כרטיס אישי

עדן פלד

עדן פלד מטפלת פסיכותרפיה הוליסטית, מרצה לצמחי מרפא ולפילוסופיה רוחנית "חוכמת הלב" של מרכז "תודעה".
[email protected]

אתר הבית שלי

0587496222

שתף

עדן פלד

השקט שבלב הסערה או הסטרס בחיינו

14.11.18
אנחנו עסוקים מאוד בעצמנו בחלקים גדולים מהיום, עוסקים בסביבה שלנו, בהישגים שלנו, בחומר, בין דעות לרעיונות, ומי שיותר מודע, הופך זאת לעיסוק במודעות עצמית, או ריכוז עצמי... בעיקר אנחנו משתדלים לרוץ ולרוץ, וגם את השבת הפכנו לנושא כאוב במדינה, שכבר משחר היווסדה אמר עליה בן גוריון כי ביום שיבטלו את יום השבת, ימחקו את העם היהודי. נלחצתם? עזבו... לא ניכנס לפוליטיקה, זה לא ממש הקטע... וגם לא לדיבורים על דת, ובטח לא על מדינה... לא בורחים מהנושא ולא עושים הרחקות, בעיקר מתיישבים רגע ונושמים עמוק פנימה, כדי להכיר בערך של השקט בחיינו, השלווה שמעבר לסיסמאות ולחלומות שלנו על עתיד אפשרי, אנחנו באמת מאמינים שהיא יכולה להיות נחלת הכלל?

החיים שלנו סובבים סביב לחץ, סטרס, דחק, איך שלא נקרא לזה וכבר נהפוך את הגלים מסביב לסערה... הים סוער לפעמים, אבל מי אמר שאנחנו חייבים לשתף פעולה, מי אמר שלא ייצרנו אותו ככה מלכתחילה? 

ננסה רגע לרדת לעומק העניין... אדם קם בבוקר בעיר מרכזית וסואנת, מלאה קווי חשמל ומתח גבוה, רעש מכוניות ואנשים שלא מכירים אחד את השני, ולכן אין להם ממש קשר לב... הוא הולך לעבוד כממציא איזה סטארטאפ חדשני, שמבטיח התעשרות מהירה ובעיקר איכות חיים גבוהה שכוללת נסיעות לחו"ל, חופשות סקי, ארוחות ערב שגרתיות במסעדות יוקרתיות ופריטי אופנה הגיעו במיוחד מצרפת. הוא הולך לעבוד ובערב יוצא לדייט עם אשת חלומותיו, שפגש לא מזמן, ואחרי זמן מה הם גם מתחתנים בחתונה השנה ויולדים כמה ילדים שזוכים לחינוך טוב. 
נשמע טוב נכון?
בפועל הוא רץ ביומיום עצבני בין משימה אחת למשנה, רואה את ילדיו בעיקר בשבת, ואת אשתו בלילה, מול הטלוויזיה. את קשיי היומיום הוא מתחיל לנהל מהנייד, ואת הלב סוגר וסוגר עד שהוא כמעט ולא תופס חלק מהמציאות שהוא חי בה.
אם לא יביא מספיק לקוחות כל חודש, לא יגיע לסכום הכסף לו הוא זקוק, כך שהאישה תצטרך לקצץ בהוצאות, או הפוך כמובן, אם האישה חושקת בניהול משרד והגבר ישעשע את הילדים בבית. מציאות שמתנקזת לחוסר זמן (ומה זה זמן בכלל?), מציאות שנמדדת בסטטוסים וכותרות, הישגים והצלחות, לפי קווים מקבילים של חברה שמגדירה את הדרישות מהאנשים, ואורח חיים מסוים, שאם הוא לא בסטנדרטים, הוא לא שווה... וגם אם חלקנו מנסים להגיד שקריירה חשובה, ילדים חשובים, התפתחות רוחנית זה מהותי, או להיות מאושר... אנחנו נופלים בין השורות לסטנדרטים לפי אמות המידה של הסביבה שאליה אנחנו משתווים, וגם אם אין לנו נטורופת משלנו או רופא סיני, אנחנו שוב נופלים אל אותה השוואה מלחיצה. הלחץ, המתח, דחיקה של עצמנו ושל העולם הרגשי שלנו, תסכול שנובע מהתעמקות במימד של אגו ועצמיות, ובעיקר, בשפה שלנו - רצים רצים ורצים, ולאן מגיעים בסוף? הרי המשימות לא נגמרות, העולם תמיד דורש עוד, ואנחנו, למה אנחנו בכלל כאן? מי אנחנו בכלל?

להפסיק את המירוץ הוא משבר
להיפלט מהמציאות היא בריחה
ולהרים רגליים מהקרקע זו תלישות
אז מה האלטרנטיבה?

לשחות עם הגלים, לנוע בהרמוניה עם המציאות ועם עצמנו, כאילו שאנחנו מנווטים את הסירה שלנו בין גלי הים, ואלו מבטיחים לנו שלא יהיה כאן משעמם. 
אנחנו יכולים לפנות זמן למה שחשוב לנו באמת
לפנות זמן לעצמנו
להרגיש שאנחנו ממלאים את היומיום שלנו במה שאנחנו אוהבים 
במי שאנחנו אוהבים
באהבה 
ובחיים
גם יחד

לקחת יום בשבוע שהוא רק לעצמנו, וזה אומר לפעמים, למען... להתנתק רגע מהמירוץ, לעצור את הטרפת, לתפוס גובה על המציאות שלנו ולהתבונן בה מתוך שלווה
ולהגדיל את רגעי השלווה בתוך המציאות שלנו
עד שהיא הכל והמציאות מבלעדיה חסרה

התקשרו לפרטים ותיאום מפגש

עדן פלד
פסיכותרפיה הוליסטית ונטורופתיה
058-7496222

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©