כרטיס אישי

שתף

מה למדתי בבית הספר היום?

10.03.10
אתמול הייתי בבית הספר. מה שאני עושה במסגרת הפעילות שלי ב"אני יכול המיזם" הוא בעיקר לימוד. אני לומד איך עושים חינוך אחר ועושה זאת במגוון אופנים.

אתמול, יצאתי, עם עוד חברים ושותפים למיזם לביקור בבית הספר "גבעול" שבגבעת אולגה. זה הביקור השלישי שלנו במסגרות שונות שהגדרנו אותם כמעוררי השראה עבורנו.

גבעת אולגה של היום, שונה מזו של אתמול, אבל עדיין ניכרת בה דלות קשה. נסעתי בעקבות הכתובת ו...אין. לא רואה שום דבר שמזכיר בית ספר. שואל אנשים ו...כלום. בעוד אני מתקדם עם הקטנוע, הבחנתי באיזה שלט קטן תלוי בקומה שניה.

עמדתי שם נדהם. פשוט לא האמנתי למראה עיני. עליבות, פשוט עלוב. אין שום דרך אמיתית לתאר את מראה העיניים. עמדו לי דמעות בעיניים. אלה הילדים שלי לומדים שם, הילדים שלכם. לא ילדים של אחרים. הילדים שלנו! הדבר הכי חשוב בעולם. זה מה שראוי להם?! העיניים רואות והמוח שלי אשכרה מסרב לקלוט.

מה אפשר ללמוד על מדינה שמאפשרת לדבר הכי חשוב בעולם, ללמוד במן דבר כזה?! זו הזנחה של עשרות שנים. מתי קרה שאיבדנו את הדרך? מתי קרה ששכחנו מה חשוב באמת?

ואין לזה שום קשר לכסף. זה לחלוטין לא ענין של תקציב. רק מנהיגות, ערכים. אני פשוט לא מאמין שאני חי במדינה שמאפשרת לזה לקרות. לא מאמין.

עד כאן על הקנקן, ועכשיו על קצת מה שבתוכו. מי שמוביל את המסגרת הוא יריב יערי. מנהיג, ותלמיד ענק בפקולטה של החיים, שבשנים האחרונות למד איך עושים חינוך אחר. קיבל מהעירייה מבנה של בית ספר שנסגר, ויצק תוכן חינוכי חדש עם אנשים חדשים. התוצאה, היא מסגרת מעוררת השראה. המאפשרת למורים לבוא לידי ביטוי, להוביל, להשאיר חותם. ומורים המאפשרים זאת לתלמידים. מסגרת שמותירה חותם דרמטי על השכונה, שמושכת אליה תלמידים מכל האזור.

ומה הדבר החושב ביותר שלמדתי? שאפשר לעשות משהו אחר לגמרי. משהו שמאפשר למשתתפים בו ללמוד איך להפיק את המיטב שבהם, וזה לחלוטין לא ענין של כסף. רק מנהיגות, מעוף, חזון, יצירתיות, אומץ.

בהוקרה והערכה
רובי שטיינר
אימון אישי  ואימון עסקי להגשמה עצמית ולתוצאות יוצאות דופן

2010 היא שנה של פריצת דרך בעשייה החינוכית בארץ. זו שנה שבה מסה קריטית של אנשים מצוינים משלבת ידיים יחד כדי ליצור משהו אחר. לא מחכים עוד למשרד החינוך.
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©