כרטיס אישי

קים ברקאי

מטפל / מנחה / מלווה / מדריך בשיטת הטרילותרפיה וגם מורה לאנגלית. אחרי כמה שנים במרכז טאוס ביוון אני שוב בישראל, וממש טוב לי כאן; נראה לי שאשאר. גר בפרדס חנה. יושב מול קירות. משתדל לעשות דברים פשוט.
[email protected]

0545-879869

שתף

קים ברקאי

כולנו סופרמן

04.12.09
סופרמן.
מי לא אהב את סופרמן בתור ילד?
מי ללא רץ קדימה- אחרי שסיים לראות את אחד הסרטים- עם האגרוף פשוט לפניו, מדמיין שהוא עף מעל העיר?
המנגינה של הסרטים (עם כריסטופר ריב, כמובן) חקוקה לי במוח. מספיקים שלושה צלילים כדי לזהות אותה; אם כי יש דימיון מסוים למנגינה של "star wars"- אבל נעזוב את זה עכשיו.
הנה דיאלוג קצר מתוך סופרמן 2. זה הדיאלוג שבין סופרמן/קלארק קנט ללויס, דקה אחרי שהיא גילתה את הזהות האמיתי שלו. ולמי שלא מזהה אותו- זה לא מפליא, הדיאלוג נמצא בגירסה הבמאי הפחות מוכרת של הסרט:

לויס: בטח קשה להיות קלארק קנט, נכון?
סופרמן: לא. לא, אני באמת... באמת נהנה מזה לפעמים.
           למרות שלפעמים אני עושה מעצמי אידיוט.
           אבל, את יודעת, אם לא הוא מעולם לא הייתי פוגש אותך.
-אבל הוא אתה!
 זה די מבלבל...
-לא בשבילי.
בפעם הראשונה בחיי, הכל ברור.


למען האמת, סרט רוחני להפליא. ואני לא מתייחס בכלל כרגע לכל הקטע של אבא ובן שיש בכל הסיפור הזה של סופרמן, ועל הצורך שלו לברוח מתפקיד שהוטל עליו מראש (להיות המציל של האנושות) ואיך שהוא מתמודד עם מערכת הציפיות הזו. אני מתייחס רק לקטע של סופרמן והאלטר-אגו שלו (קלארק קנט) שהוא שם על עצמו כשהוא נמצא בין בני האדם הרגילים.

כולנו סופרמן

קראתי פעם איפשהוא השוואה בין סופרמן לשאר גיבורי העל- ספיידרמן, באטמן, כאלה. ההבדל, אמר מי שכתב את המאמר , הוא שסופרמן הוא בן אלמוות (כמעט), לא משתנה, בעל כוחות שנדמים כאינסופיים; החבר'ה האחרים הם יותר אנושיים, יש להם בעיות של בני אדם רגילים, ולחלקם (באטמן) יש ממש הפרעות אישיות. בגלל זה יותר קל לנו להזדהות עם האחרונים ולא עם סופרמן. למעשה, סופרמן הוא לא אנושי וכל האחרים כן- וזה מה שעושה אותו שונה כל כך מכל האחרים.

אבל יש גם דרך אחרת להסתכל על כל העניין.

כי במקום מסוים, כולנו סופרמן. לכל אחד מאיתנו יש את המסיכה שלנו, ה(אלטר)אגו שמולבש עלינו, מלווה אותנו לכל מקום. ההבדל בינינו לבין סופרמן הוא שהוא יכול לשים אותו בצד כשהוא רוצה, ליצור קשר עם אנשים בלי ההפרדה הזו בינו לבינם.
בכולנו יש חלק שנדמה כאילו שבא מכוכב אחר, שלא ממש שייך לעולם הזה, וחלק שהתלבש עלינו כאן, על הכוכב הזה.
יש דברים שאנשים עושים לפעמים שבכלל לא ברור מאיפה הם באים. איזה יכולות מדהימות, ואני לא מדבר כרגע על כוח פיזי או על לעוף בשמיים. אני מדבר על דברים הרבה יותר פשוטים, ובגלל זה- יש בהם הרבה יותר עומק: לבוא ולומר מה אני רוצה. לבדוק מה מרגיש לי נכון וטוב ברגע מסוים- וללכת עם זה. לא לעשות דברים רק כדי למצוא חן בעיני אחרים. להיות מסוגל להישאר במצב לא נעים, ולא לברוח למקום אחר. הרשימה ארוכה, ואני בטוח שכל אחד יכול להוסיף עליה משלו.
כשאנחנו עושים דברים, ולא הראש או הרגש שלנו- אנחנו סופרמן. אנחנו יכולים לדעת מה אנשים חושבים, לעשות דברים שלא חשבנו מראש שנוכל, אנחנו יודעים דברים שמעולם לא למדנו. סופרמן.

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©