כרטיס אישי

ארי שור

ארי שור, בן 43, נשוי ואב לשניים, מוזיקאי ותיק, כותב מוזיקה ועיבודים מוזיקליים, קלידן ומתופף. בעל הבלוג הפופולארי בתפוז אנשים "המימד המוזיקלי של ארי שור".
עיתונאי, חבר איגוד התקשורת והעיתונות בישראל, משורר שפרסם את ספר השירים "חולם על חלומותיי", שזכה לביקורות נלהבות. יזם, רעיונאי ואיש קריאייטב.

[email protected]

www.mentalmusic.coi.co.il

054-3122333

שתף

ארי שור

קשת של צלילים, רשת של ביטחון

19.03.14

שלום לכל הקוראים, אני מתנצל על העדרותי הממושכת, אך מחלת השפעת תפסה אותי לא מוכן והייתי מושבת די הרבה זמן. לשמחתי, בריאותי שבה אלי ואני מלא אנרגיות חיוביות ביושבי לכתוב את המאמר החדש בנושא MWMY MUSIC - מוזיקה המשפיעה על המוח והנפש.

אפתח בשאלה, כשאתם הולכים לרופא לבקש חוות דעת, האם אתם נעזרים בטיפול אותו הציע הרופא? סביר להניח שכן, אחרת מדוע מראש הלכתם אליו. אם כך, חשבו לעצמכם, MWMY MUSIC היא כמו רופא מייעץ שבסיום כל יעוץ רושם לכם תרופה לפתרון הבעיה. אין בכוונתי לרמוז לכך שתורת השפעת התדרים על מוח האדם הינה שוות ערך לעולם הרפואה, אך ניתן לומר שהיא מסוגלת לפעול כמו אותו רופא הרושם לכם טיפול. במקרה של MWMY MUSIC אין צורך ללכת לרופא היות ובעתיד הקרוב במסגרת אתר אינטרנט ייעודי, ניתן יהיה לבחור את סוג הבעיה מחד ובאותה עת המערכת תתאים לכם את הקטע המוזיקלי בו נמצא התדר הפותר את הבעיה מאידך.

על מנת שתוכלו להתכונן ליום ההשקה של אתר האינטרנט של MWMY MUSIC, אני מביא בפניכם פריסה ראשונית ובסיסית המציגה מצד אחד בעיות ומהצד השני את התדר הגואל. בואו נתחיל:

תדרים גבוהים גורמים להפרשת החומר סרוטונין במוח, הסרוטונין משפר בין השאר את מצב רוחנו, הוא גם יודע לטפל בכאב, לגרום לתחושת שובע ומשפר  את איכות השינה שלנו. לפיכך, למוזיקה בה מהדהד באופן נסתר תדר גבוה במיוחד יש את היכולת לשפר את מצב רוחנו, להרגיע את גופנו ולשפר את איכות השינה שלנו. בטבלת הבעיות והטיפול תצויין הכותרת "שיפור מצב הרוח" והקטע שיותאם יהיה בעל תדר גבוה במיוחד.

כותרת נוספת שתופיע בטבלה היא "שיפור איכות השינה" והתדר שילווה את הקטע המוזיקלי הפותר יהיה תדר גבוה אך לא גבוה כמו בקטע של שיפור מצב הרוח. בקטע זה גם המיקס בין התדר והמוזיקה יהיה שונה ולמוזיקה תהיה משמעות גדולה יותר, התדר יוסתר הייטב מאחוריה. את תדר השינה ילוו אלמנטים מוזיקליים חוזרים וחודרים כלומר, בתים מוזיקליים מסויימים יחזרו מספר רב של פעמים וכן, יהיה שימוש בצלילים שהאוזן מסוגלת לקלוט גם במצב של שינה קלה וזאת על מנת שלא תהיה התעוררות פתע ממצב של נמנום.

כותרת נוספת בטבלת הבעיות תהיה "שיפור הדיאטה", אומר מראש שני דברים חשובים האחד, MWMY MUSIC איננה באה להחליף את דיאטת המזון, מטרתה לסייע ביעילותה ע"י הפרשת סרוטונין למוח אשר גורם לתחושת שובע. הדבר השני הוא, שתדרים מסויימים מסוגלים לטפל בעיקר בקרב אוכלוסייה מבוגרת בבעיות של עצירויות, מה שמסייע הן בטיפול בבעיה והן בשיפור איכות הדיאטה אצל מי שנמצא בדיאטה וסובל מעצירות. ברור לי שהדברים מפתיעים אולם, בקרוב מאוד יוכל כל אדם להתנסות בדברים ובעלויות ידידותיות מאוד השוות לכל כיס.

בואו נדבר על עוד מספר בעיות שניתן לפתור באמצעות תדרים - 

מי לא מכיר את השם טסטוסטרון? אני מאמין שרובכם אכן מכירים את שמו של הורמון המין החשוב הזה הנמצא בכמות גבוה אצל גברים ובכמות מוקטנת אצל נשים ויש לו חשיבות מכרעת בפיתוח הדחף המיני בקרב שני המינים.

אנשים הסובלים מהחלשות הליבידו (בעיקר אצל גברים), יוזמנו להאזין למוזיקה הכוללת תדר אמצעי גבוה. כלומר, תדר שבסיסו נמצא באמצע סקלת התדרים אך, הוא מרופד בלא מעט תדרים גבוהים המחזקים אותו. אציין כי כבר בימיו של מוצארט והרבה מאוד בזכותו נודע כי למוזיקה עצמה יש כוח רב המשפיע על החשק המיני של בני האדם. מוצארט, באך, שופן ואחרים הוכיחו לא פעם ביצירותיהם, שישנן הרמוניות מסויימות ובדרך כלל מורכבות וכאלה הכוללות אקורדים מוזיקליים מרובעים (הכוללים ארבעה צלילים ולא שלושה כמו באקורד משולש בסיסי), אשר יש בהם משהו לא מוסבר הגורם להגברת החשק המיני בצורה משמעותית. כל יוצרי המוזיקה ללא יוצא מן הכלל שיצרו מוזיקה בתקופה שנקראה התקופה הרומנטית, השתמשו בטכניקות ההירמון ששיפרו מאוד את טכניקת "החירמון". מוצארט שיצר מוזיקה כזאת היה ידוע בחיבתו הרבה למסיבות החשק הפרועות של אותה תקופה, בה היו מושמעות יצירותיו של סליירי, יריבו הגדול של מוצארט ואם זאת היוצר האהוב עליו, שהשתמש בצורה גאונית בהרמוניות הרומנטיות והמיניות.

בעיה נוספת שניתן יהיה לפתור באמצעות תדרים היא בעיית קשב וריכוז. התדר המטפל בבעיה זו מורכב מתדר אמצעי נמוך, כלומר תדר שבבסיסו הוא באמצע סקלת התדרים אך מרופד מסביבו בתדרים נמוכים. במקרה זה פיתח יוצר המוזיקה משחק זיכרון מוזיקלי מתוחכם, שבו המאזין מבלי שישים לב נדרש לעקוב אחר צליל מסויים במין מרדף מוזיקלי מרתק המייצר אצל המאזין תשומת לב גדולה. המשחק בשילוב התדר הנכון גורמים להפרשת דופמין במוח והוא זה שאחראי על חידוד יכולת הקשב, הריכוז והלמידה.

MWMY MUSIC מייצרת קשת רחבה של תדרים וצלילים ואלה משמשים עבורנו רשת של ביטחון. לא רחוק היום בו נוכל לפתור כל בעיה באמצעות מוזיקה מונחת תדר המשפיעה על המוח ומייעלת את תפקודו עבורנו.

כפי שציינתי במאמרים קודמים, המוח הוא מערכת מדהימה ומורכבת והוא מסוגל לבצע כמות פעולות בלתי נתפסת. מה שאנו צריכים לעשות זה ללמוד להפעיל בצורה הטובה ביותר והיעילה ביותר את המערכת המופלאה הזאת. ככל שנשתפר ונשפר, ננצל אחוז יותר גבוה של תפקודי המוח ובכך נשפר מאוד את חיינו. 

על כך ועל תחומים נוספים בהם תפעל MWMY MUSIC במאמר הבא.

ואל תפסיקו להתמכר למוזיקה.

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©