כרטיס אישי

עדן פלד

עדן פלד מטפלת פסיכותרפיה הוליסטית, מרצה לצמחי מרפא ולפילוסופיה רוחנית "חוכמת הלב" של מרכז "תודעה".
[email protected]

אתר הבית שלי

0587496222

שתף

עדן פלד

"מעגל אבנים " - על הנהגה נשית

26.12.09

 "מעגל אבנים/ ג'ון דאר למברט" הוא רומן קדמוני על הנהגה נשית, שמפיח בך תקווה מתוך עומקה של האמונה בכוחה של "אמא", זו הבוראת כל.

 

כשאתה לומד, וחי על ספרות מקצועית, מעטים הספרים שאתה מרשה לעצמך לקרוא, ש"אין בהם תועלת"... אבל כל תולעת ספרים אמיתית, ואני אחת מהן, ...SORRY, אינה יכולה לסיים חודש בלי פרוזה אחת למרפא, לפחות.

התגלגל אלי הספר "מעגל אבנים", אותו השאלתי מהספרייה שלנו. לא ספרים רבים משאירים אותי פעורת פה, לנוכח רומן התנהגותי אנושי שכזה, והספר הזה, עשה זאת בגדול.  

הספר מספר על מסורת ארוכת שנים, מימי האדם הקדמון, עוד לפני התקופה החקלאית, של הנהגה נשית על ידי נשים חכמות ומרפאות בשם "זינה". רפואת הצמחים, ככלי הבלתי נפרד כישוריהן, אומנות ליקוט המזון, הגישה אל ההבנה המגדרית, ההבדלים והאיכויות של הגברים והנשים, אומנות הענקת החיים על,ידי האישה, בהתבוננות על ההריון והלידה, והמקסים מכל בספר, הגישה אל ההזדווגות כאקט עם פנים מגוונות, בעל אופי חברתי, אישי, רגשי וכראייה לעתיד, ללא ידיעה על הקשר להולדת צאצאים. 

 

השבטים הנודדים, שעברו ממקום פורה למשנהו, לפי חילופי העונות, טיב הקרקע, וההגנה מפני חיות הטרף, ובהמשך, מפני שבטים פרועים, גילו לאורך ההיסטוריה את העולם שאנו מכירים כיום, את האש והדלקתה על ידי אבני הצור, אומנות הציד וכלי הנשק לשם כך, האפשרויות ללידה, והניתוח הקיסרי, ועוד ועוד.

הכל לפי התבוננות בבעלי החיים, בטבע, וראיית הנולד מתוך התנסות אישית.

הנהגה נשית, שאינה מחקה הנהגה גברית, הינה נדירה בעולמנו, כמו גם בספרות, באורח סמלי. הנהגה נשית הרואה את הנולד, מכילה את הפרטים בקבוצה ואת רגשותיהם, מתוך הבנה מגדרית של ההבדלים, וההשלמה של אנרגיה גברית ואנרגיה נשית.

 

המנהיגה הנשית, מצליחה לרסן את תוקפנותם המולדת של הגברים, על ידי הפנייתה אל הציד למען מזון, ואל ההזדווגות עם הנשים. התוקפנות שאינה מרוסנת, עלולה להיות מופנית אל אדם אחר, ואל אישה בפרט, החלשה מבחינה פיזית, יותר מהגבר, מה שיוגדר כאלימות לשמה.

ככל שסודן של הנשים החכמות על הבאת ילדים אל העולם והענקת החיים נשמר, כך יכלו להנהיג בחכמה, ובתוואי אמונה גדולה ב"אמא", היא זו הבוראת כל, המעניקה חיים, המכילה את הפן של "אמא אדמה", אך שמימית ונישאת יותר, מכילה כל והיא הכל. דומה לאלוהות שאנו מאמינים בה.

סוד זה, בנוגע לשיתוף הגבר בהבאת הילדים, זריעת הזרע בגופה של האישה ומתנת ההתעברות, נראים לעין בלתי מיומנת, כסוג של חוזק גברי. לא כך, לפי האמונה, כי הרי "אמא" מעניקה את החיים לילד הנובט ברחמה של אישה. כשסוד זה מתגלה לגברים, מתחילה ההתנהגות הרומסת, והמפקיעה את אורה של "אמא" מההתעברות, ומתחילה ליצור עולם (או למנוע יצירת עולם) בו הגבר שולט בחיים, גם אם רק למראית עין. עולם רווי כאב וקושי, מלחמה ואלימות.

 

ההנהגה הנשית בספר, מגיעה להזכיר לנו את יכולתה של האישה להכיל ולתת מקום לגבר להיות, להתממש, ולשפוע את אורו, בעשיית מרחב בכבוד ובאהבה.

אפשר רק לציין כי אכן, לפי המדע, התקופה המטריאכלית הסתיימה לפני כ12,000 שנה, ונהפכה לשליטה פטריאכלית.  כמו-כן, אומרים כי האדם עבר אבולוציה מוגברת בשלב זה, ונהפך דומה יותר למה שהוא היום.

 

הספר מסתיים בחזון מפיח תקווה לימים טובים, כשבהתגלות האחרונה של "אמא" היא מספרת לזינה, האישה החכמה, כי לאחר תקופה של אלימות והרס של הארץ, תבוא בהדרגה תקופה חדשה, בה יאמינו האנשים יותר ויותר ב"אמא" בסודותיה, וישמרו את אדמתה, את הטבע, מתוך אהבה לשמיה ולבריאה המופלאה. הסודות שיעברו מדור לדור בין הנשים החכמות, יגיע יומם להתגלות ולהיות נחלת הכלל. ונראה לי שהיום הזה הגיע...

 

 

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©