כרטיס אישי

סיגל ביבר

מורה ליוגה ומטפלת ביוגה תרפיה. מנחת קבוצות. מכשירה מורים לאימון הגוף והנפש לליווי נשים המתמודדות עם סרטן השד. מרצה על צמיחה מתוך משבר ומשבר ויוגה כמורי דרך.
אתר שלי  
[email protected]

Maitri Yoga-Sigal Bieber - הפייסבוק שלי

שתף

סיגל ביבר

אין את מי להאשים....

25.08.16

רעידת האדמה באיטליה אספה מסביב לשולחן מערכת החדשות הבוקר, וכל תוכניות האקטואליה האפשריות, מומחים מכל גווני המקצועות כדי למצוא אשם.

הספורט הלאומי החדש- מצא את האשם.
האם אנחנו ערוכים? חוזרת השאלה.
האם תשובה לשאלה זאת תמנע את רעידת האדמה הבאה? אז זהו, שלא.

נכון שאפשר להתכונן ולהכין את האוכלוסיה, נכון, ללמוד את המחזוריות מסייע למוכנות, אבל לחפש אשם? במה זה מועיל?
חיפוש אחר אשמים בכל אירוע דרמטי של הטבע, הוא מגוחך בעיני ונובע מיהירות, צורך שליטה ללא אחיזה במציאות ומבורות.
הטבע גדול מאיתנו. רעידות אדמה, הוריקנים, שטפונות- קורים.

אם נבין או לא נבין את התבנית שלהם. אין אשמים. להגיד שמישהו אשם  או אשם בזה  ש"אנחנו לא מוכנים" , או ש "אפשר היה למנוע" רומזת ישירות או עקיפות על שגעון הגדלות של האדם ועל האשליה שלו שע"י עוד ועוד ידע הוא ישיג עוד ועוד שליטה.

נכון, מוכנות תוריד במספר הפגיעות בנפש, אבל לא עריפת ראשים. ככה לא לומדים.
הטכנולוגיה מתפתחת בדיוק כך מהפתעות המוצאות אותנו לא מוכנים. כמו שכל ההמצאות הגדולות נולדו מטעויות, מתוך מעידה, כך מתוך ה"אסונות" אנחנו למדים. וכמה שננסה לחזות , תמיד יהיה טווח השוליים שהוא מחוץ לנבואה.

אין אשמים. הטבע פועל ואנחנו כפופים לו. נרצה או לא נרצה. אין לאן לברוח. ולכן אין גם טעם לזרוע בהלה ולערוף ראשים.
יש טעם לפתוח את הלב, לעזור, להציל, לפתוח את הראש וללמוד ולהחכים, ולפתח צניעות וכבוד אל מול היקום הזה שאנחנו תושביו ואורחיו.
לעולם לא נדע הכל, לא נוכל לשלוט בו . מה שכן- כדאי לנו לשמור עליו ולטפח אותו-  לצרוך נכון, להפסיק לזהם, לזכור שכולנו, כל בני האדם, חלק מהבריאה הזאת. רעידת האדמה לא מבחינה בין מדינות , דתות, זהויות , חכמים או טפשים.

הבריאה היא אחת. אחת ויחידה. וכולנו חלקי פאזל קטנטנים  ביצירה הזאת, והשלם עולה על סך חלקיו.
חוק הקארמה אומר- לכל תוצאה יש סיבה. לא תמיד אנחנו יודעים אותה. לא תמיד יודע הילד את סיבות הוריו להתנהגות זו או אחרת הנובעת לטובתו. לא תמיד הוא יכול להבין. הבה נהיה צנועים- לא תמיד נדע את הסיבות למה שקורה. יש במשחק הגדול הזה רבדים שכוחותיהם הרבה הרבה יותר גדולים מאיתנו ונשגבים מבינתנו. 

לעומת זאת יש חלקים שיש לנו אחריות עליהם והגיוני שהם משפיעים כך או אחרת על הדינמיקה- האטמוספירה הפצועה שלנו, שאנחנו פצענו אותה במו ידינו, היא אולי חלק מהרבה מאוד גורמים המשפיעים על האדמה.
 
לא ניתן למנוע סבל לאחר שהופיע, אומר פטנג'לי מחבר היוגה סוטרה, אך יש למנעו לפני התעוררותו. במילים אחרות- הרכבת יצאה לדרך, אין טעם לנסות לעצור אותה, יש טעם לחשוב על הרכבת הבאה . רעידות אדמה לעולם יתרחשו, ואין ממי לדרוש דין וחשבון על עובדה זאת. יש טעם להבין שכדור הארץ חי ומושפע ממה שאנחנו עושים. כי הכל קשור, הכל הכי קשור.

זוכרים את משק כנפי הפרפר ביפן שהעיר את הר הגעש בדרום אמריקה? אמיתי.

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©