כרטיס אישי

שרן אלרן

מודט מקצועי בדימוס ואמן קרמי בהתהוות.

www.sharanelran.com

[email protected]

שתף

שרן אלרן

בעיה גדולה

21.05.10

"בעיה גדולה יכולה לעיתים להיפתר על ידי חלוקתה לסדרת בעיות קטנות"
(אחד מהמרצים שלי,המחלקה לפיזיקה, בר אילן, שלהי המאה ה20)

לפני שנה, אולי שנה וחצי, הפסקתי לרוץ. היו לי שלל סיבות, כאבים ברגל ימין, לוח זמנים עמוס מדי, מזג אויר. בינתיים מזג האויר חזר להיות טוב, לוח הזמנים התפנה והרגל החלימה תודה לאל. ואני שניצלתי את הזמן הזה להתחבר חזק יותר לאופי הבטטי שלי החלטתי לחזור ולרוץ. אבל הזמן עשה את שלו ואחרי אימון ראשון לא ארוך במיוחד השרירים שלי נהיו כעוסים ומכווצים ליומיים... נתתי להם לנוח וחזרתי להתחלה של ימי כרץ. אני רץ שתי דקות, הולך דקה ושוב שתי דקות ושוב דקה. בהיעדר שעון יד אני רץ לפי רחובות: 125 עד 120 רץ, הולך עד 119 ושוב בריצה עד 115 וכן הלאה.

ככה כשהדרך מתחלקת לה להרבה קטעים קצרים של ריצה ובינהם הפסקות אני יכול להתמיד באימון שעה בלי קושי מיוחד ולתת לגוף שלי את הזמן שלו להתרגל מחדש. הריצה היא חוויה מאוד משחררת כשלעצמה בעבורי, ועוד יותר מכך אני מרגיש שמעבר לטוב הטמון בעצם הזרמת הדם והאימון, ספורט בכלל וריצה במיוחד מעוררת אצלי תודעה של גוף, איפה אני מתחיל ואיפה אני נגמר, הנשימה נעשית ברורה יותר ונוכחת והחיות שבי עולה. המשמעת של האימון יוצרת איזו תחושה כללית של עשייה חיובית ותשומת לב לעצמי במובן הטוב של המילה. המפתח מבחינתי הוא לא להגזים, לרוץ מתוך הנאה ואף פעם לא מתוך סבל,שהרי סבל יש לנו מספיק בעולם ולא צריך ספורט כדי להוסיף עליו.

אני אוהב את הגישה שמפרקת מטלות קשות לחלקים, כל כך הרבה דברים שאני צריך לעשות נראים מייאשים כשאני חושב עליהם כמכלול, ואז כשאני מתחיל להתמודד איתם בחלקים הם פשוט לאט לאט נפתרים. כמעט כל הר מורכב מהרבה עכברים קטנים. וכשאני מסתכל לאחור הבעיה הגדולה פתאום נראית כאילו היתה קטנה. אם תרצו זו גישה מאוד זנית, אתה מתמודד עם המשימה הקטנה הספציפית שמונחת כרגע לפניך ומשאיר את העתיד לאחר כך.
כשהעתיד מגיע הוא שוב מורכב מחלק קטן ספציפי עכשוי ואינסוף אחריו וכך הלאה לנצח...

מודטי כל העולם- אני חייב לרוץ!

שרן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
24/05/10 02:59
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©