כרטיס אישי

דורית בר

מטפלת מינית ומטפלת זוגית, מומחית למיניות ומערכות יחסים. מפתחת ויוצרת השיטה למיניות מודעת המשלבת כלים ומיומנויות מעולם הפסיכולוגיה, הסקסולוגיה והמדיטציה. מלווה נשים וגברים יחידים וזוגות להעצמת התשוקה, העונג והאהבה במערכות יחסים באמצעות הרצאות, סדנאות וטיפולים אישיים. [email protected]
www.doritbar.com

שתף

דורית בר

למה לא לשכב עם בחור בלילה הראשון

27.11.13

כמעט אין אישה שלא מכירה את המצב הזה שהיא מתמסרת למגע מיני ואינטימי בערב הראשון ואז מצטערת על זה, אולי לא מיד, אבל בנקודה מסוימת היא רואה שהקשר לא מתפתח והיא לא מבינה למה, מה קרה, הרי היה בינינו חיבור כל כך טוב...

ההסבר נעוץ בהבדלים הבסיסיים בין נשים לגברים, ובמהות של מיניות כשער לביטוי של אינטימיות.

מראש אני אומרת - שמה שאני כותבת הוא כמובן סוג של הכללה שנובעת מחקירה ממושכת, סביר להניח שהדברים נכונים עבור רבים מאיתנו אך לא נכונים עבור אחרים. אז תקחו את מה שמתאים - ואת מה שלא, תשליכו לים!

במרבית המקרים כשאישה שוכבת עם גבר - יש בה גם כמיהה לקשר עמוק יותר, קשר של הלב, בין אם היא רוצה זוגיות ארוכת טווח ובין אם לאו - הצורך לחבר עומק רגשי למיניות הוא נקבי מיסודו, וקשור להורמונים הפועלים בגוף האישה.
ולכן, טבעי שגם אם אישה לא בהכרח רוצה זוגיות, היא תרצה שהקשר המיני יימשך, אם הוא היה טוב ונעים בפעם הראשונה.

המבנה הזכרי לעומת זאת שקשור להורמון הטסטוסטרון - הוא הרבה יותר קליל מיסודו, הוא יכול להנות מאד מיחסי מין עם אישה אחת ולא בהכרח לחוש קשור אליה. ברמה הגופנית יש לו יותר חופש תנועה.

ברור שיש גברים שהמבנה הפנימי שלהם - הוא יותר נקבי, ולכן גם הם יעדיפו יותר קשרים עמוקים ורגשיים וארוכים על פני סטוצים, וברור שיש נשים עם מבנה יותר זכרי, שיעדיפו קשרים קצרים ומענגים. ועדיין - רוב הגברים הם יותר זכריים מאשר נקביים, ורוב הנשים הן יותר נקביות מאשר זכריות.

אז למה לא כדאי לשכב עם גבר בלילה הראשון?

אם את רוצה קשר עמוק עם גבר, את רוצה לאפשר לו ולעצמך זמן לפתיחת הלב ורק אז להגיע איתו למגע מיני ואינטימי - אני לא אומרת זאת כסוג של מניפולציה, אלא רק כתיאור של פתיחת שער ליצירת הזדמנות ממשית לקשר.
בין כך ובין כך - רק החיבור הממשי ביניכם הוא זה שיקבע אם הקשר יימשך או לא.

ההדרגתיות בהתפתחות של הקשר מאפשרת להכיר יותר, להרגיש, להיפתח, להתחבר, להיות קודם חברים ואז מאהבים.
ברור שההדרגתיות הזו מומלצת - רק במקרה שאחד הצדדים רוצה קשר עמוק יותר - אם מראש יודעים שבאנו לכאן פשוט כדי להתענג, אז נהדר, הכל עניין של בחירה.

הקושי של נשים רבות להבין למה הגבר נעלם אחרי זמן מה שהן שכבו איתו - מעיד על כך שהתקשורת ביניהם לא היתה עמוקה בשלב שבו המיניות נפתחה. אז נכון שמיניות לכשעצמה היא סוג של תקשורת, ושני הצדדים אוהבים לשמוח עם הגוף (גם אני אוהבת!), אבל כשהגוף מחובר ללב, כדאי להתקדם בקצב של הלב ולא בקצב של הגוף, שהוא בדרך כלל מהיר יותר.


דורית בר - מטפלת מינית ומטפלת זוגית, מפתחת ויוצרת השיטה למיניות מודעת המשלבת כלים מעולם הסקסולוגיה, המדיטציה והפסיכולוגיה להעצמת התשוקה, העונג, השמחה והאהבה במערכות יחסים. לצפיה בסרטון על השיטה למיניות מודעת 


שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©