כרטיס אישי

שרן אלרן

מודט מקצועי בדימוס ואמן קרמי בהתהוות.

www.sharanelran.com

[email protected]

שתף

שרן אלרן

שינוי זה הדבר היחיד הקבוע

16.04.10
"שינוי זה הדבר היחיד הקבוע"
(מישהו, שם שם)

בימים האחרונים ארזתי את הסטודיו. אתמול פרקתי את כל הארגזים האלו במחנה הקיץ שבו אני עובד, במחנה הקיץ שלי גם. עזבתי את העיר וחזרתי ליער. ורק כשאני כותב את זה אני שם לב שיער ועיר מורכבות מאותן אותיות רק בסדר אחר. ועכשיו כשאני כאן עוד פחות מ24 שעות, הכל נראה כמו התחלה חדשה ולבלוב ושקט. ומהעיר מגיעים אלי כל מיני אימיילים עם הודעות על צרות ותקלות ובעיות.

נראה כאילו ביער מצוי השקט ובעיר הרעש. אבל מנסיוני אני יודע שהרעש שלי בא איתי לכל מקום והמקום השליו הזה עכשיו יתמלא לאט לאט ברעשים משלו, והפרעות ותסכולים וזו האחריות שלי לדאוג למצוא בו את השקט שלי. בינתיים, אני מתרגל למקום החדשמוכר. מן תחושה של בית שחזרתי אליו, למרות שזה לא ממש בית.

הניוזלטר הזה יישלח מוקדם בגלל יום הזיכרון ויום העצמאות, ואני מוצא את עצמי מתעסק ביום הזיכרון פתאום מזוית חדשה לי. באיזה בלוג באינטרנט מישהי כתבה על הזיכרונות שלה כחיילת מנבטיה והזכירה שם את אבא שלי, ובמגיבים מישהו כתב עליו גם. לשניהם היו זכרונות מאוד חזקים ממנו ומאוד טובים. קראתי את זה אתמול בלילה, וזה די הדהים אותי. אני חי בשיכחה מתמדת, לא זוכר פרצופים ואנשים, לא זוכר סרטים שראיתי, או מה כתוב בספרים שקראתי, אני לא זוכר כמעט כלום וגם לא את אבא שלי כל כך.

הוא כבר מת יותר מ25 שנה, וחוץ מזכרון פורמלי (טקסים ותמונות וכאלו) נותרו לי ממנו רק שבבים של זכרון, קצות חוט של הרגשות, וכנראה הרבה תת מודע מתפתל מכאבים. פתאום לקרוא עליו מה שאנשים זרים לי כותבים אחרי כל כך הרבה שנים היה מן רגע של שוק קטן בשבילי. רגע של הכרה עד כמה אני חי בלי להיות מסוגל להיות בקשר עם העבר שלי.

זו שיכחה מאוד משחררת, יש לומר. בדרך כלל אני מאוד מברך עליה. ובכל זאת אתמול, איזה קצה חוט נחשף, האם אני לא באמת שוכח, רחמנא ליצלן אני מדחיקן! אני שוכח כרגע מכל האמור לעיל, חוזר ליער ולמבנים הקטנים שסביבי.
שבוע טוב
שרן
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
22/04/10 13:30
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©