כרטיס אישי

פבקה קציר

בעלת תואר מאסטר ומדעים (cos) בתטא הילינג - מטפלת ומורה לשיטה. 
www.lotus-center.co.il

[email protected]

שתף

פבקה קציר

והתקף האסטמה – מה הוא אומר?

21.03.10
השבוע עברתי מסע מופלא עם אחת מהמטופלות שלי. היא עברה בימי החום האחרונים התקף אסטמה, אחרי זמן רב שלא חוותה התקף. שיחקתי איתה משחק תפקידים קטן בכדי לברר מהו ההתקף הזה ולמה הוא פוקד אותה, ב"משחק" הייתי אני במקומה והיא דיברה בשם ההתקף. שאלתי אותו למה הוא פוקד אותה, מה הוא מנסה לומר לה, מה התפקיד שלו? שהרי הוא חלק ממנה ולא באמת משהו חיצוני כפי שאנחנו נוטים לפעמים לראות זאת.

התגלית שגילינו יחד הייתה פשוט מרתקת! התקפי האסטמה החלו אצלה כילדה, אחרי שחוותה שריפה בבית כשהיתה לבד עם אחיה הקטנים. על אחריותה נפלה ההצלה שלהם והיא עמדה בה, אבל את רגשותיה- את הפחד, הלחץ והמחנק היא לא חלקה. היא לא יכלה לדבר עליהם עם אף אחד ושמרה אותם בפנים. אז הגיעו ההתקפים. הם סיפרו במקומה את מה שלא הצליחה לומר במילים- שהיא נחנקת, שאין לה אויר, שהיא לבד. להתקפים היו ההורים חייבים להקשיב, הם היו חייבים להתייחס, על אף שבדיוק כמוה הוריה לא הבינו מה הם אומרים.

מאז חזרו ההתקפים בכל פעם שהיא הרגישה לחוצה, מפוחדת, בודדה. כי בכל פעם שהרגישה כך היא שמרה זאת לעצמה, היא תמיד שמרה על החיוך למען הסביבה- הבעל, הילדים, ההורים. במפגש הזה ביננו היא הבינה שההתקף הזה הוא חבר שבא לספר את הסיפור שלה במקומה, הוא היחיד שידע באמת מה היא מרגישה, מה היא מסתירה.

אחרי ההבנה הזאת יכולנו להודות להתקף האסטמה באהבה, לשחרר אותו מתפקידו וללמד אותה שהיא כבר "ילדה גדולה" ויכולה (אפילו צריכה) לספר את הסיפור שלה בעצמה. יכולנו לשחרר אותה מהכבלים להתקפים ולשלוף ממנה את האמונה השגויה שיש לה אסטמה, היא הרי כבר שנים מסתובבת בלי משאף, אבל עדיין מאמינה. ויכולנו להביא חמלה וסליחה לחלק הזה שבה.

יכולנו גם לראות יחד את הפרספקטיבה המדהימה- שלכל דבר בתוכנו, גם כאב, מטרד פיזי, או מחלה, יש תפקיד. לכל דבר בתוכנו יש סיפור לספר לנו, אם נלמד להקשיב להם נבין כל-כך הרבה על עצמנו ואפילו על הפעולות הנדרשות מאיתנו. הפרספקטיבה הזאת משנה לגמרי את מערכת היחסים שלנו עם הגוף שלנו וכל מה שמתרחש בו, כי גם הוא, על כל מכאוביו ובעיותיו, חלק בילתי נפרד מהמסע שלנו לגילוי עצמי, לריפוי ולהגשמה.

באור ובאהבה,
פבקה קציר
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
18/05/10 09:31
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©