כרטיס אישי

שרון שטרן

פסיכותרפיה גופנית- מפגש עם הגוף, הרגש והרוח. מטפלת מוסמכת בפסיכותרפיה גופנית-איזון גופנפש ומנחת סדנאות. מונעת בעבודה שלי מתהליכים אישיים, מהסיפור האישי שלי ושל אחרים. שם אני מוצאת את עצמי נפתחת, מנסה להבין, מתקרבת, גם שהדברים מוכרים ומוכרים פחות. בעלת תואר ראשון במדעי הרוח ובחינוך מאוניברסיטת חיפה. חוקרת יבשות, שפות, ריחות וטעמים... מקווה שתצטרפו אליי.
[email protected]
simplyu.cafe.themarker.com

 052-2667381

שתף

שרון שטרן

איי מיינד או הנה אני מתחילה

19.10.09

 

מאיפה אנחנו באים? מה הוביל אותנו לכאן? מאיפה הכול התחיל?
שאלות גדולות שאני מתחילה מ"הסיפור" הפרטי  שלי.
זה "סיפור" שלפעמים נראה לי קטן ובנאלי ושבטח זה של אחרים "נראה" טוב יותר, אתם יודעים "הדשא של השכן לעיתים נראה ירוק יותר"...זה "סיפור קצר" עליי, על דרך, על בחירות  שלפעמים נעשות בשמחה ובחיוך ולעיתים עם קושי...

גדלתי על מילים כמו אחריות, מצפון, דאגה, ציפיות, שורשים,,, חונכתי שחשיבה רציונאלית-מעשית, ודאות ושליטה אלו דרכים שמובילות אותנו לחיות "באושר ועושר" . ילדה רגילה. בית רגיל. משפחה רגילה.
אז הלכתי "by the book "-  בגרות, צבא, אוניברסיטה ואפילו חבר מהנדס.
אבל "הדברים" לא לגמרי עבדו עבורי.
מצאתי את עצמי עדיין מחפשת את דרכי, נתקלת ונתקעת בשאלות ומועקות שלא תמיד הבנתי.
משהו בי לא נרגע וסירב להיכנס לתלם!
אחרי  תקופה ארוכה בה רדפתי אחרי הזנב של עצמי, "הרמתי ידיים" והסכמתי ללכת לטיפול. רק ניסיון, וי קטן וגמרנו...
משם הדברים כבר התגלגלו קצת אחרת- טיפול פרטני התפתח לטיול רחוק מעבר לים (תרתי משמע) ונחיתה חזרה בארץ עם החלטה לקפוץ פנימה- להכיר את "הבפנים", כדרך חיים ומקצוע.

במהלך לימודיי גיליתי ש"בבפנים" שלי לעבר יש קולות, תמונות וזיכרונות. גם כאלה כואבים שרציתי לשכוח. גיליתי חלקים בעצמי שרציתי שימשיכו לישון ולא יפריעו למנוחת השכנים...אבל ה"רעש" בתוכי היה כבר מת להישמע!!! עולם של מחשבות, אמונות ורגשות שרציתי להכיר ולהבין טוב יותר.
חידוש המאה היה ש"תשובות" והבנות לא תמיד נמצאות "בשכל הישר", שלעיתים דווקא פנייה לחלקים נוספים כמו הגוף, הדמיון וחושים אחרים הם דרך טובה לברר דברים, לשנות דפוסים ולבחור מה נכון עבורי.
המילה מודעות לבשה צורה אט אט. לא מילת קסם, אלא דרך המאפשרת לי להיות יותר אכפתית ורגישה לעצמי, לבריאותי, לסביבה.
בתוך תהליך ארוך ניטעה בי ההבנה שמותר לנו-  להיות שותפים לחוקי המשחק, להקשיב לעצמנו, להכיר במורכבות הייחודית לנו, בקצב שלנו! ושטיפול הוא הסכמה- להתנסות, להיפתח, לשאול שאלות, לכאוב, לטעות ולתהות באופן בו איננו מאפשרים לעצמנו שם בחוץ.

אשמח לשמוע תגובות- מה היחס שלכם לטיפול?לשינויים בחיים?

לילה טוב

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
21/10/09 09:13
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©