כרטיס אישי

יוסי וילנסקי

מאמן אישי מוסמך, מנחה קבוצות, מטפל בדמיון מודרך, בעל ניסיון עשיר בעבודה עם אנשים- כמנהל, כמאמן וכמנחה. מתמחה באימון-אישי-בונה, מודל שפועל לפתרון הבעיות הדחופות במקביל לבניית יכולות אישיות וחברתיות לטווח ארוך בתהליך המשלב מחשבה, עשייה, רגש, הוויה, דמיון מודרך, ואמצעים עוקפי מחשבה נוספים. מביא איתי למפגשים אהבה גדולה לאנשים, ניסיון עשיר, השכלה רחבה וקורסי התמחות רבים במדעים מדויקים, ניהול משימות וניהול אנשים, פסיכולוגיה, אימון אישי ואימון זוגי, טיפול באמצעות דמיון מודרך, והנחיית קבוצות.  אדם של שילובים וניגודים משלימים - מאמין שהשילוב של כוחות, יכולות, תכונות ופעילויות הוא מהמפתחות הראשיים לגיוון ומצוינות: שיטתי וגם גמיש, אנאליטי וגם יצירתי, שקול וגם נועז, רציני עם חוש הומור, אדם שמפעיל את הראש ואת הרגש במקביל. אוהב אנשים וטבע, חובב צילום (מצלם בעיקר אנשים וטבע). חוגג בקרוב שלושים ואחת שנות נישואים, אב גאה ומאושר לשלושה "ילדים" בוגרים.
[email protected]

www.yossivilenski.co.il

שתף

יוסי וילנסקי

שילובים, מצוינות, כדורגל

09.07.10
אין צורך להיות חובב/ת כדורגל ו/או להבין במשחק על מנת לקרוא פוסט זה...

כפי שאני מזכיר לעיתים קרובות, שילובים הם אחד המפתחות הראשיים למצוינות. שילוב תכונות, יכולות, פעילויות מאפשר ליהנות מכל (או לפחות מהרבה) העולמות. דוגמאות אפשר (ואני מבטיח להמשיך ולעשות זאת בבלוג זה) מכל תחום, אנאליטי, רגשי, יצירתי, אנושי, ארגוני וחברתי.

אז באיזה תחום נבחר היום? טוב, הימים ימי מונדיאל והטובות שבנבחרות נאבקות בדרום אפריקה על הזכות להניף את גביע העולם בכדורגל. עיתוי טוב לבדוק את בהקשר של משחקי כדורגל את הקשר בין מצוינות לבין שילובים.

איזה נושא בחרתי? מה לכדורגל ולשילובים שמובילים למצוינות? זה הרי משחק של אלה שחושבים ברגליים, רצים כמו משוגעים כדי להגיע לכדור ואז בועטים אותו מהם והלאה, זה משחק שבזמן שהוא משוחק הקהל שביציע מנבל את פיו ומייחס מקצוע לא מכובד (אם כי כנראה מתגמל חומרית) לאמא של השחקנים, של המאמנים, של אוהדי הקבוצה היריבה ובעיקר של השופטים. ובכל זאת... ברשותכם, אנתח ברצינות גמורה מספר נבחרות ואבחן את מידת הצלחתן בהתאם למידת שילוב היכולות השונות שלהן.

ארגנטינה, משופעת כוכבים ושחקנים שמצליחים בקבוצותיהם יותר מאשר בנבחרת. המאמן מקרין חום, מתלהב ומלהיב, מחבק ומנשק כל שחקן לפני המשחק. את הטקטיקה (סדר, ארגון, "מתודולוגיה") הוא מזניח. התוצאות עגומות.

ברזיל, לקחו את אוסף השחקנים הטוב בעולם, שחקנים שגדלו על משחק יצירתי וחופשי, הגבילו אותם תחת שרביטו של מאמן שטקטיקה היא הערך המוביל שלו. כל זמן שהכול הלך כראוי, היכולת העודפת שלהם באה לידי ביטוי והם הצליחו. ברגע המשבר הראשון הם הפגינו אפס חוסן מנטאלי. הם נקלעו לפיגור במצב בו יכלו לנסות ולחזור לתמונה אבל נשברו לרסיסים ונכנעו לנבחרת נחותה מהם.

גרמניה, הצליחה בטורניר מעל לציפיות המוקדמות. היא שילבה צעירים עם וותיקים, יצירתיות עם טקטיקה, כשרון עם השקעה, חוסן מנטאלי במידה לא מבוטלת (כשהם היו בפיגור הם לא נשברו וניסו בכל כוחם לחזור מהפיגור). כאמור הם הצליחו מעל לציפיות ונכנעו לנבחרת ששילבה עוד יותר יכולות.

ומי בגמר? שתי נבחרות שיש להן הרבה משותף. שילוב של יכולות רבות! (חשבתי לחכות עם הכתיבה עד שנדע מי הזוכה והגעתי למסקנה שאין סיבה לחכות.) שתי הנבחרות הפגינו חוסן מנטאלי מעורר כבוד והתאוששו מפיגור או הפסד. לשתי הנבחרות אוסף שחקנים מעולים ויצירתיים. לשתי הנבחרות מאמנים טקטיים שמצאו דרך להטמיע סדר וארגון מבלי לדכא יצירתיות. בשתי הנבחרות נגלה התלהבות רבה ומוטיבציה - התלהבות שלא נגררת לביצוע שטויות. שתי הנבחרות מגלות גיבוש חברתי.

אז מה יש לנו אצל שתי מצטיינות: שילוב של יכולות וירטואוזיות, טקטיקה וארגון, חוסן מנטאלי, עבודת צוות, מוטיבציה. וואוווו


שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©