כרטיס אישי

שתף

האם אימון אישי זה מקצוע?

09.04.10
ממי אני בוחר ללמוד? שאלה קצרה עם תשובה קצרה. רק ממי שנמצא במקום אליו אני רוצה להגיע. אם עדיין לא הגעתי לשם, כנראה שבארגז הכלים שלי חסרים כמה כלים, שלאותו אדם אחר כבר יש.

אני בוחר ללמוד רק מאנשים שעמדו בהצלחה במבחן היחיד שהחיים יודעים לנפק, מבחן התוצאה. כזו שגם אני רוצה. לא כתבתי שאני בוחר ללמוד ממאמנים! בעיני כל אחד וכל אדם שהגיע למקומות שרוב האנשים לא, הוא בגדר מורה ומלמד ואני רוצה ללמוד ממנו.

העובדה שלאדם יש תעודת מאמן היא לחלוטין חסרת משמעות בעיני. אימון  אישי הוא בעיני רק כלי שרת, אחד מיני רבים שנועד לשרת את המבחן היחיד שהחיים מכירים, מבחן התוצאה.

אם אני לא יודע לייצר בחיי תוצאות, מה אני מבקש ללמד? אם אני הולך לעבודה ולא חי הגשמה, אם אני חי בהישרדות ולא ברווחה, אם אין לי זוגיות שיש בה חברות ותשוקה או הורות שיש בה חום ואהבה. אם לא ייצרתי בחיי שום תוצאה, עוד לא נולדה התעודה שתסמיך אותי להיות מאמן!

יותר מידי מאמנים, הדבר היחיד שיש להם להתגאות בו היא התעודה. יותר מידי אנשים הולכים ללמוד אימון "כדי לעזור לאחרים" מבלי שלמדו קודם לעזור לעצמם. מי שעוסק באימון, מבלי שקודם למד איך לייצר בחייו תוצאות משמעותיות, הוא בעיני שרלטן, ולא משנה כמה תעודות מונחות בארונו. אני פוגש הרבה כאלה.

מנקודת המבט הפרטית שלי, אימון  אישי הוא לא מקצוע אלא כלי. הוא ממש לא נחלתם הבלעדית של מאמנים, אלא בראש ובראשונה נחלתם של אנשים מעוררי השראה. כאלה שצעדו בעקבות חזון, הרבה לפני שידעו ללמד אותו בבתי הספר לאימון. הוא נחלתם של אלו שידעו לייצר תוצאות יוצאות דופן. באופן מפתיע הם מעולם לא למדו אימון.

בהוקרה והערכה
רובי שטיינר
אימון אישי ואימון עסקי  להגשמה עצמית ולתוצאות יוצאות דופן


שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
15/04/10 12:46
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©