כרטיס אישי

יעל בריסקר

אם, אמנית ומאמנת של תקשורת מקרבת להורים וילדים. המסע של החיים שלי עובר דרך בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב , קורס וויפאסאנה בגיל צעיר , יוגה, צי'גונג, אמהות לתאומים בחינוך ביתי חופשי,אוטו דידקטית בהתפתחות ילדים בגיל הרך, לימודי תקשורת מקרבת לא-אלימה , והעבודה של ביירון קייטי. כעת בהשתלמות ארבע שנתית בביו סינתיזה( פסיכותרפיה גופנית). לאט אבל בטוח יוצרת את הסינתיזה שלי בין היצירה שלי לבין אהבתי הגדולה לחיים מתוך ערנות לשיח הפנימי והחיצוני שלי עם העולם, ולכוחה המרפא של אמפתיה לעצמינו ולאחרים. דבריו של הנזיר טיך נאת האן מהדהדים בליבי: "אין דרך לשלום - שלום היא הדרך" את כל אלה מביאה לעבודתי

[email protected]

שתף

יעל בריסקר

הנה אני, שוב...

27.06.10
הנה אני, שוב....
אני בדרך לבית אבות...לתת שם שעה (!) למטפלים שבה אני אמורה להוציא אותם עם כלים בתקשורת מקרבת.
זה כמעט נשמע כמו בדיחה ...מה כבר אפשר לעשות בשעה? אז אני מאמינה שכן אני יכולה לעשות משהו. אני מתכוונת לשחק איתם מסירות עם כדור...להפעיל אותם ותוך כדי המסירות, שיוציאו קול, שיגידו שם של רגש ( לאו דווקא מה שהם מרגישים כרגע...) והמטרה היא להדגים כמה, כשאנחנו מעיזים לומר את הרגשות שלנו בקול רם, זה מקל עלינו ומקל על הסביבה שלנו...לדעת מה עובר עלינו ולהבין אותנו יותר. כמובן שבתהליך הזה אנחנו מבינים את עצמינו יותר ...והמודעות הולכת וגדלה. מבחינתי, או אתם יודעים מה, אצטט את פמה צ'ודרון, הנזירה הבודהיסטית, שאומרת :

זו המטרה שלנו בחיים הללו, במדיטציה שלנו, (או כל עבודה התפתחותית אחרת - זה אני אומרת) , להיות יותר ויותר ערים למה שעובר עלינו עכשיו ברגע הזה.

ולמה ? בראש ובראשונה, אני פחות דואגת לעתיד ומוטרדת מהעבר, ויותר נמצאת ברגע הזה שכאן נמצא הכל...אין רגע אחר. מחוברת למה שאני מרגישה כרגע וצריכה, למה שיש, וככל שאני מצליחה להיות עם זה יותר אני יכולה להעניק את זה לאחר כמתנה. כמו שאומרים באנגלית:
The Present of Presence
וזו האיכות שקיימת באמפתיה...קודם כל הנוכחות המלאה שלנו.

ומה עם הרומן?
נמשך, אלא מה? אני עושה יוגה...ויוגה אמורה להגמיש אותי גם במיינד ולא רק בגוף. אז, גמישות, נוקשות שייכת למתים. אמרתי לעצמי, יעל, זה מה שקורה לך עכשיו, יש כאן הזדמנות...נכון שהיא לא מופיעה בדיוק באריזה שרצית, וכן, יש את אלה שיגידו, אם סוטים מהדרך זה לא מקרב אותנו למטרה, ועל זה אני יכולה לשאול את שאלתה של ביירון קייטי: "האם אתם יכולים לדעת בוודאות שזו האמת? "

אתם עוד איתי?
אז נניח שכל זה נכון ואמת וכן הלאה...האיש מצא חן בעיני בהמון רמות...אני למדה המון על עצמי בתהליך, שזה המהות של חיי (ראו למעלה) אז...אני הולכת על זה. לכמה זמן? אינני יודעת , אך החיים מן הסתם כבר יביאו איתם את התשובות.

להת בינתיים, ובהצלחה לי בחלק הראשון והשני של הרשומה הזו. באהבה יעל 
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©