כרטיס אישי

רויטל כרם

ד"ר רויטל כרם, Ph.D, מטפלת ברפואה סינית ומורה למדיטציה ולהילינג הוויה. עובדת בקופת חולים כללית 'איתנים' בנתניה ובקליניקה פרטית בפרדסיה. משלבת בטיפוליה רפואה סינית, אקופונקטורה, צמחי מרפא, פרחי באך מדיטציה והילינג. דוקטורט בפילוסופיה וברפואה משלימה.
054-4770241
www.revitali.co.il
[email protected]

שתף

רויטל כרם

הזמן בו העבר היה לרגע קט הווה

16.07.10
על הזמן הגדול והזמן הקטן


שביל ישראל מוציא אותי ממיטתי בימי שישי מוקדם בבוקר למסע. וכך מזדמנות לי שעות רבות לבד בחברתו המיטיבה של הטבע. הטבע מרפא ומשפיע את טובו ומרגיע ואני יודעת מיום המסע הראשון שלי שמתנות רבות מזומנות לי בדרך.

כמו אותו קטע שנגמר בעמק, בכפר יהושע, מקום ילדותי. או בוקר על המוחרקה שם צפיתי בחיזיון האור והערפל מרצד מעל העמק…מניחה לדאגות...ולפתע יודעת שהכל יהיה בסדר…
...עד אותו קטע עכשוי שזימן לי מפגש בו העבר התערבב עם ההווה…העבר נהיה לפתע הווה…

מדיטציה בטבע…
שמש,
עצים...
פרח מדהים…
אני ממהרת לעלות בשביל…
אור השמש מסנוור את עיני…
אני רואה מולי את העבר.
כמו הולוגרמה...
עשויה מטל ופז...

…"הזמן אינו קווי, ואף אינו מוחלט, הזמן הוא יחסי"…(איינשטיין) וכך זלג לו הזמן הגדול אל הזמן הקטן…זכרונות העבר התחברו אל הכאן ועכשיו ונהיו לרגע חלק מהכאן ועכשיו.

ברברה אן ברנן, פיזיקאית והילרית, כותבת בספרה 'ידי אור' כך:…"בתרבות של ילידי אמריקה, אשר לא השתמשו בשעונים ליצירת זמן קווי, הזמן נחלק לשני היבטים: מה שעכשיו וכל שאר הזמן. גם לאבורג'ינים שני סוגי זמן: הזמן החולף והזמן הגדול"....

אנחנו חיים בזמן הקטן, יום יום, שעה שעה, כמה כוח מרפא יש לחווית הכאן ועכשיו... המאפשרת ללכת הלאה.
ויש תקופות חיים בהם מתגנב הזמן הגדול...עם הגיל...פולש...וגם הוא חי ובועט ומציק לפעמים. לפעמים מאד נוכח...קיים אנרגטית...ברגשות.- כעס... עצב... ...חרדה...פחד...שמחת האהבה...שמחה על קשר, מפגש.

מה היה מקומנו בעולם- מה היה תפקידנו - מטפלים, פסיכולוגים, מרפאים, ללא שריטות הזמן הגדול?
הזמן הגדול של חיינו- ילדות, התבגרות, מסע החיים.

הזמן הגדול, כשהוא מודחק, יש לו דרכו לתת בנו סימנים- כאבי גוף בלתי מוסברים, דכדוך, מחלות אוטואימיוניות...כך מוצא דרכו אל הכאן ועכשיו באופן מטריד ונוכח.

וכך המטפל חופר קצת בסיפורי המטופל, מעיר בזהירות את כאבי העבר, טראומות, את סיפורי העצב והאבל, את נקודות החיבור מזמן גדול המשפיעות ומפעילות את חיי היום יום.


היום יום שישי, בשבע בבוקר, פגשתי את עברי.

מפגש בו העבר היה הווה לרגע קט.


שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©