כרטיס אישי

אוהד אזרחי

מורה להתחדשות יהודית, מייסד שיטת Kabalove והוצאת הספרים דופן

[email protected]

שתף

אוהד אזרחי

על עירום ועומק - בעקבות פסטיבל "פשוט"

09.06.09

אז חזרנו מ"פשוט". יש בעיני חשיבות לקיומו של פסטיבל עירום בארץ. מקום שבו אנשים ונשים יכולים ללכת ללא בגדים, ואחרי יום יומיים לשכוח שיש בזה משהו לא מקובל כל כך, ולהיות פשוט .... פשוטים. העירום בעיני הוא חלק חשוב מההתחברות של האדם לעצמו, לגופו. מהיכולת שלי לקבל את עצמי ממש כמו שאני, ללא הצגות. עם הגוף שיש לי, בלי לכסות ולהעלים - אותו מעיני האחרים. 
בעיני - זה נפלא, וזה לא רק משחרר - זה גם מה זה רוחני. כן כן. רוחני. 

רוחניות צריכה להיות בנויה ומושתתת על אמת. על היכולת להיות אמיתי, כנה, חף מהגנות והסתרות, ועל היכולת להיות פשוט כפי שאני ולקחת את עצמי בקלות. מי שלא מסוגל ללכת בעירום לא מסוגל לעשות את כל זה. לכן עירום מבחינתי הוא שלב חשוב בעבודה רוחנית. זה כמובן לא נגמר שם.... אבל עירום טוב הוא אחד השלבים שלדעתי לא כדאי לדלג עליו. לא כדאי לקפוץ לרוחניות מאד גבוהה עם מלא פילוסופיה על אהבה וכנות אם לא מסוגלים להפשיל את הבגדים וקלוף את הקליפות ולעמוד מול אלהים ואדם ככה פשוט. בלי פחדים ובלי בושות ובלי אשמה. 

לכן אני שב וחוזר ל פסטיבל פשוט. אני רואה בו פוטנציאל גדול. ואני שמח לפגוש בו גם קולגה חשוב כמו ד"ר יואב בן דב, ידידי, שמתעקש לעשות שם סדנאות של פסיכומאגיה בעירום מלא דווקא. ללא הנחות. אפילו שעונים ותכשיטים התבקשנו להסיר בסדנא שלו - כדי להיות לגמרי לגמרי פשוטים וללא הגנות ומוכנים לעבודה עם הטארוט. 

אבל - לא תמיד אני מוצא בקרב משתתפי "פשוט" הדהוד אמיתי למה שאני רואה.
בעיני - פשוט הוא פלטפורמה נהדרת ממש לעבודה עמוקה ברוח. דווקא אחרי שמשילים כל מיני הצגות שקשורות ללבוש.
אבל לפעמים נדמה לי שאולי אין לי הרבה שותפים לתחושה הזו. שבאי הפסטיבל באים בשביל הסבבה והפנאן, ולא למשהו שיקח אותם לעומק. ואף נדמה לי שמארגני הפסטיבל התייאשו מלהכניס בו עומק, והשאירו אותו הפקר למה שיבוא. 
וזה חבל.

לכן - אני קורא - אני קורא למארגני פשוט לא להתייאש ולנסות להרים פסטיבל עם תוכן ועומק ללא בגידת הבגדים ובושת הלבושים!
אני קורא לכם חברים שמבקשים עומק - לבוא. להתנסות. בואו לפגוש את עצמכם עם אחרים בלי הפוזה. עם ואחרי המבוכה. ודרשו מאנשי האשראם במדבר הברוכים להביא עוד עומק לפסטיבל.

וגם אני קורא לחברי - מנחי הסדנאות, מורי הרוח, אמיצי הדעת, גדולי המדיטציה והיוגה, הבודהיזם והשמאניזם, אנשי הויפסנה והדהרמה, סופים מחוללים ומורות גדולות של עבודת האלה הגדולה - יללא! בואו בואו - בואו ללא בגדים וללא בגידה, ללא לבוש וללא בושה, בואו ונעשה את הפשוט הבא פשוט טוב. פשוט גדול. פשוט דבר שכמוהו עוד לא היה.
אוהד

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
18/06/09 22:02
19/06/09 07:38
19/06/09 10:36
01/07/09 10:17
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©