כרטיס אישי

לימור שי

פיתחתי שיטה ייחודית וחדשה המשלבת בין עולם העסקים לעולם הרוח. כלים שונים שרכשתי במהלך השנים והניסיון האישי שלי, הביאו אותי להאמין  שאין האחד מתקיים ללא השני. אני עוסקת בייעוץ עסקי רוחני, ליווי והעצמה אישית דרך טרילותרפיה, יוגה ועוד. כמו כן, הכוונה רוחנית לאלו המבקשים לעשות צעדים ראשונים, אל תוך עולם הרוח אך לא בטוחים מהיכן להתחיל.  הבלוג שלי מביא תאור בהיר ואותנטי של השיטות השונות הקיימות היום בתחום העידן החדש, הכל מתוך ניסיון אישי ובצורה מופשטת הברורה לכל.
[email protected]

www.shaylimor.com

נייד: 054-5721982

שתף

לימור שי

יוגה – מי צריך את זה בכלל??

28.06.10
כל אחד מאיתנו כבר שמע אין ספור פעמים, את המושג יוגה.. המושג מעורר בכל אחד מאיתנו, תחושה אחרת - כל שהיא. יש אנשים המגיבים לזה באופן אוטומטי בתור "עבודת אלילים" מה זה השטויות האלה??  אום שמום?? ויש את אלה שמיד מתרככים..אה כן יוגה, יום אחד אני בטוח אגיע לזה, לא היום.. עוד מעט מתישהו בחיים זה יקרה לי, אני בטוח. אנשים שפוגשים אותי ושומעים על עיסוקיי בתחום, יגיבו בדרך כלל כך:  אהה.. יוגה?? אז את תמיד רגועה? את תיד שלווה ומחייכת?? מה את לא מתעצבנת אף פעם?? (ובכן כן...אני מתעצבנת ועוד איך).

מה זה יוגה? מהיכן זה הגיע? מי צריך את זה? למה זה מעורר בנו כל כך הרבה רגשות? טוב, נתחיל בעובדות היבשות וזה יהיה קצר:
פירוש המילה יוגה: איחוד. (יש אומרים,איחוד בין גוף לנפש או איחוד מהמילה אחד). הפילוסופיה של היוגה מגיעה אלינו מהודו הרחוקה והיא מופיעה בכתבים בני 5000 שנה ויותר

יוגה, מורכבת משמונה שלבים, עפ"י החכמים ההודים. לא ניכנס לכל השמונה ..רק אספר לכם שהשלב השלישי של היוגה נקרא אסנה – וזהו השלב שבו עוסקים בפעילות גופנית. מה שאנחנו במערב מכנים: אשטנגה יוגה / איינגר יוגה / האתה יוגה וכד' כל השיטות הקיימות מתבססות בעצם על אותה יוגה, אשר מורכבת תמיד מסדרות של תרגילים שונים, מתיחות, שילוב של נשימה, ריכוז והרגעות. כאשר בכל שיטה יש דגשים שונים, קצב אחר והתמקדות מסויימת. שיטה שהיא יותר דינאמית כמו אשטנגה יוגה, למשל, עשויה להתאים לאנשים נמרצים יותר ובעלי סדר יום עמוס ואינטנסיבי.
בןאדם כזה שחי את המרוץ ויגיע אחרי יום עבודה לשיעור רגוע, המורכב בעיקר מנשימות..ירגיש כאילו העיפו אותו מאוטובוס נוסע ואמרו לו לנחות על הרגליים....אין מצב!

למי זה טוב ולמה?
זה טוב לכולם! בכל גיל ובכל מצב רפואי – כמעט. פעילות נכונה ומותאמת אישית תביא אותך להשגים מבוקשים בזמן קצר יחסית, בצורה בטוחה ועם ערך מוסף גבוה בהרבה מהמטרה שהגדרת מלכתחילה. זה טוב לספורטאים שמתאמנים בחדר כושר ועובדים בעיקר על בנייה של מסת שריר, פעולה שמכווצת את השרירים – יוגה תיצור מראה מאוזן, תאריך את השרירים ותסייע בשיקום הגוף בשנים מאוחרות יותר. זה מעולה לרקדנים, לנשים בכל הגלאים והשלבים במעגל הפריון, לילדים כבר אמרנו? (יוגה=ללא ריטאלין)

איך אני יודע לבחור מה מתאים לי?

ברוב המקרים אתה לא יודע. לא כל שיטה מתאימה לכולם. בטוח יש לך תחושה, לגבי מה עשוי להתאים לך מבחינת קצב ודרגת קושי.
אתה יודע! שאתה צריך את השקט.  שמעת על ההבטחה לשלווה הטמונה בלעשות יוגה וממש בא לך לטעום מהשלווה הזו.

קדימה אל תהסס, עכשיו זה הזמן! מחר - אמרת כבר 1000 פעמים....היום, זה המחר של אתמול!.
נשתמע
בהצלחה ביוגה.
לימור.
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©