כרטיס אישי

נעה מוסקט

מקשיבה, לומדת, מדריכה, יוצרת, מתרגלת, מלווה, עוזרת עובדת עם תדר אינסוף, משלבת אנרגיות, מחייכת לעולם, אוספת ידע ישן ומחברת לחדש, קוראת לזה בשם 'ריפוי מולד'. תופרת (שמלות כלה), מעצבת (אתרים), ממציאה (פטנטים). אשה, אמא, בת זוג, אמא, אשה וחוזר חלילה. לפעמים יושבת בשקט. 
[email protected]

www.noa-muskat.co.il

שתף

נעה מוסקט

חופש 2

29.07.09

קביעות זמנית

אילת היא מקום זמני שבאופן קבוע מגיעים אליו.
בית המלון הקבוע שלנו מהווה משכן זמני נפלא.

מעולם לא הייתי באותו מלון פעמיים. תכונה אישית שלי, כזו שאומרת שתמיד צריך לגלות משהו חדש, הסקרנות מושכת קדימה למקומות שלא הייתי בהם, להתנסות כל פעם במשהו חדש. יש בזה קושי כלשהו, להכיר בכל את הדרכים הפנימיות, את הצוות הנוכחי, את החדר הנוח, האוכל המועדף... בכל בית מלון יש שגרה, שאם לומדים להכיר אותה נהנים הרבה יותר, ואם נמצאים רק פעם אחת היא כלל לא שגרה, אלא הרפתקה חד פעמית.

אנחנו מגיעים לאילת לאותו מלון כבר כמה שנים. פתאום אני חווה קביעות, יציבות, משהו שלא היה שם קודם. לפני ההגעה כבר יודעים שאנחנו באים, שומרים לנו חדר באיזור המועדף, משדרגים אם מתאפשר. מכירים חלק מהצוות, השיחות ממשיכות מהפעם הקודמת, כמעט כמו סיפורי משפחה. לזה אבא שלו מרגיש יותר טוב, מגיע לביקור בארץ, להיא נולד ילד, בכל ביקור אנחנו מתעדכנים בתמונות החדשות, ההוא עוד שבוע וחצי גומר את בחינות התואר השני, וזה מהקבלה ממשיך לגלוש על הגלים בהוואי... מכירים ונהנים לשמור על קשר.

זו חוויה שונה להגיע לאותו מקום פעם אחר פעם באופן די קבוע. זו חוויה יוצאת דופן לחיות חיים מסודרים יחסית, בלי הפתעות, עם סדר יום, עם ידיעה פחות או יותר ברורה של החיים הנוכחיים. אני לא רגילה לזה, החיים הקודמים היו מלאי הפתעות, לא משעממים, ולא בהכרח במובן הטוב של המילה. די הבנתי את הברכה הסינית האומרת – "שיהיו לך חיים משעממים", אבל חשבתי שלא אוכל לחיות ככה, בחיים משעממים, בקביעות כלשהי.

החיים כמו מים:
מים סוערים שמתנגשים בסלעים, נופלים לתהומות, מסתחררים וזורמים לכיוונים שונים, חיים בקצב מטורף שיכול להתמיד באדם לזמן קצר, אחר כך אפשר להשתגע.
מים זורמים בנחת, מגיעים לסלע ועוקפים אותו, מחליקים העדינות פינות, מלטפים את הגדה וממשיכים הלאה. אחלה חיים של עניין, עם תזוזה מתמדת, עם התבוננות רגועה בשטח.
מים עומדים ומחלחלים לעומק, יש גם מקומות כאלה, שם הנוף לא משתנה, הזרמים לא קיימים, קיימת היציבות ההחלטית. מים עומדים יודעים לחלחל לעומק, לשבת כמה שעות בדממה אישית ולהגיע לנקודת השקט הפנימית, להיות בה ולשכוח מהכל, להיות הכל.

היום אני בין המים הסוערים למים הזורמים, ובחופש נוגעת קלות במים שעומדים בשקט.
תענוג לקום בבוקר ולדעת שאין משהו מיוחד לעשות, לוח הזמנים אינו כפוף לדבר, הכל מוכן בשבילי ללא צורך להתאמץ, אני רק צריכה לקום ולחייך לעולם. 
תענוג לפתוח את הדלת החוצה ולשמוע את הרעש של העולם
תענוג לסגור את הדלת וכל הרעש נשאר בחוץ, כאן שקט.

לבוא למקום קבוע ומוכר לחופש קצר זה הכי טוב שיש,
כמו מים עומדים, אנחנו כבר מכירים כאן את מה שצריך
נשאר רק לעצום עיניים ולהעמיק לעצמנו, עוד רובד של מנוחה.

 

 

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©