כרטיס אישי

שובל אלוני

חייתה במנזר זן ביפן מספר חודשים בשנים 1997-1998(עברה תהליך מחויבות לדהרמה ובעלת תואר "אחות גדולה" מהמאסטר). מלמדת מדיטציה זן בודהיסטית החל משנת 2000 מטפלת בפסיכותרפיה גופנית בשם "ביוסינתיזה". מאמנת ומנחת קבוצות בשיטת "סדונה" לשחרור רגשי. משלבת בעבודתה תפיסה של גוף-נפש-רוח המבוססת על חוכמת הזן, הדרך הרביעית, הפסיכותרפיה הגופנית ושיטת "סדונה". 
[email protected] 

 www.shovalaloni.co.il

שתף

שובל אלוני

אני זה לא הסיפור

02.11.14

אני זה לא הסיפור. למעשה, הסיפור הוא זה שיוצר את האני ואת הזמן.

כל החיים ידעתי מה אני צריכה לעשות, איך להתנהג, מה לאכול, עם מי להיות ועם מי לא. ידעתי מי אני - מאיזו משפחה באתי, מה אני אוהבת, מה אני צריכה להיות.

הכול היה מסודר בתבניות שהגדירו אותי וניהלו את חיי. עד שיום אחד גיליתי שהכול סיפורים, ושהסיפורים הם למעשה אלה שיוצרים את האני ואת העתיד, את רצף הזמן.

גיליתי את ההתמכרות לאני הנפרד, הקטן והקטנוני, זה שמוגבל בתפיסת העולם שלו. גיליתי את ההתמכרות לרצון בביטחון, בשליטה ובהכרה מחוצה לי.

בהתחלה זה היה מפחיד כי הכול התחיל להתערער ולהתפרק, ולא היה על מה להישען. אבל בהדרגה יכולתי לראות את האפסות שלהם, את אי הממשות, שהם כמו בועת סבון שמתפרקת ברגע שאני נוגעת בה באצבע קלה.

גם כשאני כותבת את זה עכשיו עולה בי צחוק מדגדג, שזה מה שקורה לי בכל פעם שאני "נזכרת" שזה רק סיפור, משהו שהולבש עלי, ושאני ממשיכה ליצור אותו עם כל מחשבה ועם כל רצון.

תבניות אחדות כבר נחלשו או התפוגגו, אחרות עדיין מורגשות בשדה האנרגטי שלי, אבל היכולת להיות מחוברת לעוגן פנימי של נוכחות ובהירות, מאפשר לי שלא להיכנס לסיפור ולא להיות מנוהלת על ידן, אלא לנהל בעצמי את ההצגה.

אני מאפשרת לעצמי לחיות עם יותר אי וודאות, כי גיליתי שאי וודאות היא כמעט הוודאות היחידה שישנה, שאני לא יכולה לדעת מה יוליד רגע, כיצד אנהג, ובאיזו פעולה אנקוט או לא אנקוט ברגע הבא.

זה גם נותן לי מרחב ליותר אפשרויות, כי אם עד עכשיו הייתה רק דרך אחת - אני יודעת איך זה צריך להיות, אני יודעת מי אני, אני יודעת מי אתה!
אז עכשיו קיים מרחב של התבוננות, ושל תהייה, ושל סקרנות וחקירה, של שאלות פתוחות ומאפשרות, במקום דעות נחרצות וסוגרות.

ויחד עם הפחד, יש גם הרבה הקלה ואפשור. היכולת לתת אמון הולכת וגדלה, גם אם לפעמים המיינד מתרומם על הרגלים האחוריות ומספר לי כמה אני צריכה לדאוג, ולדעת מראש, ולכוון ולשלוט. וכל הסיפורים שלו על "אף פעם לא יהיה לך מה שאת רוצה", ואת ככה והם ככה.

אני רק צריכה להזכיר לעצמי מי אני, לא להקשיב ולהישאר במרחב פתוח של אפשור, שאלה ונוכחות.

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©