כרטיס אישי

שרן אלרן

מודט מקצועי בדימוס ואמן קרמי בהתהוות.

www.sharanelran.com

[email protected]

שתף

שרן אלרן

"קיימת סיבה לסבל והיא השתוקקות"

10.04.10

"קיימת סיבה לסבל והיא השתוקקות"
(גוטאמה סידהרתא, הבודהא, הודו, ממש מזמן)

עיר גדולה בכל מקום בעולם בנויה על מליוני אנשים משתוקקים במיוחד. עיר גדולה כמו ניו יורק מלאה באנשים שחולמים ומלאה באנשים ש"עשו את זה" וגורמים לחולמים ולמשתוקקים להשתוקק עוד יותר. ואפילו שהבודהא לא דמיין לעצמו מקום כמו ניו יורק או תל אביב או כל כרך גדול מודרני הוא הבין כבר אז כמה כאב כרוך בזה.

אישית אני לא מאלו שמחפשים את ההארה, למעשה לרצות להיות מואר היא בעיני השתוקקות גורמת סבל לא פחות מלרצות להיות מליונר או שחקן קולנוע. כלומר אני לא באמת מחפש את ביטול הסבל האולטימטיבי בחיים שלי. אני רק מחפש את המקום שבו הסבל הוא לא מה שמכתיב לי את סדר היום, אלא רק עוד אספקט של החיים שלי. אני מנסה להכיל את הסבל שלי, את הקשיים שאני נתקל בהם כל יום, את הדרמות הרגשיות המטופשות שלי.

ובעיקר אני מנסה שלא לכעוס על עצמי רק בגלל שאני בדרמות רגשיות מטופשות. אני לא כועס על עצמי בגלל שאני דואג, או בגלל שאני נעלב העולם מלא בדברים מדאיגים ובאנשים מעליבים, למה שזה לא ישפיע עלי? מדיטציה עוזרת להתמודד עם זה, טיפול פסיכולוגי, ואהבה. אבל ביני לבין עצמי אני מנסה לקבל את העובדה שלמרות כל הטוב אני חווה הרבה פעמים את החיים כדבר קשה ומסובך ומלא באיומים. כמו פולנייה טובה אני סובל בשקט, שלא כמו פולנייה טובה אני גם מודה על הטוב.

העיר הזו שבה אני חי, מעצימה הרבה מהדאגות שלי, מעצימה מאוד את ההשתוקקויות שלי ומצד שני מזינה את היוצר שבי, את האהבה שבי אפילו. ועכשיו איכשהו לקראת העזיבה שלי כאן אני מתחיל לעשות סיכומים ביני לביני ,ומנסה להבין אם אני במקום מאוזן או במדרון החלקלק. את התשובה אני לא באמת יודע, אבל ברור לי שאני משלם מחיר על החיים כאן והוא לא רק מתבטא בשכר דירה גבוה.

השבוע גל חום עבר על העיר, ונפגשתי עם חבר לשתות בירה באמצע היום, הוא אמר לי משהו שהדאיג אותי מאוד, ובדרך חזרה הביתה נוסע שיצא ממונית הפיל אותי מהאופניים היישר אל הג'יפה של השדרה השמינית... המעבר מתחושה של שכרון חושים אביבי לפקעת עצבים חבולה ברחוב מטונף היתה מהירה וכואבת. קמתי הרכבתי מחדש את עצמי ואת האופניים ונסעתי הביתה להמשיך את ההתמודדות בשקט יחסי.

שרן

מודטי כל העולם- האביב!

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
12/04/10 18:45
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©