כרטיס אישי

עדן פלד

עדן פלד מטפלת פסיכותרפיה הוליסטית, מרצה לצמחי מרפא ולפילוסופיה רוחנית "חוכמת הלב" של מרכז "תודעה".
[email protected]

אתר הבית שלי

0587496222

שתף

עדן פלד

איך הדרך נהיית משמעותית?

11.05.19
זה הרגע הזה שאתה מבין שהדרך באמת מתנה, כי מי היית אם לא היית אתה, הדרך, בסיפור שלך...

ישנה תמצית פרחי באך שנקראת שיבולת שועל, זו תמצית שאכן עשויה מהפרח של אותו צמח שאנחנו מכירים, זה שאנחנו עושים ממנו בבוקר דייסה או מכינים ממנו גרנולה. מכירים את האינסטנט שמכונה "קוואקר"? זה זה!

תמצית wild oat היא תמצית שמדברת על פריצת דרך. תמצית שפותחת כיוון, איך? זו תמצית פרחי באך שאוספת את האנרגיה מהעולמות שאנחנו מחזיקים, מכווצת את העבר להווה מתמשך, משייפת את מיטב הכישורים שלנו לחרב חדה, ושולחת גל ברור, מדויק, וחודר, קדימה. נשמע סינית? ממצב של חוסר החלטיות, חוסר בהירות, עימום בקשר לעתיד, לרצונות ולמטרות שלנו, המציאות הופכת להיות קרקע פורייה להגשמת החלומות שלנו, ומפה, אפשר כבר להגיד שזו תפיסת עולם ולא רק תנועה.

בקליניקה אני מוצאת את עצמי נותנת את התמצית הזו למי שמתלבט בדרך, או למי שמחפש את המשמעות שלה, והולך בה חצי מנומנם, כאילו לא באמת ברור לאן היא מובילה. וזה העניין... כי עד כמה שנראה שהדרך מובילה ליעד מסוים, ברור יותר או פחות, לאט לאט עם התנועה של החיים, אנחנו מגלים שהדרך היא הדבר, היא הסיפור שאנחנו יוצרים כאן בעצם, וזה כל הקסם.

לא מזמן הייתי בערב מיוחד על תרבות האינקה, שם הציגו בפנינו סמל עתיק של גלגל רפואה בשם "צ'אקאנה". את הסמל הזה הביא לי אחי הגדול מפרו לפני המון שנים מהמסע שלו, והוא הלך איתי תקופה, או אולי אפשר להגיד דרך... את השרשרת מצאתי לפני כמה חודשים ותליתי בפתח הבית, מין הרגשה כזו של מזל טוב. אחרי שיחה טלפונית עם המנחה של הסדנה, דניאל טלר, התרגשתי מאוד לגלות שזה אותו הסמל, ושלא במקרה הגעתי אל הבחור לשמוע עוד על האינקה, על חלימה ועל מסעות מוסיקה מרפאים. אחד הדברים שהיה מופלא לגלות, מעבר להכל, היה שראשו של גלגל הרפואה שמסמל מחזוריות של הטבע תנועה של האדם ומבטא את ההיבטים הקוסמיים של רבדי הקיום בכל, היה זה המציין את הדרך. חיית הרפואה שלו היא יונק הדבש (ציפור אהובה וקסומה במיוחד), והיא מסמלת את יופיה של הדרך. אם הלכתי בדרך ועדיין לא הגעתי לשום מקום מבחינת הישגים או יעדים (שקבעתי אני, שקבעו מסביבי או שתנאי הקיום שלנו גורמים לנו להאמין, זה לא משנה את העובדה שפיתחתי אוסף תכונות, גיבשתי זהות, צבעתי דמויות, למדתי את הבורות ואת ההרים, את העצים והפרחים, וגם כמה שירים טובים שהוספתי לתרמיל המסע שלי.
אין כמו חלום שמתגשם כדי לסמן "וי", ועם זאת, מה אם אף על פי כן, הוספתי ללכת אחרי הכשלונות, אחרי שנפלתי, אחרי שגיליתי שלא הפעם יגיע ה"וי" המיוחל... 
אם כל הכשרונות שלי בציור, בריקוד, בציוץ למקצב הציפורים, במיקסוס טראקים של של רוק אולד סקול עם שפונגל, מזיגת צ'אי מגבוה לתוך כוס, או אפילו ללמד כל מיני נושאים, כל מיני סוגי אנשים בכל מיני גדלים וגבהים... אם כל אלו יחברו להיות מי שאני ממש עכשיו, ובמה שאבחר, אוכל להביא לשם את כל מה שאני, אז עשיתי את שלי, עשיתי את הדרך ואפשר להמשיך לחגוג את החיים, כי זו התמצית.. של החיים.

 
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©