כרטיס אישי

ליאת דיין

החופש להיות מאושרת - יצירתיות, אהבה ומה שביניהם. יצירתיות אפשרית לכל אדם והכרחית בכל תחום בחיים.  אנו יכולים ליצור את החיים עליהם אנו חולמים, ואנו יכולים לממש  את הדחפים היצירתיים שלנו. יכולים זו לא המילה הנכונה. אולי חייבים?! מהי יצירתיות? כיצד ניתן להיענות לאתגריי החיים בקלות? מה הופך אדם ליצירתי באמת? מה הקשר בין יצירתיות לדיכאון?  איך עוזרים לילדים להישאר יצירתיים?.  מנחה לפיתוח יצירתיות, מלווה ומאמנת אישית לאמנים, יוצרים ולכל אדם המבקש להוציא לפועל את כישוריו האישיים ורעיונותיו.

052-5201718

[email protected]

www.creativelife.co.il

 

שתף

ליאת דיין

אתה אוהב אותי? תעזוב את עולמך בבקשה

10.11.13

טעות אנושית רווחת היא הטעות לחשוב שאם לי ממש רע, אז לאחרים רע פחות. מה הכוונה? לאחרונה בקליניקה שלי לפיתוח היצירתיות כדרך לחיבור אל משמעות החיים, אני נפגשת בדפוס מחשבתי התנהגותי שחוזר על עצמו שוב ושוב.

אנשים מגיעים עם תלונה על איזה קרוב משפחה שאינו עוזר להם מספיק, שאינו מבין את המצוקה שבה הם נמצאים, שאינו נמצא שם כדי לתמוך בהם. כשאנחנו חוקרים קצת לעומק,  אנחנו מוצאים שיש אמונה נסתרת שברגע שקשה לנו על האדם האחר לעזוב הכל ולהיות איתנו. זוהי ציפייה נחמדה ביותר, ונראה שהיא שוכנת בלב כל אחד מאיתנו, כלפי אדם כזה או אחר. בדרך כלל כלפי המקרובים אלינו. 

עצם הציפייה איננה בעייתית כלל, אך אם הציפייה הופכת למרמור של הלב כשהיא איננה מתממשת, אז כדאי לעצור ולבחון. האם הציפייה הזו יש לה תוקף בעולם הממשי? האם אותו אדם שאנחנו מצפים ממנו שיעזוב את חייו וכועסים עליו מאוד כשהוא אינו איתנו, האם אין לו צרות משלו? האם אין לו  חלומות משלו? האם נכון שהוא יוותר  על כל עולמו? האם הוא בכלל יכול לוותר על כול עולמו?

נראה שזוהי ציפייה שמכילה קצת אגואיסטיות. כלומר אני חושב רק על עצמי. כיוון שאני מאוד מסכן עכשיו כי אני עובר תקופה מאוד קשה, מותר לי לצפות מהאחר שיוותר על חייו, אפילו על הקשיים שלו. מותר לי לאטום את ליבי כלפיי הקשיים של האחד, כי אני מסכן.

כל עוד האדם מסתגר ומתבצר בעמדה הזו בחייו, ולא משנה כמה גדולה מצוקתו, הוא גוזר על עצמו חיים של בדידות ושל ניתוק מתחושת היצירתיות. כל אדם המאמין שהוא עד כדי כך מסכן, שאפילו הקשיים של האחר אינם מעניינים אותו, ליבו סגור ומכווץ, והרי שזוהי המחלה הגדולה ביותר שיכולה להיות.

כשליבו של אדם פתוח, גם במצבים הקשים ביותר, תמיד ינבעו ממנו רעיונות יצירתיים, ותמיד ינבע ממנו טוב שיתבטא בדרכים יצירתיות, דרכים אשר ייטיבו עם האחר, ואז באופן ישיר יטיבו איתו עצמו, ובריאותו הנפשית תשתפר.

מה הטעם בהתבצרות בעמדה קורבנית?  מה הטעם בהתבצרות בעמדה של אני הכי מסכן בעולם, ולכן מותר לי להיות מגעיל לאחרים, ולכן מותר לי לאטום את ליבי מול קשיו של האחר או שמחתו של האחר?

כשאני שואלת שאלות אלו בקליניקה שלי לפיתוח היצירתיות כדרך לחיבור אל משמעות החיים, מיד העינים מתמלאות דמעות של הוקרת תודה, על שנגעתי בלב האמיתי של האדם, הלב הפתוח והיוצר.

אם גם אתם נמצאים כרגע בצומת בה קשה לכם עד כדי כך, שאתם מאמינים שאינכם יכולים אלא לצפות  מהאחר שיעזוב את כל עולמו למענכם, ומן הסתם אתם מתאכזבים כי המציאות כה מורכבת, נסו לתרגל תרגול קטן, תרגול שיחבר אתכם אל משמעות החיים.

נסו לשאול את האחר מה שלומו והאם יש משהו שאתם יכולים לעשות למענו.. כן אפילו אם אין לכם כוח, אפילו אם ממש כואב לכם. נסו  אפילו לשאול  את  עצמכם, מה הייתם יכולים לעשות למען אותו אחד הקרוב אליכם ביותר שיטיב עם יומו? זיכרו שלמרות שקשה לכם מאוד, אותו אחר שאתם מאוד מצפים ממנו, זקוק תמיד למילה טובה מכם, ולשטיפת אהבה טובה. אינכם יכולים לדעת לעולם מה עבר עליו באותו היום, כמה נחמד או לא נחמד היה יומו. 

אל תשכחו ששכשאתם חווים קושי, זה לא אומר שהקושי של האחר מתבטל. נששע טריוויאלי, אבל המציאות מלמדת אותי שזה לא כל כך מובן מאליו לזכור את זה. 

מוזמנים לכתוב לי תגובות, שאלות, אני כאן עבורכם.
אהבה
ליאת

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©