ניקוי רעלים ו צום מיצים בסרי לנקה

מסע שכולו בריאות המבוסס של סדנת ניקוי רעלים בסרי לנקה במרכז האיור וודה שהוא מהיפים שבסרי לנקה - כולל בנוסף חבילת טיפולי גוף מפנקים של שעתיים וחצי בכל יום.

 
20 - 30 בספטמבר 2013
לפרטים על הטיול >>  לחץ כאן
.

ניקוי רעלים עפ"י תורת האיור וודה בהשגחת צוות רופאים ומטפלים מהמרכז - ובליווי של יגאל קוטין מרכז מגמת האיור וודה במכללת רידמן שהינו מטפל איורוודי, משלב בטיפול האיורוודי את הטיפול הנטורופתי.מרצה בכיר במגמת האיורוודה במכללת רידמן לרפואה משלימה. מתמחה בתחום צמחי המרפא האיורוודים, טיפולי ניקוי רעלים איורוודים(פאנצ'ה קארמה) ועיסוי רפואי איורוודי.
תהליך ניקוי רעלים זה יכלול:
- אבחון איורוודי מעמיק ע"י רופא איורוודי. בתום האבחון תינתן למשתתף – אורח תמונה ברורה
  על מצבו הבריאותי, הפיסיולוגי והנפשי.
- הרופא יחד עם המשתתף ובהתאם לאבחון ורצונו של המשתתף יקבעו תוכנית מלאה לניקוי.


ניקוי רעלים מהגוף זה יכלול: 
תזונת ניקוי עשירה ומגוונת. מיצי פירות וירקות, סלטים מגוונים, קטניות, נבטים, דגן, ירקות מאודים.

צמחי מרפא מתאימים לניקוי. צמחי המרפא הינן חלק חשוב ביותר בניקוי. הם אלו אשר משפעלים את איברי הניקוי וההפרשה בגוף (כבד, מעיים, כליות וכו') לפעולה נמרצת.

טיפולי גוף: עיסוי, עיסוי לימפטי, סאונות צמחי מרפא, אמבטיות צמחי מרפא, עיסוי יבש עם אבקות צמחים ופילינג קל, עיסוי עם כדורי צמחים ומרקחות צמחים שונות, רפלקסולוגיה, נקודות לחיצה אקופרסורה ועוד. כל אלו מטרתם לזרז את חילוף החומרים, לייעל את הוצאת הרעלים מן הרקמה ולהמריץ אץ זרימת הלימפה.


.

טיפול ניקוי מעיים – לאלו אשר דרך זו תהה מומלצת יעברו ניקוי רעלים מהמעיים ע"י צמחי מרפא באחד הימים. דרך זו הינה יעילה ביותר לניקוי המעיים והכבד. זו דרך פשוטה ועמוקה.

הנחיות אישיות תינתנה לכל אחד מן המשתתפים להמשך הטיפול והתהליך בבית.


הרצאות והסברים מעמיקים על תהליך הניקוי, על הסיבות מדוע נכון לערוך ניקוי רעלים תקופתי, על השפעות הניקוי על הגוף ועל הנפש, על הדרכים השונות לעשות ניקוי והנחיות לעשיית ניקוי רעלים תקופתי בבית.


הרצאות והסברים על תזונה בריאה, איורוודה, ריפוי, הרפיה והשקטת התודעה. שיעורי יוגה בכל בוקר על שפת הבריכה. שיעורי מדיטציה במהלך השבוע: ויפאסה, מדיטציה בתנועה, מדיטציה דינאמית ועוד

יתרונות ניקוי רעלים האיורוודי:
ישנם דרכים רבות לניקוי. כל נושא ניקוי הגוף מרעלים הינו פופולארי ביותר בימים אלו. הדרכים טובות ובהחלט מביאות תועלת וכל אחד יכול לשאת פרי מניקוי רעלים.
ישנם המתארים את ניקוי ה רעלים מהגוף כסכין המנתחים של הטבע משום שניקוי אשר נעשה בצורה מדויקת הינו חד ומדויק, "חותך" ומגיע לעומק ומסוגל להביא לשינוי משמעותי בגוף האדם. וככזה יעיל ועוצמתי כך סכנתו לעשיית נזק לגוף! כן, ניקוי רעלים  מהגוף שנעשה בצורה לא טובה יביא יותר נזק מאשר תועלת.


עפ"י הרפואה האיורוודית, אנו יכולים להתמודד בהצלחה עם כל האתגרים הפיזיולוגים והנפשיים שאנו ניצבים בפניהם, לרבות מזהמים ורעלים שונים אשר חודרים אל הגוף. זאת, כל עוד כמות הרעלים הנכנסת לגוף מאפשרת לגוף להתמודד עם הרעלים, יחד עם משתנה חשוב נוסף והוא בריאות הגוף או האנרגיה הוויטאלית שלו ("אוג'ס" באיורוודה). במקרים רבים, גוף-נפש אשר אינם בריאים או מאוזנים, יחד עם רעלים בכמות גדולה, תכריע את יכולת התמודדות ותביא למצב של עודף רעילות בגוף.


זהו מצב משמעותי ביותר. רעלים בגוף הם הסיבה הראשונה למחלות ולאי סדרים. צ'ארקה, ההוגה והמרפא המפורסם ביותר, אשר בשנת 500 לפנה"ס כתב את האוגדן הרפואי הראשון באיורוודה, "צ'ארקה סהמיטה", מדגיש כי "רעלים הם מקור כל החולי".

.


ב ניקוי רעלים מהגוף יש דגש על חמישה מרכיבים מרכזיים –
אלו הם הגורמים המרכזיים לצבירת הרעלים ודרכם מתבצע הניקוי עצמו:

1. שיפור יכולת העיכול - (אש העיכול; בסנסקריט: "אגני")
שיפור אש העיכול של מערכת העיכול – הקיבה והמעיים, אש העיכול של הכבד (מטבוליזם של הכבד) ושיפור אש העיכול של הרקמות והתאים (חילוף חומרים). חולשה של אלו היא הגורם המרכזי לצבירת רעלים. בעזרת צמחי מרפא ותזונה, יחד עם תרפיות ניקוי, מעצימים יכולות אלו לניקוי.


2. סילוק דרך פתחי הגוף
ניתוב הרעלים מכל חלקי הגוף אל מערכת העיכול, ומשם - הפרשתם החוצה.


3. איזון הדושות
האיורוודה רואה את הגוף-נפש של האדם כביטוי לחמשת האלמנטים. האלמנטים נוטים לבוא לידי ביטוי יחדיו בצמדים, בגוף האדם ובטבע: 'ואטה' = אוויר ומרחב, 'פיטה' = אש ומים, 'קאפה' = אדמה ומים). כאשר צמדים אלו, ה'דושות', אינם מאוזנים, משתבשים התהליכים הטבעיים של הגוף ומתפתחת נטייה להצטברות של רעלים (אספקט המתאר את הרכבי האלמנטים בגוף האדם).

 


4. איזון זרימת אנרגיית החיים ('פראנה')
ה'פראנה' זורמת בערוצים שונים בגוף. חוסר זרימה, או זרימה לא מאוזנת של פראנה, תגרום להצטברות רעלים. הצטברות זו תגרום לתקיעות (stagnation) בערוצים. תקיעות בערוץ מסוים תגרום להיחלשות של איבר או של מערכת, ושוב, במעגל חוזר, להצטברות נוספת. ניקוי הרעלים פותח את החסימות וממריץ את זרימת הפראנה בגוף.


5. חיזוק איבר / מערכת חלשים
האיורוודה מתארת בבירור כיצד איבר או מערכת חלשים מוּעדים לחוסר איזון ולהצטברות רעלים. גם איבר חלש ולא מתפקד יגרום להצטברות. חיזוק האיבר (כגון הטחול או הכליות) יגרמו לו לתפקד טוב יותר; תפקוד טוב יותר משמע סילוק פסולת מן האיבר.

לפני ביצוע בפועל של טיהור, יש צורך להכין את הגוף. הכנת הגוף כראוי הכרחית כדי למנוע תופעות לוואי וכדי להקל על הגוף לשחרר את הרעלים.

 

יגאל קוטין:
מטפל איורוודי, משלב בטיפול האיורוודי את הטיפול הנטורופתי. מרצה בכיר במגמת האיורוודה במכללת רידמן לרפואה משלימה. מתמחה בתחום צמחי המרפא האיורוודים, טיפולי ניקוי רעלים איורוודים (פאנצ'ה קארמה) ועיסוי רפואי איורוודי.

עבר את הכשרתו באיורוודה:
• קורס מטפלי איורוודה אצל ד"ר ו.ס. ורמה בישראל.
• שלוש שנות לימודים בהודו, בין היתר ב avp hospital, קוימבטור , Arya Vaidya Shala, Kottakal (שני בתי חולים איורו ודיים פרטיים בקרלה).
• Arsha Yoga Vidya Peetam Trust – מתכונת לימודים בשיטה המסורתית.
• קולג' האיורוודי, צ'אנאי
• בית החולים האיורוודי, דאריסאנמקופ בהנחייתו של ד"ר י. מאהאדבאן
• Bhu – אוניברסיטת וראנאסי, יוגה סדאהנה קנדרה.
• ד"ר פ.צ. מאלביה – וראנאסי
• פרופ. ס.ק. מישרה – וראנאסי
• בית החולים של המהארישי, דלהי.
• לימודי נטורופתיה במכללת רידמן החל משנת 2001.

מורה מוסמך ליוגה, סיים את שתי ההכשרות המורים של שיבאננדה אשראם. השתלמויות ביוגה ויוגה תראפיה במהלך השנים. מלמד יוגה למבוגרים בשיטת ויניאסה. משלב את היוגה כתראפיה על שלל הכלים שיש ליוגה להציע (תרגול תנוחות גוף, אסאנות; תרגילי נשימה, פראנאימה; תרגילי ניקוי רעלים יוגיים, תרגילים אנרגטיים יוגיים, מדיטציה) בטיפולים.
משלב בטיפוליו גישות שונות נוספות ממגוון תחומים בהם התמחה: נטורופתיה, תזונה קליניקת טבעית, צמחי מרפא מערביים, פרחי באך, ארומתרפיה, עיסויים שונים (שוודי, תאילנדי).

מטפל בקליניקה בת"א ובירושליים.
052-3237775

 www.ayurveda-heal.co.il

 [email protected]

 

 

רק בריאות וניקוי רעלים / עדנה מינץ
השיטה: ניקוי הגוף מרעלים נפשיים תוך שילוב של תזונה טבעית וטכניקות של חשיבה חיובית

..

 

 

 

קולון הידרותרפיה לניקוי וריענון הנפש / שחר ג'ויה-קולן
טיפולי ניקוי המעיים וניקוי הרעלים הפכו למקובלים יותר בשנים האחרונות, יש יותר הבנה לגבי הצורך של גופינו בשטיפה זו כשעם ההבנה באה גם הפתיחות

 

 

 

תזונה בשירות העור / איה הוד

כמעט כל מי שעבר אצלי סדנת ניקוי רעלים שבה אנו מקפידים לאכול ירקות כתומים, דיווח על שיפור ניכר במראה העור, ועל הערות מהסביבה על כמה העור רך וחלק!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©