כרטיס אישי

חגית אלמקייס

מנחה סדנאות "מסע במילים" ומלווה תהליכי שינוי והתפתחות באמצעות כתיבה אינטואיטיבית וביבליותרפיה.
כותבת כדרך חיים. עיתונאית וצלמת.

לפייסבוק שלי

שתף

חגית אלמקייס

הרהורים של שליטה

04.12.09

שליטה. מילה מפחידה.

לאבד את השליטה. מפחיד עוד יותר.

תמיד חייב לדעת מה יהיה. מה קורה. מה יקרה. מה הצעד הבא. שלא אפספס את צעדיי שלי. שלא איעלם בתוך ההמולה. זה חשוב נורא. מה לפני. מה אחרי. איפה אני בתוך כל זה. בטוח. מתוכנן. יציב. ופתאום משעמם. משעמם. משעמם.

משהו לא עובד שם במקום של השליטה. אם הכל עובד כמו שאני רוצה ומתוכננת, אני שואלת את עצמי, מאיפה בדיוק תגיע ההפתעה. כמה חיים יש באמת במקום של ההכרה המוחלטת והידיעה הבטוחה?

כשאני חושבת על שליטה, אני נזכרת בריקוד. המקום בו אני משחררת. מאבדת את השליטה. מתמסרת למוסיקה. לקצב. לצלילים. למה שבא. נותנת לגוף ללכת לפי התחושה. לקצב לחדור לתוכי, להוביל אותי, להוליך אותי למקומות לא ידועים, לא ברורים, להיסחף מתוך העוצמה, מתוך חוסר ידיעה, כמו ילדה קטנה, לסמוך על הדרך שתיקח אותי אליה. שתפתיע אותי.

ורגע אחד זה קורה לפעמים. הראש מתערב, כאילו חוזר לפעילות יתר, מגביל את צעדיי, חושש מפני נפילה, מאט את הקצב, ואז אני מרגישה את הכבדות, את הצעדים המשתבשים, את הקצב מואט, מחושב, מסורבל. עוצר. תוקע. ולרגע אחד אני מרגישה שאיבדתי את הרגע. את החשק לרקוד.

אבל הגוף לא מוותר. הוא אומר את דברו, גורר אותי שוב בהתרגשות לנוע בלי הגבלה, בלי מחסומים, משחרר את הרצון ללכת בדרך המוכרת, הנוחה, הידועה.

ואני מוותרת. עוצמת עיניים ושוב מתמסרת. זה רק ריקוד, אני אומרת ומסתחררת. אם אפול, לא נורא. תוך כדי חיפוש, תוך כדי תנועה, אני מוצאת את המקום חסר הרסן, משוחרר, נטול ציפיות, נטול אמירה, כזה שזורם מתוך מעמקי הבטן, כזה שלא מתיימר לעשות את התנועה הנכונה, ברגע הנכון, בזמן הנכון.

אני מגלה אותו בתוכי. מקום מלא תשוקה.

בדיוק במקום הזה אני משוחררת. אני חיה. חסרת שליטה, אבל בעצם שולטת על כל תנועה ותנועה. מרגישה את הגוף שלי בנוכחות מלאה. סומכת עליו שלא יבגוד בי. זורמת כמו מעיין, מימית ורכה, מלאת עוצמה, קשובה לקצב, מחוברת לכל תנועה בדיוק ברגע ההווה. נטולת ידיעה, אך מלאת הכרה. הכרה ברורה שלא אפול, בדיוק בזכות העובדה שאני חסרת שליטה.  

ומהמקום הזה, פתאום עלתה בי באחת הידיעה: הרגע המתמסר, המרשה, המאפשר, חסר השליטה, הוא המקום בו אני יודעת מבפנים, בלי להתאמץ, ללכת בדיוק את הצעד הבא.שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
11/12/09 20:33
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©