כרטיס אישי

שי משיח (הסיו)

M.A, מטפל בפסיכודרמה ופלייבק, תואר שני בפסיכולוגיה, בוגר לימודי ריפוי בתקשור, מבריא מסרטן, מורה לחיים בריאים באמת. מלוה אנשים וקבוצות בתהליכי שינוי, לידה מחדש והבראת הגוף והנפש. את השם הסיו קיבלתי בטקס מרגש במרכז של אושו באיטליה בסוף קורס הכשרת מטפלים כחלק מההתחייבות שלי לדרך של אמת פנימית והגשמה עצמית. אני מאמין בכל ליבי שיש בכל אדם את התבונה והיכולת לריפוי. ריפוי יכול להיות של הגוף הפיסי, ריפוי וחיזוק של הנפש והחוסן הנפשי וחיבור אמיתי למי שאנחנו ייעודנו והעלאת המודעות והחיבור שלנו לייקום.בבלוג אחלוק איתכם ניסיון מעשי שלי, ידע מקיף של שנים ואנשים, וליווי אנשים במצבים מגוונים, להבראת החיים ולשינוי מעשי.

[email protected]
www.spiritual-psychodrama.com

שתף

שי משיח (הסיו)

מתאווה לאהבה

18.10.09

בשנה לפני גילוי הסרטן ידעתי לפעול רק מהמקום התחושתי המיני היצרי, ראיתי הרגשתי רציתי, ככה פשוט, לא משנה מה הייתה אחר כך המציאות בפנים עמוק, רוצה רוצה אותה, בדיוק אותה, להכיר, לאהוב ולזיין. התהליכים הרוחניים לא באמת סדרו את המצב אלא לפעמים החמירו אותו, העולם הרוחני יכול מאוד לבלבל ולתת "תעודת ביטוח" להרבה חרמנים שבשם הרוחניות והמקום המאפשר: חקירה? אהבה לא תנאי? ועוד.. נותן לגיטימציה ל זיין ממקום מודע מכיל בשם החיבור והמשמעות עָלֵק...

 

ואז 3 שנים אחריי גילוי סרטן באזור המריבה, החלטה לא לנתח ולטפל קונבנציונאלי ולקחת אחריות על עצמי והבריאות שלי, פוגש במפגש חד פעמי של פסיכודרמה את עצמי מנחה אותו, אותי של פעם? ואולי לא? פרוטגוניסט זה הכינוי למי שעולה על במת הפסיכודרמה לתהליך הטיפולי.

 

פרוטגוניסט: אני לא מרגיש מחובר ללב, היצר מנהל אותי, הרצון להרגיש לכבוש כל הזמן משגע אותי ולא עוזב........

מנחה: תבחר את הלב, מי זה יכול להיות?

בזמן הזה ביקשתי מהקבוצה (40 איש) לתת קצב של פעמות הלב ע" טפיחה על הלב, תוק, תוק, תוק. יש הד באולם בעל רצפת העץ של לב פועם....

מנחה: בו ניכנס ללב, לסנטר של הלב, מה קורה שם.

פרוטגוניסט: לב גדול, לא מרגיש חיבור, יש קולות ופחדים שמרחיקים.

מנחה: מה באמת חשוב לך?

פרוטגוניסט: להיות שלם, לב ויצר מיני, לא לחשוב מהזין לא לתת לו לנהל אותי.

מנחה: מה רע בזה?

פרוטגוניסט: רוצה אהבת אמת, אינטימיות, לא שקט לי, משהוא לא זורם.

 

כמה מוכר, האם באמת השתנתי, בשנה לפניי החבר הנהדר שבא להיות איתי בתהליך הצמיחה שלי (סרטן אשכים) חייתי כמלך ליום אחד כל יום בשנה. פרוד, פנוי ב ת"א, וואאווו אפשר לעוף על החיים, קם ב 9 ככה, יורד למיץ בדיזינגוף בן גוריון, פוגש חברה טובה בדרך, חיבוק בוקר טוב, ממשיך ל אמדוקס בפורד המוסטנג הכחולה שלי תוך כדי כמה SMSסים לסדר יציאה לערב, מעביר כמה שעות בסבבה עם החברה המדהימים והתחמנים מהמכירות,  אחה"צ בסבבה, עם קצת ג'וינטים ואז יוצא אל הלילה, כל אישה היא פוטנציאל שצריך לפסול או לא, לתת מבט או להמשיך, הפיתוי אין סופי, אין מחר, אין זמן כל עכשיו, רוחני או לא? חיים ברגע BIG TIME אין מחר, סמים זיונים אלכוהול, הייטק, מלך העולם.

 

מנחה: בו תבחר את הקול "הפיתוי" ותבחר נשים מפתות
בפנים ידעתי בדיוק מה הוא מרגיש, המקום התחושתי והאגו הכובש מנהלים את הלב.

פרוטגוניסט: 3 הנשים יהיו מפתות והוא הבחור יהיה הקול המפתה.

בתמונה הבאה ראינו איך קול הפיתוי, עוטף וחונק את הפרוטגוניסט ומשתלט על כולו.

מנחה: בו נשמע את קול הפיתוי?

פיתוי: מת לזיין, לכבוש, רוצה גם אותה וגם אותה, רוצה את כולן.

פרוטגוניסט: (יושב כנוע ושקט.)

מנחה: על מה הוא שומר? הפיתוי הזה

פיתוי: איזה חמודה, מעניין אם אפשר...

פרוטגוניסט: (בראש מורכן ודמעות) שומר מפגיעה בלב, שומר מבדידות, שומר מלהיפגע.

 

אם הייתי מנחה את עצמי, הייתי מבקש ממני לבחור "אהבה" ולהכיר אותה באמת, מה יש לי לקבל ולתת שם, מה באמת מרגישים, שווה את זה?

 

ככה זה בפסיכודרמה מחשבות, קולות, דפוסים, אנשים וכל דבר שהוא שמשפיע על איכות חיינו מקבל קול, צורה ומקום על במת הפסיכודרמה. למעשה זאת שיטה המשלבת "תרפיה קבוצתית" עם תנועה ופעולה בה משחזרים המשתתפים מצבים שונים מחייהם בעבר ובהווה כמו גם רצונות, צרכים ותקוות במטרה לייצר תהליך טבעי של התבוננות לימוד ושינוי.

 

איפה אני בכל הסיפור הזה, הרי כבר עברתי, שיניתי, התבגרתי, הפכתי למטפל, מרפא, ומה עכשיו העניין הזה. הבנתי שדרך התפקיד שלי כמנחה עברתי משהוא. מצאתי את עצמי 5 ימים בפסטיבל מלא חיים מיני ותוסס הפעם כבודהה ולא כזורבה, לא רוקד, לא מתקרב אינטימית לאישה ולא מבין שיש לי פה מסר. המעבר שלי מהכרח לבחירה לא כזה נקי וחלק, יש בי צדדים שרוצים לחות ריגוש ברגע שהוא מופיע כי ככה זה, ויש בי צד שרוצה לאהוב עד הסוף ולא ממש מצליח.

 

ומה רוצה הסרטן? עצמתי עיניים ושאלתי אותו והוא ענה מייד, כאילו חיכה....

 

סרטן: אני חלק מתהליך הצמיחה שלך, ההזנה שלי היא החשיבה ההישרדותית שלך, המחשבה והרצון לכבוש עוד אישה, ושאין זמן. אני גאה בעצמי,  דחפתי אותך להמון שינויים בחיים תיראה איזה יופי: אתה מטפל, עוזר, מרפא, מגשים ייעוד, חיי מסונכרן יותר לטבע לגוף ולנפש, מדהים, בכל מקרה אני עוד פה איתך, לא סיימתי את התפקיד שלי.

 

פתאום הבנתי, אותה מולקולה שיצרה את החשיבה ההישרדותית בתאים חייבת להפסיק ובמקומה צריכה לבוא אחת חדשה שמייצרת בדיוק ההיפך זה הבדל גדול בגישה לריפוי – לא מחסלים מחלה כי אם משלבים את התאים השוררים חזרה למעגל הבריאות ע"י הקשבה לחומר החכם שעורר את המחלה. יצור החומר "החכם" שגרם מלכתחילה לחולי זאת יכולת בסיסית שקיימת אצל כל אדם בתודעה, איך מגיעים לשם? אכתוב בהמשך מתוך הספר "ריפוי קוונטי" ומתוך החקירה הפרטית שלי עם עצמי והמטופלים שלי. ועוד משהוא החלטתי גם לחכות קצת ולהמשיך לא לשכב עם נשים זמן מה.....


בעבודה שלי לריפוי והגשמה של אנשים אני מאמין כי לתפישתי, כל אדם מקבל "כפי יכולתו" וכל חולי הוא הזדמנות נדירה להיות בריא וחזק יותר, הקשבה, הבנת המסר, נכונות לשנות וההבנה כי הכל משתנה כל הזמן בגוף ובנפש הם אבני היסוד להבראה.

 

קצת בלה  בלה של הרוח....מתאווה לאהבה?

האם הצורך באהבה בא מחוסר או ממלאות.

בדרך כלל חושבים שצורך זה חוסר: "אני זקוק למישהו שיאהב אותי, שיחשוב שאני נפלא, שייתן ערך לקיומי."

אבל אלוהים הרי מלא כולו, מדוע הוא זקוק לאהבה?

האלוהים אינו זקוק, הוא פשוט אוהב לאהוב, לכן הוא התרחב לרבים לצורך יחסים.

למעשה אהבה אמיתית אפשרית רק מתוך מלאות, כל עוד סיפוקי תלוי באחר, אותו אחר אינו קיים עבורי בפני עמו אלא כפונקציה של תפקידו כלפי. זו בעצם "אהבה" של חוסר, של לקיחה, של תנאי בעוד שאהבה אמיתית, מתוך מלאות, זו אהבה של נתינה.

ומהי מלאות? שלמות וסיפוק. אלא שרק מימוש טבענו הרוחני הנצחי מספק את העצמי כליל, וטבענו זה לאהוב את אלוהים, וממנו, אץ שאר ישויות החיים.

מי שמספק בתוך עצמו, יכול להתרחב ולאהוב את האחר, לראות את צרכיו, את כאבו ושמחתו. בעוד שמי שאינו מסופק, מנסה לשאוב את האחר לסיפוקו.

 

שי משיח, הולך בדרך...

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
15/11/09 15:14
08/12/09 20:18
22/09/14 16:52
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©