפתחת ומלמדת את שיטת "אסטרולוגיה הוליסטית" – כשאסטרולוגיה והילינג נפגשים... גרה בישוב רוחני בגליל הקסום, נשואה ואם ל 2. תמיד בתהליך של התפתחות... נעה בין שמיים וארץ...
[email protected]
http://astrologia.goop.co.il

שתף

קרני צור

דגים החדש -הסתכלות קצת אחרת / קרני צור

06.03.13

לפני כ 2000 שנים נכנס תדר אסטרולוגי חדש לגמרי אל העולם הזה.

כל תדר שנכנס אל העולם מן היקום הרחוק והכוכבים הרחוקים מנסה למצוא את הביטוי הפיזי שלו עלי אדמות, להתקרקע, לתפוס צורה גשמית. זוהי מערכת היחסים המופלאה בין כדור הארץ לבין התדרים הרחוקים – התדרים הרחוקים מעבירים בכל פעם פולסים חדשים אל כדור הארץ, פולסים שכולם פוטנציאל, ללא צורה ועם המון אפשרויות, ואילו כדור הארץ מצידה, (הפלנטה המופלאה שלנו היא למעשה אמא-אדמה גדולה, ממין נקבה), קולטת את התדר הכוכבי שמגיע, מתחילה עימו תקופת הריון ולבסוף מולידה באמצעות השפעתו הרבה מאוד תופעות פיזיות והתנהגויות אנושיות.

כאשר אנו מדברים על עידנים אסטרולוגים אנחנו נראה למעשה תוצאות גדולות מאוד ורבות השפעה לאותם תדרים חדשים שנכנסו אל כדור הארץ.
לפני 2000 שנים החל עידן הדגים, ובדיוק באותה עת החלה גם דת חדשה על כדור הארץ. הנצרות.
כאשר מסתכלים על סיפורו של ישו קשה מאוד לפספס את צביר הרמזים העבים והדקים המקשר אותנו אל מזל דגים – החל מסיפור חייו הסובב סביב הכנרת, ההליכה על המים, הקשר שלו עם דייגים, ניסים שקשורים לדגים... אבל לא רק דגים נמצא בספורי הברית החדשה ובדוקטרינה החדשה שהגיעה לכאן. מדובר על המהות של מזל דגים שהחלה להשפיע ולחלחל.

ישו החל להביא משהו שלא היה עד אותו הזמן על כדור הארץ – רגש, חמלה, אמפטיה ואהבה – כל אלה מקושרים מאוד לתדר של מזל דגים, שהוא אחד ממזלות המים המדברים על הרגשות שלנו ועל היכולת שלנו לקלוט את רגשותיהם של אנשים אחרים.

היום זה נראה לנו ברור כי רגישות ועדינות הם חלק מן החיים – אבל בתקופות קדומות העולם כאן היה הרבה הרבה יותר גברי וברברי (לאחר עידנים שלמים של טלה ושל שור). מספיק להסתכל בתנ"ך שלנו ולראות את סיפורי המלחמה וחוסר הרחמים כדי להתחיל ולהבין את תמונת המצב. אצלנו אלוהים הוא אלוהים זועם, ואילו ישו הביא אלוהים אשר מבין את נתיניו ורוצה לסלוח להם.

הכניסה של עידן הדגים הביאה, אם כן, דת חדשה אל כדור הארץ. דת שבה הכוכב היה חי, היה מת, חזר לחיים... דת שבה לא ברור אם המשיח כבר היה או שיהיה – וכל ההוויה האמורפית הזו והתעתוע בין עולם החיים לעולם המוות – הם גם חלק בלתי נפרד מן הדגים הדואליים אשר מייצגים מצד אחד חיים ופריון – ומצד שני מוות.

ועוד עובדה מעניינת מאוד נמצא בסיפורו של ישו – כמעט בכל עידן אסטרולוגי נמצא קשר חזק בין המזל של העידן השליט לבין המזל המנוגד לו – למשל אצלנו יש קשר יפה בין פסח וחג הטלה (מזל טלה, בו חל חג הפסח) ובין ראש השנה ויום כיפור לבין מזל מאזניים – המזל הניצב בדיוק ממול למזל טלה (מאזניים – סמל מאזני הצדק של יום כיפור וגם המזל בו חלים חגי תשרי). אל מול מזל דגים ניצב מזל בתולה. והרי חלק בלתי נפרד, עזר כנגדו ודמות משמעותית – היא הבתולה הקדושה – מריה, אמו של ישו.

אז – עם כניסתו של מזל דגים אנו מגלים דת חדשה שמכילה את מרכיבי המזל המיוחד והעדין הזה. אבל פרט לאותה דת ספציפית אנחנו מגלים דבר מה מעניין נוסף... שבאותו הזמן הדת הפכה לדבר הראשון במעלה...
בכל עידן אסטרולוגי מזל מסוים הופך להיות הראשון בגלגל המזלות, ובתוקף היותו ראשון הוא מקבל את התכונות של מספר 1 מבחינה נומרולוגית.
בעידן הטלה כאששר הסתכלנו על הרכבן של ממלכות ראינו כי בראש עומד מלך או מצביא. איש שעניינו להנהיג ולהוביל את המדינה – בעידן השור ההובלה היתה ישיבה בארמון מפואר ודאגה לצד הכלכלי-פיזי של הממלכה ואילו בעידן הטלה פגשנו, למשל, את רומא – עם מנהיגים צבאיים שיצאו ושלטו והתפשטו בהתלהבותה של האש.

בעידן הדגים כהן הדת הפך להיות הראשון בחשיבותו בהרכב המדיני.
זמן קצר של כמה מאות שנים לאחר תחילת הנצרות תופס הותיקן שברומא תפקיד ראשון במעלה. התפקיד הוא כה ראשון וכה חשוב עד שהמנהיג הדתי הפך להיות ממליכם של מלכים. מלכים אשר "לא הסתדרו" עם המנהיג הדתי נאלצו להותיר את כתרם מאחור. השלטון האמיתי – וממש לא מאחורי הקלעים – הפך להיות שלטון הדת. גם לגבי העם – מתרבויות בהם כל אחד קיים את דתו, כל כפר את טקסיו וכל עיר סגדה את אליה – החלה תופעה של רצון לדת אחד, ברורה וגורפת, אחידה וללא סטיות. התופעה הקיצונית של העמדת הדת כערך עליון באה לידי ביטוי בזמן האינקוויזיציה – שם חוסר הסכמה עם הדת או סטייה מן התקן האחיד הביאה לעריפת ראשים ועינויים קשים.

גם אצלינו ביהדות אפשר לראות בתקופה זו, בדרך אחרת לגמרי כמובן, היצמדות עמוקה מאוד אל הדת. חישבו על בני ישראל בתקופת התנ"ך (עידן טלה), לא ראינו אותם מתפללים 3 פעמים ביום, מקיימים תרי"ג מצוות ולובשים לבוש יחודי. מדובר היה במשהו הרבה יותר חופשי. עם כניסת מזל הדגים "דת החוק האחד" הלכה והתגברה ואנשים הפכו את הדתיות לחלק מרכזי הרבה יותר בחייהם.

וכאן יש מקום לומר ש"דת" היא מילה מאוד מורכבת. מזל דגים עוסק בקשר שלנו עם עולמות הרוח, קשר עדין ומיוחד, שאמור להיות יומיומי ועוטף, רך ומלא השראה. זוהי דת טיבעית, שנובעת מחיבור ואמונה. כמזל דגים המיימי הדת אמורה להיות אמורפית, לא ניתנת להסבר שיכלי ושלא תפסת באמצעות צורה מוגדרת. השתלטות הדת כפי שאנו רואים אותה ב 2000 השנים האחרונות אינה ביטוי לאותה דת עדינה שאמור היה להביא תדר מזל דגים, אלא לשיבוש רציני של אותו תדר, אולי שיבוש הנובע בין העדינות והרוחניות של דגים לבין מספר 1 השתלטן והמרכז...

בשנים האחרונות, עם מעברו האיטי של העידן ממזל דגים למזל דלי אנחנו מתחילים לראות את השינוי שמתחיל לקרות בכל הנוגע לדת בעולם הזה. החל מתופעת החילוניות אשר לא היתה קיימת כלל לפני כמה מאות שנים ועתה היא שלטת, ממשיך במעבר לכך שהאידיאולוגיה והרעיונות והאינטרנט, והערכים והפילוסופיות (כולם של מזל דלי) הם שמתחילים לתפוס מקום ראשון בחשיבותו בחיי האנשים, ולא הדת (אשר אם נחשוב על סדר יומו של אדם מאמין אי אפשר לומר שהדת לא תופסת מקום מרכזי בחייו, בזמנו ובשיקוליו – בכל דת).

ואולי אפילו מה שקורה כאן בארץ שלנו, מבחינת ה(אם ירצה השם) הפרדת הדת מן המדינה – אולי אפילו זה קשור באופן כלשהו לשינוי העידנים האסטרולוגיים.

אבל מה יהא על הדת ולאיזה כיוון הולך מזל דגים בעידן הדלי?
אל לנו לדאוג. הדת האמיתית והעדינה, האמונה, הקשר עם עולמות הרוח, ההשראה והיכלות הדמיון האמיתי – כל אלה לא יעלמו מן העולם עם כניסתו של עידן הדלי. דווקא להיפך – כל אלו יכנסו עכשיו להשפעה של המספר 2, ל 2000 השנים הבאות... ודווקא תחת השפעתו החומרית, המקורקעת, המייצבת וההדדית של המספר 2 נראה בודאי תופעות מאוד מעניינות כמו קירקוע של התחושות הרוחניות לידי דברים חומריים וגשמיים – היכלות מדיטציה, מרכזים רוחניים מפותחים, שגשוג של האומנויות השונות. בעולם שיסבול בעיקר מהרבה חוסר יציבות תחת השפעתו של דלי המשתנה-תדיר, דווקא האמונה הדתית והחיבור הרוחני – הם הם שיהפכו למקור הכוח, לעוגן ולבסיס היציב בחייהם של אנשים... אולי...


*****************************************
המכון לאסטרולוגיה הוליסטית בשיטת קרני צור מציע יעוץ אסטרולוגי אישי מקיף בכל תחומי החיים: הכוונה ליעוד, זוגיות, משפחה ועוד. לימודי אסטרולוגיה בכל הרמות לצפייה במחשב - עד להכשרה כאסטרולוגים, כולל האסטרולוגיה החדשה. 04-6619146 [email protected] אתר: www.z-astrology.co.il פייסבוק: www.facebook.com/holisticastrology 

  

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©