כרטיס אישי

שרן אלרן

מודט מקצועי בדימוס ואמן קרמי בהתהוות.

www.sharanelran.com

[email protected]

שתף

שרן אלרן

מפלי הניאגרה

12.09.10

They paved paradise and put up a parkin' lot
(ג'וני מיטשל , המאה ה20 )

עמדתי השבוע מול אחד מפלאי עולם הטבע ודמעות בעיני. מולי היו מפלי הניאגרה וסביבם היו עשרות מלונות מכוערים, בתי קזינו, מסעדות אמריקאיות מהסוג הנחות ביותר וחנויות מזכרות מהסוג הנחות עוד יותר. הייתי בלא מעט מקומות מכוערים בחיי, רבים מהם הם פשוט מרכזי קניות עם מגרשי חניה עצומים באמצע הטבע. הם מעלים בי עצבות ותימהון על האנשים שחושבים שזה טוב. אבל ניאגרה זה לא עוד יער יפה שהפך למגרש חניה.

זה מקום מאוד מיוחד שפיתוח תיירותי כמעט והרג אותו לגמרי. היו רגעים בביקור הזה שבו עמדתי ממש קרוב למפל, המבט שלי לא כלל את המלונות שמסביב או את השלטים המנצנצים של הארד רוק קפה. לרגע חזרה התדהמה של אדם שעומד מול האינסוף, היראה שמרגישים כשזוכים לחזות בפלא, במים אדירים שמתכנסים מכל עבר אל התהום. עמדתי כך כמה דקות מהופנט. ואז הסתובבתי חזרה והתחלתי ללכת על הטיילת חזרה לכיוון האוטו. מתפלל שכל באי המלונות האלו, בוניהם, בעליהם והפקידים שאישרו את הקמתם יקברו תחתיהם ברעידת אדמה אחת גדולה.

זו אולי לא המחשבה הכי שוחרת שלום שבעולם, אני כבר עכשיו מבקש סליחה, זה היה רגע של ייאוש עמוק. ייאוש מהמין האנושי שהצליח לקבור אפילו את מפלי הניאגרה. ייאוש מהמחשבה שיש אנשים שאפילו לא מבינים מה כאן הבעיה. ייאוש מהידיעה שאת הנעשה אין להשיב.

אין סוף טוב לסיפור הזה, פשוט נכנסנו לאוטו והמשכנו לנסוע. אחרי כמה דקות ניאגרה היתה רחוק מאחורינו, בכל תחנות העצירה בדרך היו רק חנויות של רשתות ענק שבהן אתה יכול לקנות אוכל דוחה עטוף בקלקר, אין מוצא קל מהמלכודת הזו.

אני עוד אחזור לשם, המפלים נמצאים בדרך שלי בין דטרויט לניו יורק. אני אעצור אתבונן בהם שוב ושוב. אנסה להזכיר לעצמי שהם הדבר האמיתי, לא עוד תעלול דיסנילנדי מפלסטיק. ואולי אני אחסוך מעצמי את העצב הזה, אחצה את הגשר מהר ואמשיך הלאה.

שרן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
13/09/10 12:56
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©