כרטיס אישי

עדן פלד

עדן פלד מטפלת פסיכותרפיה הוליסטית, מרצה לצמחי מרפא ולפילוסופיה רוחנית "חוכמת הלב" של מרכז "תודעה".
[email protected]

אתר הבית שלי

0587496222

שתף

עדן פלד

לקדש את החיים

19.04.10
היום יום הזיכרון, ובערב חוגגים עצמאות, למדינה של יהודים, עם נבחר, שקם והחליט לחזור אל עבר מורשתו, ולהיות!

קבלתי במייל מאחי הגדול את הכתבה על בארי חזק ז"ל, בן הקיבוץ שלי, אפיקים, שהיה כשרון ספרותי, ובעיני, לב גדול ומרגיש. איש שקידש את החיים, וזכה להנות מהם.

אני נזכרת ברגעים מהילדות שלי, שהלכתי עם אבי ז"ל,  חיים פלד, לטקסי יום הזיכרון בקיבוץ, ובעיניו כאב וגעגוע אל חבר יקר, שאיבד.
שנים רבות אני הולכת בעולם, ולרגע כואבת את לכתו של אבי, וחוברת אל ליבו, שקשה היה לו לשאת את כאב העולם הזה, ודרכיו הלא ברורות. וכל העת הזאת, נשאתי ראשי מעלה בשאלה ובקשה, לדעת, להיות, למצוא תשובה.
כשאני שומעת על האיש היקר הזה, בארי חזק, ועל מילותיו, מלאות רגש ובקשה "אנא הגבר עוצמת אותותיך", שיר שגם ברי סחרוף הלחין וביצע, אני מסתכלת על זה כבקשה לשמיים ללא גבול שיתנו סימן שהכל בסדר, ושיש תקווה.

בסוף ימיו של אבי, ראיתי אותו בטקס הזכרון האחרון שנכח בו, קם ממיטתו, והכאב גדול, והולך וחולק כבוד, ובעיניו העצב. אולי לא ידע בעצמו את התשובה.
ואני מחבקת כבר שנים אותו ברגע הזה, רוצה להגיד לו שהחיים הם פלא, ושהכל לטוב הולך. והלוואי ויכולתי. אבל אני מתנחמת בכך שהוא כבר יודע. 
והחיים האלו מקודשים, וגם מי שהיה בהם לרגע, ועזב, היה כאן והתממש, וחי.

ואין דבר חזק מהחיים האלו, מיופיים, מהבריאה הזו, שמלאה בצבעים, ציפורים, פרפרים ואושר, וכדי למלא את החסר, אור נשפע וממלא את הלב.
החיים האלו נחווים ברגש, נחווים באהבה, ואין די בה, לעולם.

"נדמה היה לי כאילו הכל רץ לחבוק אותי. רגבי האדמה, הצמחים, הירדן הנשפך מתחת לרגלי, ההרים הנישאים ממערב, הגבעות החזקות של גשר, החרמון הלבן, הכנרת – כולם טמנו אותי בחיקם. רצתי אליהם, הייתי עצוב כמוהם ומאושר כמוהם". 

בכנרת הזו, שלחופה גדלתי, והתמלאתי אור חיים, ושמחה של ילדות, גדל גם האיש ההוא, וכתב את אהבתו אליה במילים.
גם אבי נשא את אימי לאישה ואמר לה כי הם הולכים לגור במקום הכי יפה בעולם. בין הרים סגולים וכתמי פריחות, ושדות המשורטטים כביד אמן, ידו של אלוהים גדול, נישא.
עוצמת החיים ניבטת מכל עבר, ובעולם של קסם אנחנו מתהלכים, כך שהלב יודע, החיים האלו, הם פלא.

כשראיתי את הכתבה והכרתי את האיש הזה קצת יותר, שמחתי לדעת כי אבי חלק את חייו עם אנשים מלאי רגש, ופתוחי לב, היודעים את סוד האושר.
והתרגשתי.
כי כפי שהיו אז הם חיים, כך גם אנחנו היום, ולא מוותרים, ולא מייפים, פשוט נהיים באור החיים, חיים את חיינו בפליאה, באהבה, בהתרגשות.
יהיה זכרם ברוך, ובאשר הם הלכו ונשאו פניהם מעלה באהבה וליבם מתנשא ברגש, כך גם אני מתחייבת להמשיך וללכת.
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©