תוכנית הטיפולים בסרי לנקה

הכנת הנוסע למסע:
בכדי שמסע שלנו יהיה מוצלח, אנשים שמגיעים צריכים לצאת פתוחים ובעלי בטחון בתהליך כולו. ולכן לפני יציאה לסרי לנקה יתקיים ערב שכולל הרצאת מבוא על איור וודה, על הטיפולים שאתם עומדים לעבור במרכז הספא בסרי לנקה, על הלך הרוח והרעיון מאחורי כל השיטה... וכמבן הכרת המשתתפים בסדנא.
המפגש מלווה במצגת שכוללת: מידע כללי על האיור וודה, על המקום, תמונות מהמקום, מהטיפולים וסרט על המקום.

לאחר המסע - חוזרים לארץ וממשיכים:

הרצאת סיום בתום המסע:  בחזרה לארץ ניפגש שוב ונבדוק יחד עם המורה כיצד ליישם את החומר הנ"ל בחיים! נאסוף את כל החוויות וניתן להם משמעות בהמשך השינוי שלנו לחיים.

בזמן הנופש האיורוודי עצמו:
ניפגש בנתב"ג בשעת צהרים לטיסה לקולומבו בירת סרי-לנקה. מיד לאחר הנחיתה בשעת בוקר מוקדמת נצא לבקר בשוק הדגים הגדולים בעיר נגומבו, משם נמשיך
אל קולומבו הבירה. נבקר במקדש הבודיסטי הגדול והמיוחד בקלוטרה., נערוך היכרות עם העיר נסייר באתריה החשובים, בכיכר העצמאות, וברובעיה השונים של העיר,
לקראת שעות אחה"צ המוקדמות נגיע לריזורט שלנו להתארגנות מנוחה והסברים...

עם ההגעה למרכז נעבור איבחון ע"י מורה מהמרכז כדי להתאים לנו את לוח הטיפולים והתזונה המתאימה לכל משתתף.

במהלך הטיפולים במרכז ובנוסף ליוגה בבוקר ומדיטציה במהלך היום, נשלב הרצאות משלימות על האיורוודה, על טיפולים ועל תזונה נכונה

 

חבילת הטיפולים במרכז בסרי לנקה:
בהגיענו אל מרכז הטיפולים האיורוודי "סידהה לאפה איורוודה ריטריט סנטר" נפגוש את הרופא האיורוודי המאבחן. הפגישה עם הרופא תארך כ 30 דק' ותכללו אבחון מדויק של "הטיפוס" אשר אנו וחוסר האיזון או האיזון בשלושת הביו אנרגיות אשר בנו, שלושת הדושות וחמשת היסודות (ואטה (אוויר ומרחב), פיטה (אש), קאפה (מים ואדמה), האבחון הינו אישי בסופו תינתן סקירה קצרה על מצבנו הבריאותי, גופני ונפשי.

הרופא האיורוודי יתאים עבור כל אחד את חבילת הטיפול המתאימה לו ביותר, על פי הנתונים אשר הובאו באבחון ועל פי מצבו הבריאותי. (פה המקום לפרוש את הבעיות הרפואיות, בקשות מיוחדות וכו'). התאמת חבילת הטיפול תכלול את טיפולי הגוף השונים והתאמתם לכל אחד באופן אישי (סוג הטיפול, החומרים והצמחים אשר משמשים לטיפול, המלצות תזונה המבוססת על עקרונות התזונה האיורוודית לזמן השהיה במרכז, תרגול יוגה ומדיטציה מתאים לכל אחד ועוד)
במהלך השהייה במרכז, יעבור כל משתתף מפגשים יומיים קצרים בכל יום מימיי הנופש עם אותו הרופא המאבחן, אלו הם מפגשי התרשמות הבוחנים את השיפור באיזון תוך כדי השהייה במרכז ובהתאם יותאמו הנחיות נוספות.
..

סרט פינדה סוודה עיסוי עם כדורי אורז, חלב וצמחים

 

סרט טיפול נסך שמן

 

 

סרט טיפול עיסוי יבש עם אבקות

 

 
בכל מימי השהייה במרכז (מלבד היום הראשון), יחווה כל משתתף טיפולי גוף איורו ודים במשך כשלוש שעות.

   


הטיפולים יכללו כמה מהטיפולים המפורטים לעיל, בהתאמה אישית ע"י הרופא המאבחן:
Shirobyanga - עיסוי ראש וקרקפת – הזנה והרגעה של אזור הראש, מעודד צמחי שיער, מרגיע את מערכת העצבים ובעיות מנטאליות.

Shirodhara - נסך שמן על המצח (עין שלישית) – הרגעה וחיזוק מע' העצבים ופעילות המוח. פיתרון יעיל למגוון בעיות כמו לחץ נפשי גבוה, כאבי ראש, נדודי שינה, מתח גבוה, לסתות קפוצות ועוד

Picchill - נסך שמן על הקרקפת! טיפול בו נוסכים שמן חמים הרקוח מצמחי מרפא על הקרקפת להרגעת מצבי דלקת באזור הקרקפת.

Parisheka - נסך שמן על הגוף כולו! טיפול בו נוסכים שמן חמים הרקוח מצמחי מרפא על פי המסורת האיורוודית על הגוף כולו. הטיפול מיועד למצבי דלקת בגוף ולחיזוק הגוף!

Abyanga - עיסוי איורוודי מסורתי. העיסוי נעשה עם שמן חמים ומיועד להרפיה וחיזוק הגוף, לחיזוק השרירים, למניעת כאבי שרירים ומפרקים, הקניית הרפיה למערכת העצבים ומענה לנדודי שינה, מחלות מפרקים ועייפות כרונית.

Mukabyanga - עיסוי פנים מיוחד, מיועד לחיזוק שרירי הפנים, להזנת הפנים ועור הפנים.

Ayurveda Face Packs - מסיכת פנים איורוודית, לניקוי, לחלוח והרגעת עור הפנים.

 
Akshitarpana - טיפול עיניים, ע"י השריית העיניים במרקחות צמחים ייעודיות, לטיפול בבעיות עיניים, הזנת העין ושיפור הראייה.
Netraparisheka - טיפול עיניים, ע"י שטיפת העיניים במרקחות צמחים ייעודיות, לטיפול בבעיות עיניים, טיפול בדלקות ובעיות עיניים שונות.
Netrapindi - טיפול עיניים, ע"י הנחת רטיות המוכנות מצמחי מרפא, להרגעת עיניים תשושות ומגורות.
Pinda-Sweda - טיפול מיוחד במינו ובו מעסים את הגוף עם כדורי בד מיוחדים אשר בתוכם תערובת מרפא המוכנה מבישול של צמחי מרפא וחומרים נוספים יחד עם שמן חמים. הטיפול מיועד להגברת ניקוי הרעלים ע"י הגברת הזיעה, להקלה על נוקשות של שרירים ומפרקים, לטיפול בעייפות ותשישות של הגוף, בעיות מפרקים ועוד.
Parisheka-Sweda - טיפול מיוחד ובו מגבירים את יכולת ההזעה של הגוף ע"י עיסוי עם מרקחות צמחים ושמנים מיוחדים לניקוי הגוף מרעלים.
Avagaha-Sweda - טיפול מיוחד ובו מגבירים את הזיעה רק בפלג הגוף התחתון לטיפול בבעיות של מערכת השתן, מע' גניקולוגית, כאבי גב תחתון ועוד.
Naadi-Sweda - טיפול ובו משתמשים במכשיר אדים מיוחד לטיפול בחלק גוף מסוים. האדים רקוחים עם צמחי מרפא מיוחדים המיועדים לבעיות שונות. הטיפול בה לנקות רעלים מאותו חלק גוף, להשכחת הכאב (שרירים, מפרקים, עצמות וכו') ולחיזוק אותו חלק גוף. הטיפול מלווה ע"י עיסוי מיוחד!
Kuti-Sweda - סאונת אדים מיוחדת לכל הגוף (מלבד הראש). האדים רקוחים עם צמחי מרפא מיוחדים המותאמים לכל אחד בצורה אישית ע"י הרופא המטפל. הטיפול מיועד לניקוי רעלים עמוק מכל הגוף!
Herbal-Bath - אמבטיות מרפא עם צמחי מרפא. שהייה באמבט חם עם תמציות צמחים ושמנים הרקוחים במיוחד עבור כל אחד. הטיפול מיועד כמענה לבעיות עור שונות, לניקוי רעלים והפגת כאבי גוף שונים. הטיפול מחייה ומרענן את הגוף כולו ומעורר את כוחות החיים בגוף!
Pebble-Walk - צעידה מיוחדת על מצע של אבנים חלקות. מיועד להגברת זרימת הדם לכפות הרגליים, לשיפור גמישות וחיוניות כפות הרגלים ולטיפול בכל איברי בגוף ע"י הטיפול בכפות הרגליים.

   

נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©