כרטיס אישי

עדן פלד

עדן פלד מטפלת פסיכותרפיה הוליסטית, מרצה לצמחי מרפא ולפילוסופיה רוחנית "חוכמת הלב" של מרכז "תודעה".
[email protected]

אתר הבית שלי

0587496222

שתף

עדן פלד

תמצית צ'יקורי chicory - או מהי אהבה?

06.06.18
בשלושים ושתיים נתיבות פליאות חוכמה ברא אלוהינו האהוב את העולם. ובשלושים נתיבות אלו אפשר למצוא את המילה לב בגימטריה. והלב הרי הוא הקולטן של האהבה. 
כשהייתי חיילת בחיל חינוך, עלה מפקד החיל על הבמה להרצאה. אנחנו, חיילים ובעיקר חיילות, בני 18, יושבים ומקשיבים לדבריו, שהיו דברי טעם ממש... לפעמים מתעפצים כדרכם של קורסיסטים, ואז נעמדים בפינה, כדי שנוכל לישון בשבת במיטה שלנו בבית, מה שהיה בשבילנו התקווה, היעד והמשימה כאחת. בסוף ההרצאה, אחת הבנות נעמדה בזמן השאלות, ושאלה את מפקד החיל, כבודו, את השאלה שמפעמת בכולנו משחר היוולדנו, לא זוכרת באיזה הקשר: "מהי אהבה?". יש שהחניקו צחוק עמום, נחבאים בין חבריהם כדי שלא יוותרו על השבת בבבית אחרי הכל, ויש ששלחו מבט מתנשא כאילו גילו רזי עולם ואין מה לחדש בו עוד. אולי עוד כמה חוץ ממני, ואני, ביניהם, נשאנו מבט אל מפקד החיל, אולי יזרוק איזה עצם שתוכל להאיר לנו את הדרך. אני זוכרת שהוא בעיקר התפתל ואמר כי לא ניתן להגדיר מהי אהבה, ואני יושבת שם, ומאז ועד היום עדיין, ושואלת את עצמי "מהי אהבה?" 

בדרכי ובמסעותיי, הרפתקאות, שמחות ואתגרים,  נחשפתי לחלקי פאזל של האהבה, מגלה עולם מבין שכבותיו, חושפת עוד רובד של האהבה, וממלאת אותה בי, ומקרינה אותה שוב ממני והחוצה. בודקת אהבת אם ואב, ומגלה מהו היסוד שאותו הם מטביעים בנו, וכיצד ניתן לשפר ולתקן, בעולם שכולו נע לעבר עתיד טוב יותר. אהבה שמתחבאת בעצמים, אהבה בתחביבים, בכדור שנותן הגדרה עצמית, אהבה לעצמי הזה שזורק וגם קולע סל לקול תרועות שמחה. מגלה אהבה ליצירה, לכתב, לציור, ליופי. מגלה את היופי שבעולם וחושפת אותו בתמונה, צילום וסרט. רואה איך הכל מתווך לתדר ונע בגלי המוסיקה, מתבנת הרגשה, ופורץ אותה בבת אחת, בכל שיר. אהבה לשירת הטבע, למראות ונופים, לעוצמה וקסם, וחווה את העצים, את הצמחים, את בעלי החיים שנוגעים בי ואני בם. 
יודעת אהבה בין גבר לאישה, חושפת אמת של לב אוהב ותשוקה שמתממשת ושניים שנהיים לאחד. 
מגלה אהבה לצחוק ילדים, לחיוך של אושר מעיניו של מטופל, וקריאת שמחה על הצלחה מפיו של בוס בעבודה. 
ומעל הכל, נושאת עיני ונפתחת אל אינסוף אהבה, לאל ענק ורב נפלאות, ומודה על כל שקיים כאן ומעבר.

לפרחי הבאך תמצית קסומה בשם צ'יקורי. הפעם הראשונה שנחשפתי לאורה של התמצית הייתה לפני חמש עשרה שנה, שנתתי אותה לחברה בעבודה שבה הדרכתי באותה עת. כשבאה אלי לספר לי על ההרגשה שלה שהשתנתה, מאז שהתחילה לקחת את התמצית שנתתי לה, ראיתי מפל של אור וורוד שופע כמו מפל למים ממש, מעל ראשה, וממלא אותה באור הזה, שמזרים ומחייה אותה, וכמובן שגם חושף בה את המקומות שהזרם קצת נתקע. מופלא!

התמצית הזו, ניתן להגיד עליה שהיא תמצית שמאפשרת לאהבה לשפוע, כי הרי האהבה בכל, ואנחו הכלים שמוכנים או לא, לקבל אותה, מנהלים את התנועה שלה לאן שאנו מאפשרים לה להכנס. ולפעמים היא מכאיבה, ולפעמים היא לא פשוטה, אבל במהותה, לב ליבה של האהבה, היא הרי תמצית החומר שממנו עשויה הבריאה, ולכן, יש בה רק טוב, יש בה רק אפשרויות, והיא מעבר לכל. אי אפשר לכמת את האהבה וגם אי אפשר להגדיר אותה, לתת לה מגבלות או להכניס אותה לרעיונות, כי כוחה רב והיא פורצת וכדרכה, נהיית עוד ועוד. אי אפשר להגיד שאהבה היא רק בתוך מערכת יחסים זוגית, או להגיד שאהבה היא רק לצאצאים שלנו האישיים, או שלא חייבים לאהוב את העבודה שלנו, את המקום שבו אנו חיים או את הטבע שלנו, ואת הטבע שסביבנו. קשה לזוז קדימה בלי לאהוב את עצמנו !
כן אפשר להגיד שאהבה היא מעבר לכל, שאהבה היא הכח המניע, הממרפא כשיש פאשלה בהנעה הזו, והיא זו שעוטפת וחובקת הכל והופכת את הדברים להיות אחד.
כשחווים את התמצית הזו נכנסים למימד של אהבה, כזו ללא תנאי, ועוברים את אוסף הרבדים שבהם היא מזרימה את האור שלה - ויש בזה הרבה. לפעמיםחווים את הכאב שוב, ופצעים עולים ונפתחים, נחשפים לחוסר באהבה. לפעמים התלות באהבה נגלית, ואנחנו לומדים להתנתק מעצמים כדי להרגיש אהבה, ולומדים להיות אנחנו האהבה, מעבר לעצמנו.
ולפעמים, האהבה מגלה בך את הסוד הגדול ביותר שאותו חוויתי ממש עכשיו - המראה שבלב פתוח וזו שבלב סגור. אם אני פתוחה למישהו מולי, הוא ייהיה פתוח אלי, והאהבה תזרום בין שנינו, בכלי שיצרנו, במערכת היחסים. אם זה אדם, עבודה, מקום או רעיון. הכוונה היא זו שמייצרת ראש חץ אליו נשלחת האהבה, ומפעימה את נשימת הבריאה, מעבר לכל מה שאנו מסוגלים להיות, להבין, לחשוב, להרגיש, עכשיו.

כשאתה אוהב, העולם אוהב אותך.
כשאתה אוהב את עצמך, אתה מפנה אנרגיה זו לעצמך, ועצמך מחזיר לך באהבה רבה.
כשאנשים מולך זזים בחוסר נוחות, שים לב, אולי אם טיפת אהבה הכל ישתחרר...


מוקדש באהבה לכל מה ומי שאני אוהבת ואוהב...
דף הבית של עדן פלד - ריפוי שלם

 
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©