כרטיס אישי

שרון שטרן

פסיכותרפיה גופנית- מפגש עם הגוף, הרגש והרוח. מטפלת מוסמכת בפסיכותרפיה גופנית-איזון גופנפש ומנחת סדנאות. מונעת בעבודה שלי מתהליכים אישיים, מהסיפור האישי שלי ושל אחרים. שם אני מוצאת את עצמי נפתחת, מנסה להבין, מתקרבת, גם שהדברים מוכרים ומוכרים פחות. בעלת תואר ראשון במדעי הרוח ובחינוך מאוניברסיטת חיפה. חוקרת יבשות, שפות, ריחות וטעמים... מקווה שתצטרפו אליי.
[email protected]
simplyu.cafe.themarker.com

 052-2667381

שתף

שרון שטרן

"יש לי חלום"

21.06.16

אחד מהחלומות שלי לאחרונה, שיבוא יום בו גנים ובתי ספר ידברו בשפה נוספת לחשבון, הסטוריה, אנגלית ולשון...שילדים ילמדו שפה נוספת - זו שפונה לעולם הרגשי ולדמיון שלהם, זו שמפתחת מודעות.

לא שאני מטילה ספק בחשיבות לפתח את הקוגניציה של הילדים, את היכולות החברתיות, את היכולת לשאת מסגרת וגבולות ולהסתגל אליה- אבל ככל שעובר הזמן הוכח שזה לא מספיק.

העולם שלנו הפך למהיר ועצבני בו קצב המידע והגירויים אליהם נחשפים ילדים הוא גדול מיכולתם להכיל ולעבד. לעומת זאת הכלים הרגשיים והמחשבתיים שמערכת החינוך והסביבה חושפת את הילדים השתנו אך בהיקפים קטנים מדי ולא מספקים עבור חלק גדול מהילדים.

אושו אמר שחצי מהאנושות מקבל את העולם הפנימי ומתכחשת לעולם החיצוני והחצי האחר של האנושות קיבל את העולם החומרי והכחיש את העולם הפנימי. שני חצאים, ואף אדם שהוא חצי אינו יכול להיות מסופק. בכדי להיות שלמים עלינו להיות עשירים בגוף, עשירים במדע, עשירים במדיטציה, עשירים בתודעה. זה נשמע אולי קלישות או יומרנות אבל למדתי על בשרי ב- 12 שנים האחרונות שאנחנו בנויים מגוף, רגש, רוח ושכל. 4 ערוצים נפרדים שמקיימים כל הזמן קשרים אחד עם השני ומשפיעים זה על זה

אם הייתם פוגשים אותי לפני 15 שנה הייתי צוחקת לכם בפרצוף. האמנתי אז שכל התשובות נמצאות בשכל הישר, בידע, בראציונל, בניתוח של הרגשות שלנו.מחשבות.. מחשבות ועוד מחשבות זה העיקר. כל נסיון להפגיש אותי עם משהו רוחני (ולאוו דווקא דתי), ועם תחושות הגוף נדונו לסקפטיות, גיחוך או פיהוק גדול. אבל למציאות יש את הכח שלה והחיפוש שלי אחר "תשובות", משמעות, שלווה גדולה יותר, סיפוק ובטחון היו גדולים "מהמרובעות שלי" ומההרגלים שלי.

בתחילת דרכי למדתי בעיקר גישות חינוך וטיפול פסיכולוגיות קונבנצונאליות אך אט אט עם השנים התנסתי גם בגישות שמתייחסות לגוף ולרוח, בהתחלה בלי להבין ואח"כ נפלו יותר ויותר אסימונים...

ככל שעוברות השנים אני מרגישה שככל שנותנים לילד או מבוגר יותר כלים והזדמנויות ליצירתיות, הקשבה לתחושות הגוף ולנשימה, ככל שאנחנו נחשפים יותר למה שהעולם והטבע מציעים כך יש סיכוי להגדיל את הטוב בעולם. כך יש סיכוי להקטין את הלחץ, הפחד, האימפולסיביות או המועקה שמתמודדים איתה כבר מגיל צעיר.

אז מה אני מציעה?

לקרוא, להחשף לרעיונות שאתם פחות מכירים מתי שאפשר- יוגה,מדיטציה, דמיון מודרך, הרצאה מעניינת, הדרכת הורים, כל דבר חוויתי (שאינו שופינג או עוד בית קפה) שתורם לזוגיות, להורות ולעצמכם, תנו לו צ'אנס.

והחלום?

שיום אחד, לא רחוק, בכל בית ספר ציבורי ילדים יוכלו לתרגל יוגה, מדיטציה, דמיון מודרך וכל גישה יצירתית אחרת. לא ככלי משמיים אלא כאמצעי לפתרון קונפלקטים, להרגעה עצמית, להגדלת הביטחון העצמי . 

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©