כרטיס אישי

עדן פלד

עדן פלד מטפלת פסיכותרפיה הוליסטית, מרצה לצמחי מרפא ולפילוסופיה רוחנית "חוכמת הלב" של מרכז "תודעה".
[email protected]

אתר הבית שלי

0587496222

שתף

עדן פלד

הסוכר והתיווך של האנרגיה בחיים

10.02.18
 סוכר בחברה המודרנית נכנס לשימוש בעודף, מה שמייצר תחלואים רבים ובעיות מיסוך שונות, עקב הצריכה המוגברת. האם יש לנו צורך בכך או שמא הצורך עלה על יוצרו?

בשביל לחקור את הסוכר, נחזור למקורות. הסוכר מופק מקני סוכר, צמח שגדל במרכז אמריקה והקאריביים, ושימש כענף הגידול העיקרי בתקופות העבדות הידועות לשמצה. הכובשים האירופאיים השתמשו בצמח, או שנאמר המוצר המעובד המופק ממנו, להזנת העבדים באופן זול, בזמן שעיבדו את המוצר ושלחו אותו לרחבי תבל. תזונתם של העבדים הובילה לעבודה פרודוקטיבית יותר על פני פרקי זמן קצרים ואף נתנו לכובשים מעט שקט, היות והצמח, כפי שנראה בהמשך, מוביל לערפול תודעתי ואיבוד השליטה על היצר, תוך כדי התמכרות הולכת וגוברת. וזה הסיפור שלנו.
האדם השבטי הקדום צרך במסעות הנדודים שלו 1% סוכרים בלבד, שלרוב אסף מפירות וצמחים מתוקים, שתיבלו במעט את התזונה השגרתית בשאר הזמן. מפה לשם, כשהיה נפגש האדם באחוז המתקתק, היה מיד מתפנק ואוכל אותו, על מנת לספק אנרגיה רבה בזמן קצר, ואולי אף ניתן להגיד, מאפשר לאדם להנות ממתיקות הבריאה.

ברפואה המסורתית נחשב המתוק כטעם המשויך לאדמה, להתבססות ולחיבור לשמחת החיים. ברפואת המערב נחשב הסוכר כטעם המאיים על הגוף מפני הסתיידות עורקים, עליות ונפילות סוכר שמובילות לקהות חושים ומיסוך, ומתוך כך מובילות לסכרת על שלל שלביה ושאר מיני בעיות המתעוררות מכך. לדוגמא, המערכת ההורמונאלית מושפעת מאוד מהשינויים הקיצוניים במשק הסוכר בגוף, וכך גם המוח שניזון כל כולו על הסוכר, שמפיק הגוף משאר אבות המזון לפי צורכו. אם ניקח את המערכת ההורמונאלית למשל, כמאזנת פנימית, מרובד פיזיולוגי ועד הרבדים הרגשיים והרוחניים, נראה שהמתיקות היא טעם העשוי להשפיע על מצב הרוח שלנו, על התנודות בין פריון והתנגדות, וכל היוצא מהן, עד לכדי איבוד האיזון הרגשי, אשר מקבל כמובן מענה אשלייתי זמני אם נמצא קוביית שוקולד עמוסת סוכר לרגע.

מה הבעיה בסוכר אם נצרוך אותו באופן מאוזן? אין בעיה! כמו כל דבר בטבע, כל דבר הנצרך במידה, אינו פוגם ואף מביא איתו את התדר הנכון לרגע הנכון שחוברים יחד לסיטואציה אפשרית. הסוכר אכן מביא אפשרויות: אפשרות לחבירה, אפשרות לשמחה, אפשרות להנאה ואת האפשרות להשלים פער שנוצר בשל חוסר מסוים, ולהדביק את הקצב. זאת מהות התיווך.

תיווך הינו אנרגיה של חיבור המתמירה אנרגיה מסוימת לאנרגיה המדויקת לאותו רגע, לאותה סיטואציה, בקצב התאים להן. התיווך הינו האפשרות להסביר, לתת רגש ולהזרים את אנרגיית החיים דרך הסיטואציה אל כיוונו של נהר החיים, השוטף מכל וכל.

כיצד סוכר עוזר לנו בתיווך? כשאדם בא לביתך להתארח, דברי מתיקה יעשו את ההבדל, נכון?

כשילד מחפש תמורה להשתפרות שלו במסע ההתפתחות, אנו מחפשים לפנקו בדברי מתיקה, שאף משכיחים לרגע את הכאבים. המיסוך שנוצר בעודף עשוי להתאזן עם שחרור של היצר, שמפסיק לאחוז לרגע באמת שהשיג, ואנו מובילים אותו אל השלב הבא.
מהו היצר שאוחז במתיקות? יצר השרדותי, שמא נאמר עצלן, המחפש להשקיע מעט אנרגיה ולהשיג מקסימום התקדמות. לרגעים כלי זה משרת את התנועה שלנו במציאות ואת ניהול האנרגיה, אך כשהדבר מתחיל להיות עניין שבשגרה, ולהיצרך באופן מוגזם, אנחנו מאבדים את התמורה שבאומנות התיווך ונעים על פני מנעד רחב מכדי תפיסה, כך שאיננו מצליחים לאחוז בדבר וכתוצאה מכך לא משיגים דבר כלל, או באופן דליל ביותר שעשוי להתפוגג ללא תחזוקה מתאימה.

התיווך מאפשר לנו את היכולת לעבור ממצב צבירה אחד למצב צבירה שני, ללא פער גדול מדי שהגוף אינו מצליח לתפוס. באופן גבוה יותר של הסתכלות, נדבר על מעבר שהנפש אינה מצליחה לתפוס.

מה לסיכום הנקודה שהועלתה: אם נמשיך לאכול מתוק מתוך הסתכלות מודעות והסכמה לחשיבותה של החוויה בדברים, של הקבלה של מהות החיים והתנועה כחלק מהותי בתכליתנו כבעלי גוף, נפש ורוח – נשלב את הטעם המתוק והסוכר בפרט בחיינו, בצורה עדינה שתיתן ולא תיקח אנרגיה.
מפה לשם, המעבר שמתווך בין העולמות שבהם אנו עוברים, עשוי להיות קליל יותר, פחות תלוי ולא מחויב לחומר.

 
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©