כרטיס אישי

דורית וגדי

דורית ציירת, אומנית, סופרת, מתרגלת כבר שמונה שנים הבראה יומיומית מסרטן. גדי מהנדס אלקטרוניקה ומטפל בדמיון מודרך, רייקי, המסע, ושחזור גלגולים

[email protected]
dorit-rishoni.com

שתף

דורית וגדי

מה שהרופאים לא מספרים לך

30.08.10כשחריש האינטרנט של דורית העמיק לגבי מה בדיוק היא הולכת לקבל בכימו, היא התחילה להבין גם מה תופעות הלוואי של החומרים הכימיים הללו שהיא הולכת לקבל בווריד. זה לא סתם שהחומרים הללו שורפים את הוורידים, גורמים לחולשה כללית, בחילות חריפות והכאות. הם כל כך קשים שהם גם מגדילים את הסיכוי לחלות שוב בסרטן אחר. אפילו אלו העדינות שכולם כל כך ששים לקבל כטיפול משלים למשך 3-5 שנים – טמוקסיפן (לא האנטיביוטיקה מוקסיפן ...:-) מעלה את הסיכויים לסרטן השחלות. כל זה עורר אצל דורית התנגדות להיקף הטיפול. היה שלב שהיא רצתה לוותר על סוג אחד של כימו
כחלק מההכנה לתקופת הכימו, דורית דאגה תמיד לנסוע לשם בליווי של מישהו קרוב. שישב איתה, יעודד, יעזור להעביר את הזמן עד סוף הטיפול, ואפילו לנהוג אותה חזרה. חריש מכיף למה יכול לעזור להתמודד: כלל את התרופות הכי יעילות נגד בחילות ונגד הקאות, קרח על הגפים כדי לצמצם את פיזור הכימו לאזורים האלה. ודמיון מודרך והרפיה לפני ובזמן הטיפול. ליתר בטחון לקחה כדור הרגעה. מצב רגוע בזמן כימו מקטין את התנגדות הגוף לטיפול ומקטין את הסבל ממנו. זה בא לידי ביטוי בפחות בחילות, ובתחושה כללית יותר מעודדת. היכולת לקחת את התקופה הזו ברוח חיובית, ולנצל אותה למנוחה כללית, וכהזדמנות להיות נוכח במקום להיות עושה ( ב-BEING במקום ב-DOING ). היכולת של דורית להיות חיובית ומעודדת בתקופה הזו, אפשרה לסובבים אותה להיות לידה ביתר נוחות ולתת לה מבטים לא מרחמים, אלא חיוכים תומכים.
התוצאות היו סבירות. דורית לא סבלה מבחילות קשות מדי, ותקופת הכימו הסתכמה בהרבה שעות שינה במיטה כתוצאה מהתשישות הגופנית. הגישה הכללית היתה לקבל את התשישות ולא לנסות להילחם בה.
עם הכימו גם הלך השיער בהתחלה עוד היו לדורית ניסיונות לחבוש את הפיאה. אבל אי הנוחות סביב הובילו אותה מהר מאוד להסתובב עם קרחת. כבן זוג שלה היה משהו נעים עם החלקות הכללית שעטפה אותה. הקרחת בעיקר הפריעה לילדים כשהחברים שלהם באו לבקר. במקרים כאלה עלתה מטפחת על הקרחת. הכוחות הללו של דורית לחיים, הפכו את התקופה הזו למאתגרת מאוד, אבל לא מדכאת. כמו הלימון הפך ללימונדה.

עוד בהמשך
דורית וגדי

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©