כרטיס אישי

עדן פלד

עדן פלד מטפלת פסיכותרפיה הוליסטית, מרצה לצמחי מרפא ולפילוסופיה רוחנית "חוכמת הלב" של מרכז "תודעה".
[email protected]

אתר הבית שלי

0587496222

שתף

עדן פלד

יונק הדבש

22.02.15

אנשים מתהלכים בין מרצפות הזמן, מדלגים מעל שלוליות, משכשכים בגבי גשם כשהם מרגישים לנכון.... ואני מצאתי את עצמי רוקדת את החיים האלו, עד שמצאתי את עצמי בוחרת לחיות ככה.. להאמין שאפשר לרקוד תמיד, כאילו שכל העולם רואה אותך ואתה רואה אותו!

כבר בילדות, היה לי פטיש מוזר למזל שלי, עקרב, כמו שגיליתי במשך השנים שיש לכל מיני בני מזל עקרב, ובעיקר וכמעט ורק לנו. השייכות הזאת, גאוות יחידה של ארס מהול בהתעלות משווה לנו מקום שמתנשא קצת מעל אחרים, כאילו שזה באמת משנה, וכאילו שזה לא רק פן מסוים של נפש שחיה בעולם הזה וניזונה מאור כוכבים, ממערכת יחסים אנרגטית בין גרמי השמיים ובכלל, הרי לכל אחד יש בחירה בתוכו מה להיות ואם להיות.
אבל נדלקתי על המזל שלי ומרוב אהבה, אפילו החלטתי לקעקע אותו בגיל די צעיר על הכתף. כתף שמאל, שזה עוד יותר חוצב בצד של דין, של קבלה ושל החלק היותר זכרי שבנו, שבי.. למעו האמת.. בואו נהיה אמיתיים. מדברים על הקעקוע שלי.
אם הייתי יכולה היום, לא בטוח שהייתי מקעקעת על עצמי, לא תולעת ולא אריה.. כל האקט הזה של לקבוע כוונה מסוימת ולהטמיע אותה בגוף הבשר החי, שאני כל כך דואגת לרפא.. מוזר.
אבל יש בזה משהו.. מעבר לסקסיות שאי אפשר להתעלם ממנה, יש בזה משהו מיסטי, עמוק, שקובע כוונה מסוימת בך ומצהיר אותה לעולם.
נראה לי שזו הסיבה שרוב האנשים עושים את זה.

עם השנים, מצאתי בעצמי הרבה חלקים שנפטרתי מהם, קילפתי בכח רב שכבות, ביסורי על קליפות וקרעתי מעצמי את כל מה שלא היה שלם בי, ואני עדיין ממשיכה לעשות את זה.... להזכך ולטהר את עצמי.. להשלים את עצמי להיות יותר כל הזמן. קוראים לזה מודעות, קוראים לזה התפתחות, המטרה היא התעלות, התקדשות בבוא הזמן, והארה.. כן בטח שהארה היא היעד, אם בגלגול הזה או עוד כמה קדימה.
 
ישבתי במעגל שירה מקודשת, והרגשתי שהגיע הרגע... אחרי זמן רב שהכנתי את הקרקע, בחרתי במקעקעת, תיאמנו לעתיד, ראיתי שאני ממש סגורה על קעקוע של יונק הדבש שכל כך רציתי... אם כבר להחליף את הארס, אז ביונק דבש, ציפור שמוצאת את הדבש בכל דבר, יונקת צוף מהפרחים, מוצאת את הטוב בהכל, ובעיקר אהבה, וכולה אור. זו ציפור שגלשה אל מעגלי השירה הפורטוגזיים, היחידה מבין החיות, כי היא כולה מסמלת את הכיוון אל האור, ואם אתה רואה יונק דבש, אומרים, עצור וחפש את המקום שבו אתה יכול לפרוץ את עצמך אל האהבה עוד יותר... 

במסע לגליל של שבוע, בין ישובים מיוחדים וקהילות רוח שונות, בין העבר שלי לעתיד שאני בוראת לי, תמרנתי את הכוונה שנטעתי אז בגיל צעיר וחסמה אותי לפעמים מלהיות אני במהותי השלמה, וקעקעתי את יונק הדבש על הכתף, ממש מעל העקרב. הוא יונק דבש מפרחי פעמונית, ראשו נישא מעלה והוא פורש כנפיו. כשסיימתי את הקעקעוע הרגשתי שאני ממש פורשת כנף, ומאז אני במשק כנפיים היסטרי של אושר!

אם אני מחפשת מה קרה, אז אולי אפשר להבין קצת מהשיר הזה ששרים בטקסים ומעגלים על אותו יונק הדבש ועל המהות הזו שהוא מביא איתו:

"יונק הדבש הוא מקור אהבה
כשם שרוח לעלים מתחווה
או אימי הברוכה
יער שלם של שמחה
יופייך מאיר חשכה

משתקף באור הזריחה
יונק הדבש משלחני לצאת
לעבוד ולהפתח לאמת

תן מים, תן מים,
בעוצמות נשגבות
יש צללים ביער
אך יש אור בלבבות

תן מים תן מים
לשטוף את הכאב
לעורר את השמחה
שבאה מהלב"

אולי אם אני מחפשת מה אני מבינה מכל זה ומה אני יכולה לתת לעולם סביבי כחלק מתוך כל החוויה הזאת, זה את היכולת לבחור את הדרך של ואת העתיד שאתה בורא, גם אם לפעמים ממש נראה שנתקעת בפינה. אנחנו כל הזמן מייצרים סביבנו מציאות, והיא אשלייה, מארג של אמונות, דעות ותפיסות עולם. ברגע שאתה משתחרר מהחובה להיות מיוצר על ידי מה שכבר יצרת פעם, אתה יכול להתחיל את החים שלך באמת, להתעורר ולא להכנע לאף מסך של חשכה או החלטה שאינה לרוחך או ללבבך. גם כשנראה שהכל קבוע. העולם הזה נמצא בתנועה מתמדת, נברא מהנצח וכל נגיעה בו היא נגיעה בחוטי אור עדינים שבוראים עולם, והעולם מבלעדיך אינו שלם מאשר איתך, והעולם שלך שלם מעצם היותו שלך...
שלי.. שלנו...

זה העולם שלנו, בואו נצבע אותו באהבה

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©