כרטיס אישי

פבקה קציר

בעלת תואר מאסטר ומדעים (cos) בתטא הילינג - מטפלת ומורה לשיטה. 
www.lotus-center.co.il

[email protected]

שתף

פבקה קציר

היינו עוברים וזה היה מזמן.

04.02.10
במסע שלנו לחיבור עם עצמנו, לריפוי ולאהבה עצמית, כולנו עוברים דרך העבר שלנו. אנחנו בוחנים את הילדות, מאשימים את ההורים, סולחים ומשלימים, מטיילים דרך מערכות היחסים ומפיקים לקחים, אנחנו מרחיקים אפילו עד לגלגולים קודמים, כדי לגלות כאבים עתיקים ולפתור דפוסים עקשניים במיוחד. אבל יש פרק זמן בעברנו שהוא נסתר מעט, נחבא אל הכלים- הזמן בו היינו עוברים.
 
כעוברים ברחם אימנו אנחנו עדיין לא חלק מהחיים בעולם הסבוך הזה. כביכול איננו מעורבבים איתו, לכאורה אנחנו לא נמצאים במערכות יחסים ואיש לא יכול לפגוע בנו. תקופה זאת נתפסת בעיננו כזמן מחוץ לזמן, לעיתים היא אפילו מושא לגעגוע למקום בו היינו מוגנים, מוצפנים בחום ובאחדות, ללא כל דאגה. תפיסה זאת נכונה רק חלקית.
 
כעוברים אנחנו מחוברים לאימנו באופן מוחלט. אנחנו ניזונים מהמזון והשתיה שהיא צורכת, מהדם שלה, אבל הרבה יותר מזה- בחיבור הזה אנחנו ניזונים מהמחשבות שלה, מהרגשות שלה, מהתחושות הפיזיות שהיא חווה, לטוב ולרע. מחשבותיה ורגשותיה כלפינו, כלפי עצמה והסביבה מטביעים עלינו חותם עמוק ומלמדים אותנו אמונות יסוד שילוו אותנו מכאן והלאה וישפיעו על האופן בו אנחנו רואים את המציאות ואפילו יוצרים אותה.
 
מחשבות ורגשות תמימים של אם צעירה שנכנסה להיריון ללא תכנון, או בניגוד לרצונה, עלולים להפוך בעובר לתוכנות פנימיות כמו "אני טעות", "לא הייתי צריך להיוולד", "אני לא רצוי". כאבה וכעסה של אם שננטשה על ידי הגבר בזמן קריטי זה, יכולים להפוך לכאבו של העובר, לדפוסי מחשבה על גברים, או לאמונות כמו "העולם אכזר", "החיים קשים" ועוד. פחדיה של האם הופכים פעמים רבות לפחדיו של העובר, או לתוכנות המגיבות לפחדים אלו.
 
דומגא מעניינת הוא סיפורה של מטופלת אחת, שמאז ילדותה הייתה שמנה מאוד. היא הגיעה אלי לטיפול אחרי שכבר רזתה משמעותית ומסיבות אחרות לגמרי, אבל בתהליך הריפוי עברנו דרך פן זה בחייה שהשפיע עליה רבות. אחד הדברים שהסתברו הוא שכבר בהיות המטופלת ברחם, דאגה אמה מאוד אם העוברית שלה תאכל "טוב", וזאת משום שילדה הראשון היה בעייתי באופן קיצוני והיה אפילו מקיא את האוכל שהייתה מאכילה אותו (ולא מדובר בפליטה של תינוק). פחד זה של האם יצר אצל העוברית תגובה בצורת האמונה "אני חייבת להיות שמנה", אמונה שיצרה עבורה בהמשך מציאות ממשית מאוד, בעזרתם האדיבה של גורמים נוספים כמובן.
 
כשיישמנו עליה את אחת הטכניקות האהובות עלי בתטא הילינג, הנקראת ריפוי עוברי, ראיתי תוכנות מסויימות נשלפות, ביניהן אותה אמונה וגם צורת מחשבה נוספת שמצאנו באותו הטיפול- "אני שמנה" (דימוי שהיה קיים על אף שכבר זמן רב היא בעצם אישה במשקל ממוצע למדי). כשבדקנו שוב בבדיקת שריר קינסיולוגית ראינו שאכן, אמונות אלו כבר לא קיימות בתת המודע שלה!
 
כל אם אנושית חווה מחשבות או רגשות שליליים בתשעת חודשי ההריון, ברמה כזאת או אחרת. לאלו יש השפעות ארוכות טווח, מפתיעות לפעמים, על תת המודע שלנו. החדשות הטובות הן שניתן "לתקן" את ההשפעות הללו. בחיבור לגלי תטא (אותם גלי המוח בהם משתמשים בהיפנוזה, למשל) ולאנרגיית הבריאה, אנחנו יכולים לנקות טראומות ופחדים, לשלוף תוכנות מזיקות וחוסמות ולהטמיע רגשות של בטחון ואהבה, כל זאת בפשטות ובחן המאפיינים את העבודה בשיטת תטא הילינג.
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©