כרטיס אישי

ורד פלד

משפטנית ומגשרת, ומדריכה מוסמכת Certified Facilitator של הארגון הבינלאומי של ביירון קייטי לשיטת העבודה
[email protected]

שתף

ורד פלד

זוגיות עובדת - יציאה למסע של 365 יום

28.03.10


זוגיות עובדת - הבלוג של ורד פלד


ביום שישי האחרון צפיתי בסרט ג'ולי וג'וליה , למי שלא צפה בו אז בקצרה מדובר על בחורה שכתבה בעברה ספר שכרגע מתוסכלת מן המשרה המשמימה בה היא עובדת ומחליטה לכתוב בלוג על מנת למצוא משמעות כלשהי בחייה. היא מחליטה לכתוב את הבלוג שלה על ספר בישול מכיון שקשה לה להתמיד היא מחליטה שבמשך שנה היא מבשלת את כל המתכונים באחד מספרי הבישול האהובים עליה וכל יום מדווחת בבלוג שלה על החוויות שלה בבישול היומי היא מתחייבת לעשות זאת במשך שנה 365 יום.


צפיתי בסרט לבדי ביום שישי בערב אחרי שאריק בעלי נרדם ומשהו בו מאוד נגע בי, גם אני רוצה כבר הרבה זמן לכתוב בלוג ובצורה סדירה, גם לי לפעמים קשה להתמיד בדברים, נראה לי שזהו אבל זה היה מספיק על מנת להביא אותי להחלטה לכתוב את הבלוג הזה החלטתי שבמשך השנה הקרובה במשך 365 הימים הקרובים אני הולכת לחקור כל יום מחשבה כל יום לעשות את ה"עבודה" בהקלדה ולשתף בבלוג שלי בתובנות ודברים אחרים שעולים בי בעקבות החקירות.


בהתחלה חשבתי כמו שאני בדר"כ עושה שאחקור כל יום את המחשבה שמציקה לי ועולה לי באותו הרגע, אבל אז חשבתי שוב, נראה לי שיש משמעות גדולה ל"עבודה" לאורך זמן על נושא חשוב ומהותי בחייך , זה הניסיון שלי ב"עבודה" עם אנשים.


החלטתי בשנה הקרובה לחקור את המחשבות שיש לי על אריק בעלי. וברוך השם עם שלושה ילדים יונתן בן שנתיים וחצי ועידו וזוהר בני שבעה חודשים , אחרי ארבע וחצי שנות נישואין וניהול עסק ביחד נראה לי שבטוח יש לי מחשבות לשנה.


כמובן שעולות בי מחשבות לפעמים שהזוגיות שלי לא עובדת , אז החלטתי השנה דרך החקירות הללו לחיות את ההיפוך וזהו גם שם הבלוג זוגיות עובדת.

שיתוף אישי מאריק פלד : הופתעתי שמחתי והתרגשתי כשורד לקחה על עצמה מחויבות אמיצה זו. ורד לא הייתה בטוחה אם לפרסם בלוג זה ברבים אחרי הכל הוא נוגע גם לי ולמשפחתנו באופן הכי אישי. לא רק זאת בלוג זה פותח יום יום בשיפוט או האשמה כלפי. לכן חשוב לי לומר שפרסום הבלוג הזה נעשה בהסכמתי המלאה ועידודי מתוך ההבנה שהחיים שלנו הם לא אישיים וזוגות רבים יוכלו להעזר ולקבל השראה מהתהליך העוצמתי שיעשה כאן. בלוג זה ימחיש בפניכם יום אחר יום את הסבל הנגרם מהויכוח עם המציאות ואת הטרנספורמציה שעושה תהליך העבודה של ביירון קייטי.


אז מה? אני פשוט אתחיל:


אחת המחשבות שחקרתי רבות לגבי אריק אבל עלתה לי חזק הבוקר היא : " שהוא מרחם על עצמו" כל פעם שכואב לו משהו וכרגע זה הגרון קצת והוא גם קצת מצונן הוא הופך בחוויה שלי למסכן וככזה זקוק לעזרתי ולרחמי עוד ילד לשלושה שכבר יש לי , תופעה מוכרת אצל דברים כנראה שאמורים לקבל אותה , להשלים איתה ולאהוב אותה אבל אני עדיין לא שם.אז כדאי שאתחיל מהיכן שאני נמצאת ממנה.

" אריק צריך להפסיק לרחם על עצמו"


האם זאת האמת?


כן.


האם אני יכולה לדעת בוודאות שזו האמת?


לא, אין לי מושג מה נכון בוודאות לי או לו, אני לא אלוהים.


כיצד אני מגיבה כאשר אני מאמינה למחשבה הזו ש"אריק צריך להפסיק לרחם על עצמו" ?


אני מתעצבנת אני חסרת סבלנות אליו, מתייחסת אליו כעוד משימה בחיים שלי כעוד משהו שצריך לטפל בו , אני מיואשת ממנו , מרגישה שאני לא יכולה לסמוך עליו אם הוא מתפרק לי מכאב קל בגרון וקצת צינון מה יהיה אם באמת יקרה משהו רציני?, אין לי כוח אליו וכל מה שאני רוצה זה למצוא איזשהו פתרון מהיר שיטפל בו ירגיע אותו ויסלק אותו מעלי,אני מזלזלת בו באותם רגעים ,מרגישה שהוא לא ממש גבר , סתם נמושה שמתפרק מכאב קטן, חושבת שהוא מפונק , ילד קטן, תינוק ובעיקר שהוא לא ממש רואה אותי ומבין שבמצבי הנוכחי ממש אין לי כוח לעוד תינוק.


אני כועסת על עצמי שבחרתי בו כבעלי, חושבת שאני אחת שעושה בחירות גרועות ולא לומדת מטעויות ,חושבת על עצמי שלא הייתי מספיק קשובה ועירנית מהתחלה לראות שהוא כזה ושלא מתאים לי לחיות עם מישהו כזה.


אני כועסת באותם רגעים על אמא שלו שפינקה אותו וגרמה לו להיות כזה תינוק, כועסת על כך שגידלה אותו כמו מלך ולכן הוא מתנהג ככזה כרגע רק שעכשיו אני צריכה לחיות עם זה ולא היא.


זה מחזיר אותי לילדות שלי שם אני חושבת חשבתי את המחשבה הזו על אחותי שבחוויה שלי ריחמה על עצמה כל פעם שרבנו , וזה קרה רוב הזמן, היא ריחמה על עצמה בחוויה שלי כל פעם שהשתמשתי בכוח פיזי - לא מתון נגדה ונגד הפה שלה שמבחינתי כאב יותר מכל מכה שאני נתתי. אבל היא מסכנה כי אני הרבצתי הפצעים של המילים שפצעו אותי עמוק לא נחשבים.


וזה מחזיר אותי למה שאני חושבת על אריק כרגע, מה הוא מתבכיין לי עכשיו על עצמו הוא לא רואה את הכאב שלי את העייפות שלי את כך שעדיין לא החלמתי מההריון המתיש שהיה לי, באותו רגע שאני חושבת שהוא צריך להפסיק לרחם על עצמו , אני חושבת שהכאב שלי לא נחשב , שאין לו מקום אצלו, אצל אריק ואולי בכלל וזה מאוד כואב לחשוב כך.


מי אהיה ללא המחשבה ש" אריק צריך להפסיק לרחם על עצמו" ?


שאלה קשה, כל כך ברור לי שזה מה שהוא צריך לעשות ובכל זאת אנסה לשאול את עצמי שוב?


אני חושבת שאני קודם כל באמת אקשיב לו , אקשיב למילים שהוא אומר ולאחר ההקשבה אקשיב לעצמי מה עובר עלי כרגע? ללא קשר למה שעובר עליו ופשוט אספר לו , לא כתגובה, לא כתחרות מי מסכן יותר אלא פשוט כשיתוף ואז אציע מה אני חושבת שניתן לעשות על מנת לעזור לו ואם גם אני לפי השיתוף שלי יכולה לקבל עזרה כלשהי אשאל אותו מה הוא מציע? אני ארגיש בשתפות איתו ללא המחשבה ולא במלחמה.


ללא המחשבה כאשר באמת אקשיב לו ארגיש שזה הדבר החשוב וכרגע אם אני לא יכולה לעזור לו , חוץ מלתת לו רעיונות כיצד לעזור לעצמו זה בסדר, זה בסדר שכרגע אני מטפלת בעצמי במשהו ולא יכולה לטפל בו.ממקום כזה לא ארגיש שהקושי שלו מבטל את הקושי שלי.


ללא המחשבה אני גם אראה שאם כרגע אני לא יכולה להכיל או להקשיב לקושי שלו זה בסדר ומותר לי להגיד לו את זה וזה עדיין לא אומר שהוא צריך להפסיק לרחם על עצמו, מותר לו לעשות את זה עם עצמו או עם מישהו אחר שכרגע פנוי להקשיב או לעזור.


ללא המחשבה הזו אני אהיה עם עצמי נוכחת עם עצמי ולא אעזוב את עצמי ואת תחושותי וצרכי ברגע שהוא יופיע בפני.


ללא המחשבה הזו אני רואה שאני מפסיקה לבטל את עצמי ואת הצרכים שלי באותו רגע שלאריק יש בעיה. אני מקשיבה אם אני יכולה ואם לא אני פשוט אומרת שאני לא פנויה לכך כרגע ואני עוזרת אם אני יכולה ואם לא רק מקשיבה ומציעה לו הצעות לפעולה.


היפוכים למחשבה:


"אריק לא צריך להפסיק לרחם על עצמו" או " אריק צריך להמשיך לרחם על עצמו" :


1. כנראה שזה מה שהוא צריך כרגע כי זה מה שהוא עושה , זו המציאות וכאשר אני חושבת אחרת אני סובלת, ואני לא מעוניינת לסבול.

2. על מנת שאני אראה באמת אם אני מסוגלת להשאר קשובה לעצמי גם כאשר הוא מרחם על עצמו, הוא צריך להמשיך לעשות זאת אני לא יכולה לבחון את זה בתאוריה.

3. בהתאם לדרך שבה גידלו אותו בהתאם לזה שהוא גבר בהתאם לכך שכנראה ההתבכיינות הזו היא חלק מההתמודדות שלו , הוא לא צריך להפסיק לרחם על עצמו."אני צריכה להפסיק לרחם על אריק" :


1. זה לא התפקיד שלי , זה העסק שלו, ואני צריכה להיות בעסק שלי.

2. אני צריכה להפסיק לרחם עליו כי אין לי אנרגיות לכך כרגע והוא ילד גדול והוא יסתדר גם בלי העזרה והרחמים שלי אליו.

3. כי אני צריכה להבין שהסדר הזה שבו אני פועלת הוא גם לא נכון עבורו. אם אני באמת רוצה לעזור למישהו אני קודם כל צריכה לטפל בעצמי על מנת שבאמת אוכל לתת ולעזור ולא קודם לעזור לו ולשכוח את עצמי ואז לכעוס עליו בגלל זה זו לא באמת עזרה ולא באמת נתינה."אני צריכה להפסיק לרחם על עצמי":


1. אני צריכה להפסיק להאמין שהחיים שלי קשים, יש הרבה אנשים בעולם שהחיים שלי עם כל האתגרים שבהם הם נופת צופים עבורם.

2. אני צריכה להפסיק לרחם על עצמי כי ברגע שאני מרחמת על עצמי אני מסירה מעצמי אחריות ,הופכת לקורבן וקורבנות הם אנשים מסוכנים ומסכנים ואני לא רוצה להיות במקום הזה.

3. אני צריכה להפסיק לרחם על עצמי אם אני רוצה ללמד את אריק כיצד להפסיק לרחם על עצמו אני יכולה לעשות זאת רק על ידי מתן מודל. להגיד לו שיפסיק לרחם על עצמו אני אומרת הרב בארבע וחצי שנים האחרונות וזה לא ממש עוזר.נפגש מחר , בחקירה הבאה של זוגיות עובדת

כאן בבלוג של נומיינד אפרסם בלוג שלי פעם בשבוע , מי שרוצה לקבל את הבלוג שלי באופן יומיומי יוכל להרשם בלינק הבא:

http://www.thework.co.il/default.asp?PageId=172שיהיה יום נפלא

ורד פלדשלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
29/03/10 23:11
05/04/10 11:03
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©